Sekite naujienas

Pasaulis

Lenkija ragina NATO įsikišti dėl „Nord Stream 2”

Paskelbta

-

Lenkijos prezidentas Duda ragina NATO reaguoti į „Nord Stream 2” situaciją

ICE Futures duomenimis, dujų kaina Europoje pasiekė naują maksimumą ir viršijo 1900 JAV dolerių už 1000 kubinių metrų.

NATO ir ES turėtų apsvarstyti „iššūkius”, kuriuos „gali sukelti” Rusijos dujotiekis „Nord Stream 2”. Lenkijos prezidentas Andrzejus Duda tai pasakė Varšuvos saugumo forume, praneša „Polskie Radio 24”.

Reklama:

Pasak jo, Vakarai turėtų padaryti išvadas iš savo klaidų, įskaitant nesėkmingą misiją Afganistane ir „Nord Stream 2” statybą, kuri, jo nuomone, „yra strateginės svarbos klaida visai transatlantinei bendruomenei”.

Pasak A. Dudos, kalbama ne tik apie galimybę „Rusijai nutraukti dujų tiekimą Ukrainai, Slovakijai arba aplenkiant Lenkiją. „Kalbama apie kažką didesnio, apie galimybę rusams strategiškai šantažuoti visą mūsų bendruomenę, šantažą, kuris toli gražu neapsiriboja energetikos klausimais”, – sakė prezidentas.

Kartu jis sakė, kad „šiandien ES ir NATO turi galvoti, kaip spręsti politines, energetines ir karines grėsmes ir iššūkius, kuriuos gali sukelti „Nord Stream 2”.

„Nord Stream 2” yra dujotiekis iš Rusijos į Vokietiją, kurio metinis pajėgumas – 55 mlrd. kubinių metrų. Statybos darbai buvo baigti rugsėjo pradžioje. Jau šiais metais tiekimo apimtis gali siekti 5,6 mlrd. kubinių metrų. Dujotiekio operatorė „Nord Stream 2 AG” dieną prieš tai paskelbė, kad pradėjo pildyti pirmąją dujotiekio liniją degalais, kad būtų pasiektas tolesniems bandymams reikalingas slėgis. Tęsiami antrosios gijos paruošiamieji paleidimo darbai.

Projektui griežtai prieštarauja Ukraina, kuri baiminasi prarasti pajamas iš tranzito, ir JAV, kuri suinteresuota savo SGD tiekimu į Europą. Varšuva prieštarauja projektui, nes, pasak Lenkijos ministro pirmininko Mateuszo Morawieckio, jo įgyvendinimas „neatitinka šalies interesų”.

Rusija ne kartą ragino nustoti minėti „Nord Stream 2” politizavimo kontekste, nes tai yra komercinis projektas, naudingas ir Rusijai, ir ES.

Naujienos

Sekite naujienas

Startuoliai

Verslo vikingai

Verslo idėjos

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama | SEO paslaugos: Bilger.lt