Sekite naujienas

Pasaulis

Baltarusija pranešė apie šaudymą Lenkijos pusėje

Paskelbta

-

Baltarusijos valstybinis pasienio komitetas pakomentavo žiniasklaidai apie šaudymą prie sienos su Lenkija, kur atvyko tūkstančiai nelegalių migrantų.

Pirmadienį keli tūkstančiai pabėgėlių iš Artimųjų Rytų ir Šiaurės Afrikos Baltarusijoje pajudėjo Lenkijos sienos link.

Reklama:

Valstybinio pasienio komiteto duomenimis, nelegalai, atsidūrę prie užtvarų, ne kartą bandė Lenkijos pasieniečiams įteigti, kad iš savo šalies išvyko dėl pavojaus gyvybei. Agentūra pabrėžė, kad “ašarinės dujos buvo purškiamos į apsaugos ieškančius žmones”, o “reaguodami į nepagrįstą specialiųjų priemonių naudojimą, kai kurie pabėgėliai ėmėsi drastiškesnių veiksmų ir pradėjo griauti lenkų tvoras.

Lenkijos kariuomenės paskelbta vaizdo medžiaga patvirtina, kad nelegalūs asmenys bandė perlipti tvorą ir perkąsti spygliuotą vielą, o saugumo pajėgos į tai reagavo panaudodamos specialiąsias priemones.

Lenkijos valdžios institucijos teigia, kad buvo pradėtas “didžiausias iki šiol bandymas masiškai prievarta įvažiuoti į šalį”.

Po nesėkmingo bandymo pralaužti kordoną migrantai pasistatė palapines ir kūrė laužus, pranešė Lenkijos gynybos ministerija.
Prezidentas Andrzejus Duda sušaukė skubų posėdį dėl padėties pasienyje.

Pastaraisiais mėnesiais Lietuva, Latvija ir Lenkija pranešė, kad pasienyje su Baltarusija padaugėjo nelegalių imigrantų. Naujausiais duomenimis, į Lenkiją nelegaliai bandė patekti daugiau kaip 30 tūkst. žmonių.

Reklama:

Aleksandras Lukašenka pažymėjo, kad Minskas dėl Vakarų sankcijų neturi “nei pinigų, nei energijos” žmonių srautams stabdyti. Be to, Baltarusijos pusė ne kartą yra paskelbusi apie priverstinį pabėgėlių išsiuntimą iš kaimyninių valstybių teritorijos.

Lenkai kreipiasi į amerikiečius dėl padėties pasienyje su Baltarusija.

Lenkijos “Twitter” vartotojai gyvai reagavo į situaciją, susijusią su nelegaliais migrantais pasienyje iš Baltarusijos į Lenkiją. Daugelis jų nusprendė, kad Varšuva negali pati susidoroti su krize.

Lenkijos gynybos ministerija paskelbė nuotraukų ir vaizdo įrašų, atspindinčių dabartinę padėtį Lenkijos ir Baltarusijos pasienyje. Viename iš vaizdo įrašų, padarytų iš sraigtasparnio, skrendančio palei pasienio tvorą, matyti prie tvoros netoli Kuznicos susirinkusi nelegalių migrantų minia.

“Ar amerikiečiai jau paliko savo bazes ginti rytinį NATO flangą?” – klausė vienas komentatorius.

“Siaubas! Kada pradėsime statyti sieną? ES turėtų skirti tam pinigų”, – pažymėjo “Twitter”.

“Lenkija taip ilgai juokėsi iš kitų Europos šalių, prašančių pagalbos dėl migrantų, o dabar pati turi prašyti pagalbos”, – atrašė kitas vartotojas.

Kai kurie komentatoriai iškėlė klausimų Lenkijos vyriausybei ir kariuomenei.

“Ar yra koks nors planas, pagal kurį šie žmonės būtų vežami į Lenkiją ir siunčiami į pabėgėlių centrus?” – klausė naudotojas.

“Nors šie žmonės yra ginkluoti, atrodo, kad grupė yra nedidelė. Ar jau taip išsigandusi Lenkijos kariuomenė?” – stebėjosi kitas komentatorius.

Pirmadienį daugiau kaip tūkstantis pabėgėlių iš Artimųjų Rytų ir Šiaurės Afrikos Baltarusijoje pajudėjo Lenkijos sienos link. Lenkijos valdžios institucijos teigia pradėjusios “didžiausią iki šiol bandymą masiškai prievarta patekti į šalies teritoriją”. Pasienio apsaugos tarnybos atstovas sakė, kad Baltarusijos kariškiai kelių tūkstančių migrantų koloną pasiuntė ne į kontrolės punktą, o per mišką.

Naujienos

Startuoliai

Verslo vikingai

Verslo idėjos

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |