Sekite naujienas

Pasaulis

Kas pateko į Afganistano vyriausybę valdant Talibanui?

Paskelbta

-

Radikalaus Talibano judėjimo atstovai antradienio vakarą paskelbė naujos Afganistano laikinosios vyriausybės sudėtį. Jos vadovu tapo Mohammad Hasan, jo pavaduotojais – Abdul Ghani Baradar ir Abdul Salam Hanafi, o vyriausiasis Talibano lyderis Haibatullah Akhundzada, kaip ir tikėtasi, neužėmė savo posto kabinete.

Ministras pirmininkas yra Mohammadas Hasanas, Šuros (Talibano vadovybės tarybos) vadovas. Jis kilęs iš Talibano „lopšio” Kandaharo ir pirmuoju Talibano valdymo laikotarpiu (1996-2001 m.) ėjo Ministrų tarybos pirmininko pirmojo pavaduotojo, užsienio reikalų ministro ir Kandaharo gubernatoriaus pareigas.

Reklama:

Ministro Pirmininko pavaduotojas – Abdul Ghani Baradaras, Talibano politinio sparno lyderis. Jis buvo delegacijos vadovas derybose su JAV Katare.

Kitas ministro pirmininko pavaduotojas yra Abdul Salam Hanafi, Talibano politinio biuro Katare vadovo pavaduotojas. Pirmojoje Talibano vyriausybėje jis buvo švietimo ministro pavaduotojas.

Vyriausybės sudėtis

Naujojoje vyriausybėje, be ministro pirmininko ir jo pavaduotojų, dirba 19 ministrų, taip pat paskelbtos Centrinio banko, Generalinio štabo ir Žvalgybos departamento vadovų pavardės.

Afganistano žiniasklaida pažymėjo, kad visi jie yra Talibano nariai. Judėjimo atstovas Zabihullah Mujahidas sakė, kad Talibanas planuoja į nuolatinį ministrų kabinetą įtraukti visus Afganistano visuomenės sluoksnius.

Didžioji dauguma ministrų yra puštūnai – didžiausia etninė grupė Afganistane.

Visi naujieji ministrai yra vyrai. Anksčiau Talibanas buvo pareiškęs, kad moterys gali dalyvauti vyriausybėje, tačiau negali užimti ministrų ar aukštesnių pareigų.

Valdžios ir užsienio politikos blokas

Gynybos ministras yra Muhammadas Yaqubas Mujahidas, arba mula Yaqubas. Jis yra 2013 m. mirusio Talibano įkūrėjo mulos Omaro sūnus. Jis, kaip ir Baradaras, yra vienas iš Achundzados pavaduotojų judėjime ir, kaip manoma, atsakingas už karines operacijas.

Užsienio reikalų ministras yra Talibano vadovybės komisijos vadovas Amiras Khanas Mottaki. Pirmuoju Talibano valdymo laikotarpiu jis vadovavo Aukštojo mokslo ministerijai.

Užsienio reikalų ministro pavaduotojas yra Sher Mohammad Abbas Stanikzai. Jis atstovauja judėjimo politiniam biurui ir Talibane vadinamas „politinio biuro direktoriaus pavaduotoju”.

Vidaus reikalų ministras yra Sirajuddin Haqqani, teroristinės organizacijos „Haqqani Network”, kuri dažnai apibūdinama kaip pusiau nepriklausoma, įkūrėjo Jalaluddin Haqqani sūnus. Manoma, kad jis palaiko glaudžius ryšius su „Al Qaeda” . Žiniasklaidos pranešimais, jis vadovauja padėčiai mieste nuo rugpjūčio 15 d., kai buvo užimtas Kabulas.

Žvalgybos vadovas yra Talibano politinio sparno narys Abdul Haqas Wasiqas. Atvirų šaltinių duomenimis, jis vadovauja Europos ryšių biurui ir 2002-2014 m. buvo laikomas JAV kalėjime Gvantanamo įlankoje.

Ekonomikos ir kiti ministrai

Ekonomikos ministras yra Qari Din Mohammad Hanif. Pirmojoje Talibano vyriausybėje jis buvo atsakingas už aukštąjį mokslą ir planavimą, vėliau dalyvavo derybose su amerikiečiais Katare.

Švietimo ministras yra šeichas Mawlawi Nurullah Munir, aukštojo mokslo ministras – Mawlawi Abdul Baki Haqqani.

Kultūros ir informacijos ministras yra Khairullah Khairkhwa, kuris 1996-2001 m. vadovavo Vidaus reikalų ministerijai. 2002-2014 m. jis buvo Gvantanamo įlankoje.

Jo pavaduotojas yra Zabihullah Mujahidas, kuris ilgą laiką buvo Talibano atstovas spaudai ir, visų pirma, rugpjūčio 17 d. surengė pirmąją Talibano spaudos konferenciją po Kabulo užėmimo.

Ryšių ministras yra Najibullah Haqqani, pirmosios Talibano vyriausybės finansų ministro pavaduotojas ir viešųjų darbų ministro pavaduotojas.

Aviacijos ir transporto ministras – Hamidullah Akhundzada, anksčiau žiniasklaidoje vadintas civilinės aviacijos ir oro pajėgų ministru.

Centriniam bankui vadovauja Mohammadas Idrisas, anksčiau vadovavęs Talibano ekonomikos komisijai.

Naujienos

Sekite naujienas

Startuoliai

Verslo vikingai

Verslo idėjos

Visos teisės saugomos.© 2015-2022 | Kopijuoti draudžiama | SEO paslaugos: Bilger.lt