Sekite naujienas

Pasaulis

Ekspertai: pasaulinės mokėjimų rinkos pajamos iki 2030 m. gali išaugti iki 2,9 trilijono JAV dolerių

Paskelbta

-

„Boston Consulting Group“ pranešime spaudai teigiama, kad Rusija gali tapti šios rinkos lydere.

Dokumente pranešama, kad 2020 m. pasaulinės mokėjimų rinkos pajamos, palyginti su 2019 m., sumažėjo tik 2,5 proc. ir sudarė 1,5 trilijono JAV dolerių. 2030 m. jos gali siekti 2,9 trilijono JAV dolerių.

Reklama:

Pasak spaudos tarnybos cituojamo BCG Rusijos ir NVS skaitmeninių ekspertų praktikos vadovo Maxo Hauserio, 2010 m. Rusija buvo viena iš šalių, kuriose buvo mažiausiai
Rusijos Federacija pirmauja pasaulyje pagal vienam gyventojui tenkančių kortelių operacijų skaičių, tačiau nuo pasaulio lyderės Norvegijos atsilieka 40 kartų. Po dešimties metų Rusija šį atotrūkį sumažino perpus. „Tikimės, kad per ateinančius 10 metų mokėjimai kortelėmis Rusijoje ir toliau augs sparčiau, atsilikdami nuo didžiausių pasaulio ekonomikų – JAV, Jungtinės Karalystės, Vokietijos – ir tai leis Rusijai sustiprinti savo pasaulinę lyderystę“, – sakė jis, komentuodamas padėtį Rusijos mokėjimų rinkoje.

Pasak Hauserio, vidutinis metinis atsiskaitymų kortelėmis augimo tempas Rusijoje sieks apie 12 proc. operacijų skaičiaus ir 9 proc. atsiskaitymų vertės. Debetinės kortelės sparčiausiai augs priemonių lygmeniu. Tikimasi, kad 2020-2030 m. pajamos iš kortelių išaugs 9 %, iš jų tiesioginio debeto – 6 %, o pervedimų – 4 %.

Ataskaitoje teigiama, kad per ateinančius penkerius metus pajamos greičiausiai augs visuose regionuose. Tikėtina, kad Azijos ir Ramiojo vandenyno regionas išlaikys lyderio pozicijas, o 2020-2025 m. metinis pajamų augimas (CAGR) sieks 8,8 %. Toliau seka Lotynų Amerika (8,3 proc.), Artimieji Rytai ir Afrika (6,9 proc.), Šiaurės Amerika (5,8 proc.) ir Europa (5,3 proc.).

Reklama:

Pasaulinės tendencijos

Ataskaitos autoriai nustatė keletą pasaulinių tendencijų, kurios artimiausiais metais dominuos mokėjimų pramonėje. Visų pirma, skaitmeninės ekosistemos ir specializuoti programinės įrangos sprendimai vaidins vis svarbesnį vaidmenį šiame sektoriuje – į rinką žengs technologijų milžinai, integruotos programinės įrangos pardavėjai ir finansinių technologijų bendrovės, o bankai aktyviau dalyvaus šioje srityje.

Prekybininkų įsigijimas ir toliau augs sparčiausiai visame mokėjimų sektoriuje. Tikimasi, kad per ateinančius penkerius metus jo sudėtinis metinis augimo tempas (CAGR) vėl pasieks 11,3 % ir priartės prie 2015-2019 m. buvusio 11,8 % vidurkio iki priemokos. Ataskaitos autoriai mano, kad 2020-2025 m. emitentų pajamos gali padidėti 7,6 proc. Mokėjimo tinklų atveju šis rodiklis gali išaugti 11,4 proc. Šis skaičius yra artimas penkerių metų prieš pandemiją buvusiam atitinkamai 9,4 % ir 11,2 % bendram metiniam augimo tempui (CAGR). Tikimasi, kad įmonių mokėjimų pajamų fondas sparčiai atsigaus ir iki 2025 m. augs maždaug 6,6 %.

Dabar tikimasi, kad kils nauja finansinių technologijų bendrovių, besispecializuojančių mokėjimų kriptovaliutomis ir decentralizuotų finansų srityje, banga.

Reklama
Reklama
Reklama

Naujienos

Sekite naujienas

Video naujienos

Verslo vikingai

Verslo idėjos

Visos teisės saugomos.© 2015-2020 | Kopijuoti draudžiama |