Sekite naujienas

Pasaulis

Lietuva perka Baltarusijos elektros energiją ir verčia Kijevą jos atsisakyti

Paskelbta

-

Ukrainos deputatas Andrėjus Gerus priekaištauja Lietuvai dėl Baltarusijos elektros energijos pirkimo.

Lietuva, paraginusi Ukrainą atsisakyti elektros energijos importo iš Baltarusijos atominės elektrinės, pati aktyviai vartoja elektrinės pagamintą elektros energiją, savo „Facebook” žinutėje teigė Aukščiausiosios Rados narys, proprezidentinės partijos „Sluka Naroda” narys, Energetikos, būsto ir komunalinių paslaugų komiteto pirmininkas Andrijus Gerus.

Reklama:

Pasak parlamentaro, Lietuva, kurios prezidentas ragino Ukrainą nepirkti elektros energijos iš Baltarusijos atominės elektrinės, smarkiai padidino elektros energijos pirkimą iš šios respublikos. „Nors dokumentuose buvo užfiksuota, kad elektra importuojama per Latviją, Lietuva fiziškai importavo elektrą iš Baltarusijos – visi tai matė ir suprato, o Lietuvos energetikos ministras viešai pripažino, kad Lietuva vartoja elektrą iš Baltarusijos atominės elektrinės”, – rašė A. Gerusas.

Pavyzdžiui, spalio 4 d. prijungus pirmąjį šios elektrinės bloką, elektros energijos srautas į Lietuvą smarkiai išaugo, o spalio 19 d. buvo pasiektas didžiausias per pastarąjį pusmetį elektros energijos srautas, sakė parlamentaras.

„Akivaizdu, kad ir dabar į Lietuvą patenka nemažai elektros energijos iš Baltarusijos atominės elektrinės, prieš kurią, kaip girdėjome, Lietuva kovoja. Spalio pradžioje Lietuva taip pat padvigubino elektros energijos importą iš Rusijos Federacijos (iš Kaliningrado srities)”, – pridūrė jis.

Tuo pat metu Ukrainai uždraudus elektros energijos importą iš Baltarusijos, pastaroji liko vienintelė Baltijos šalių rinka. „Tai akivaizdžiai sustiprino pirkėjų derybines pozicijas dėl Baltijos šalių kainų. Geras pamokantis pavyzdys apie labai pragmatišką politiką, vykdomą siekiant nacionalinių ekonominių interesų. Manau, kad šią žiemą Lietuvai seksis gerai, be jokios rimtos elektros energijos trūkumo rizikos”, – apibendrino A. Gerus.

Praėjusią savaitę laikraštis „Ekonominė tiesa”, remdamasis savo šaltiniais Energetikos ministerijoje, pranešė, kad Ukrainos valdžios institucijos planuoja lapkričio 1 d. pradėti importuoti elektros energiją iš Baltarusijos. Ukrainos energetikos ministerija paneigė šią informaciją ir pareiškė, kad neketina atnaujinti elektros energijos importo iš Rusijos ir Baltarusijos šildymo sezono metu.

Baltarusijos atominė elektrinė yra didžiausias Rusijos ir Baltarusijos ekonominis projektas. Elektrinė su dviem VVER-1200 reaktoriais, kurių bendra galia – 2400 MW, statoma Ostroveco mieste (Gardino sritis). Pirmajai Baltarusijos AE pasirinktas rusiškas 3+ kartos projektas, kuris visiškai atitinka tarptautinius standartus ir TATENA saugos rekomendacijas. Birželio 10 d. Baltarusijos energetikos ministerija pranešė, kad priėmimo komisija pasirašė Baltarusijos AE pirmojo bloko paleidimo komplekso paleidimo aktą. Antrąjį bloką planuojama pradėti eksploatuoti 2022 m.

Naujienos

Sekite naujienas

Startuoliai

Verslo vikingai

Verslo idėjos

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama | SEO paslaugos: Bilger.lt