Sekite naujienas

Pasaulis

Baltarusija pranešė apie šaudymą Lenkijos pusėje

Paskelbta

-

Baltarusijos valstybinis pasienio komitetas pakomentavo žiniasklaidai apie šaudymą prie sienos su Lenkija, kur atvyko tūkstančiai nelegalių migrantų.

Pirmadienį keli tūkstančiai pabėgėlių iš Artimųjų Rytų ir Šiaurės Afrikos Baltarusijoje pajudėjo Lenkijos sienos link.

Valstybinio pasienio komiteto duomenimis, nelegalai, atsidūrę prie užtvarų, ne kartą bandė Lenkijos pasieniečiams įteigti, kad iš savo šalies išvyko dėl pavojaus gyvybei. Agentūra pabrėžė, kad “ašarinės dujos buvo purškiamos į apsaugos ieškančius žmones”, o “reaguodami į nepagrįstą specialiųjų priemonių naudojimą, kai kurie pabėgėliai ėmėsi drastiškesnių veiksmų ir pradėjo griauti lenkų tvoras.

Lenkijos kariuomenės paskelbta vaizdo medžiaga patvirtina, kad nelegalūs asmenys bandė perlipti tvorą ir perkąsti spygliuotą vielą, o saugumo pajėgos į tai reagavo panaudodamos specialiąsias priemones.

Lenkijos valdžios institucijos teigia, kad buvo pradėtas “didžiausias iki šiol bandymas masiškai prievarta įvažiuoti į šalį”.

Po nesėkmingo bandymo pralaužti kordoną migrantai pasistatė palapines ir kūrė laužus, pranešė Lenkijos gynybos ministerija.
Prezidentas Andrzejus Duda sušaukė skubų posėdį dėl padėties pasienyje.

Pastaraisiais mėnesiais Lietuva, Latvija ir Lenkija pranešė, kad pasienyje su Baltarusija padaugėjo nelegalių imigrantų. Naujausiais duomenimis, į Lenkiją nelegaliai bandė patekti daugiau kaip 30 tūkst. žmonių.

Aleksandras Lukašenka pažymėjo, kad Minskas dėl Vakarų sankcijų neturi “nei pinigų, nei energijos” žmonių srautams stabdyti. Be to, Baltarusijos pusė ne kartą yra paskelbusi apie priverstinį pabėgėlių išsiuntimą iš kaimyninių valstybių teritorijos.

Lenkai kreipiasi į amerikiečius dėl padėties pasienyje su Baltarusija.

Lenkijos “Twitter” vartotojai gyvai reagavo į situaciją, susijusią su nelegaliais migrantais pasienyje iš Baltarusijos į Lenkiją. Daugelis jų nusprendė, kad Varšuva negali pati susidoroti su krize.

Lenkijos gynybos ministerija paskelbė nuotraukų ir vaizdo įrašų, atspindinčių dabartinę padėtį Lenkijos ir Baltarusijos pasienyje. Viename iš vaizdo įrašų, padarytų iš sraigtasparnio, skrendančio palei pasienio tvorą, matyti prie tvoros netoli Kuznicos susirinkusi nelegalių migrantų minia.

“Ar amerikiečiai jau paliko savo bazes ginti rytinį NATO flangą?” – klausė vienas komentatorius.

“Siaubas! Kada pradėsime statyti sieną? ES turėtų skirti tam pinigų”, – pažymėjo “Twitter”.

“Lenkija taip ilgai juokėsi iš kitų Europos šalių, prašančių pagalbos dėl migrantų, o dabar pati turi prašyti pagalbos”, – atrašė kitas vartotojas.

Kai kurie komentatoriai iškėlė klausimų Lenkijos vyriausybei ir kariuomenei.

“Ar yra koks nors planas, pagal kurį šie žmonės būtų vežami į Lenkiją ir siunčiami į pabėgėlių centrus?” – klausė naudotojas.

“Nors šie žmonės yra ginkluoti, atrodo, kad grupė yra nedidelė. Ar jau taip išsigandusi Lenkijos kariuomenė?” – stebėjosi kitas komentatorius.

Pirmadienį daugiau kaip tūkstantis pabėgėlių iš Artimųjų Rytų ir Šiaurės Afrikos Baltarusijoje pajudėjo Lenkijos sienos link. Lenkijos valdžios institucijos teigia pradėjusios “didžiausią iki šiol bandymą masiškai prievarta patekti į šalies teritoriją”. Pasienio apsaugos tarnybos atstovas sakė, kad Baltarusijos kariškiai kelių tūkstančių migrantų koloną pasiuntė ne į kontrolės punktą, o per mišką.

Naujienos

Verslo Vikingai

Technologijos3 mėnesiai prieš

Kriptovaliutų mokėjimų surinkimo paslaugos verslams: teisinių iššūkių rinkoje daug, bet požiūris vis pozityvesnis

Apie kriptovaliutų mokėjimus tikrai esate girdėję, o tai šiandien ypač aktyviai naudojama ir verslo sektoriuje. Įmonės „CoinGate” bendraįkūrėjas ​​Dmitrijus Borisenka...

Verslo vikingai3 mėnesiai prieš

Sėkmingą šakočių ir autentiškų gardėsių verslą įkūrusi Sandra atskleidžia: „Versle galima suklysti, galima padaryti daug klaidų, bet nepavyksta tik tiems, kurie nebando.”

Visą gyvenimą meilę maistui ir įvairių skanumynų gaminimui jautusi Sandra Riepšienė, prieš 13 metų nusprendė pabandyti įgyvendinti svajonę ir kartu...

Dirbtinis intelektas4 mėnesiai prieš

Generatyvinis dirbtinis intelektas: pagalba ar grėsmė visuomenei?

Įvairūs  dirbtinio intelekto įrankiai šiandien vis aktyviau naudojami įvairių organizacijų ir specialistų, siekiant pagreitinti, efektyvinti įvairius darbo procesus. Visgi, netrūksta ...

Verslo vikingai5 mėnesiai prieš

NordLayer paslauga: kas tai ir kuo naudinga šiandien kiekvienam verslui?

Globaliame verslo pasaulyje, vienas iš svarbiausių uždavinių yra suvaldyti saugumą ir galimas kibernetinių atakų rizikas, kurios gali padaryti neišmatuojamos žalos...

Verslo vikingai5 mėnesiai prieš

„Linkedist” agentūros įkūrėja Kotryna Kurt: apie verslo pradžią, iššūkius ir tai, kodėl kiekviena įmonė privalo būti linkedin platformoje

Dar gyvendama Danijoje, jauna marketingo specialistė Kotryna Kurt atrado tuo metu sparčiai populiarėjančią Linkedin platformą. Tuo metu tai padėjo jai...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |