Sekite naujienas

Pasaulis

Gruzijos ministras pirmininkas pakomentavo apie M. Saakašvilio būklės pokyčius

Paskelbta

-

Gruzijos premjeras Garibašvilis: Saakašvilio psichinė būklė kalėjime labai pasikeitė

TBILISIS, spalio 6 d. -. Gruzijos ministras pirmininkas Iraklijus Garibašvilis mano, kad eksprezidento Michailo Saakašvilio psichologinė ir psichinė būklė po įkalinimo iš esmės pasikeitė.

M. Saakašvilis buvo sulaikytas Gruzijoje spalio 1 d. Prieš tai buvęs prezidentas sakė, kad ketina grįžti namo prieš spalio mėn. vyksiančius vietos valdžios rinkimus. Dėl kelių baudžiamųjų bylų jis buvo įtrauktas į šalyje ieškomų asmenų sąrašą. Valdžios institucijos ne kartą sakė, kad sulaikys jį, kai tik jis kirs sieną. Buvęs prezidentas šiuo metu laikomas Rustavio kalėjime.

Reklama:

„Michailo Saakašvilio psichologinė ir psichinė būklė prieš įkalinimą ir po jo iš esmės pasikeitė. „Nacionalinis judėjimas (M. Saakašvilio įkurta partija ) yra susirūpinęs dėl savo lyderio sunkios padėties ir reikalauja nedelsiant paleisti jį iš kalėjimo“, – sakoma premjero pareiškime jo „Facebook“ puslapyje.

„Iš tikrųjų vietoj „žlugusios valstybės“ M. Saakašvilis Gruzijoje sutiko gerai organizuotą valstybinę sistemą. Visa tai paaiškina, kodėl iš esmės pasikeitė M. Saakašvilio psichinė būsena prieš įkalinimą ir po jo – į kalėjimą jis įžengė su šypsena, o dabar jis rūpinasi tik tuo, kaip išeiti iš kalėjimo“, – sakė premjeras.

Reklama:

Buvęs prezidentas buvo nuteistas už akių dėl bankininko Sandro Girgvlianio nužudymo ir parlamento nario Valerio Gelašvilio sumušimo. Pirmuoju atveju jis buvo nuteistas trejiems metams kalėjimo, o antruoju – šešeriems. Be to, M. Saakašviliui pateikti kaltinimai dėl 2007 m. lapkričio 7 d. opozicijos mitingo išvaikymo, televizijos stoties „Imedi“ pogromo ir valstybės biudžeto lėšų iššvaistymo, kuriuos šiuo metu nagrinėja teismai.

M. Saakašvilis turi Ukrainos pilietybę. Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pareiškė, kad jis asmeniškai ir valdžios institucijos spręs M. Saakašvilio grįžimo klausimą. Gruzijos valdžios institucijos teigia, kad neišduos politiko Ukrainai.

Reklama
Reklama
Reklama

Naujienos

Sekite naujienas

Video naujienos

Verslo vikingai

Verslo idėjos

Visos teisės saugomos.© 2015-2020 | Kopijuoti draudžiama |