Sekite naujienas

Pasaulis

M. Saakašvilio šalininkai susirinko prie kalėjimo reikalauti jo paleidimo

Paskelbta

-

TBILISI, spalio 4 d. Keli šimtai opozicinės partijos „Vieningasis nacionalinis judėjimas“ narių ir jų šalininkų pirmadienį prie Rustavio kalėjimo rengia mitingą, reikalaudami paleisti buvusį Gruzijos prezidentą Michailą Saakašvilį. Mitingą transliuoja televizijos stotis „Mtavari Arch TV“.

Reklama:

Kuo Gruzijoje kaltinamas Michailas Saakašvilis?

„Michailui Saakašviliui garbė būti ten [kalėjime]. Esu tikras, kad Michailui Saakašviliui didelė garbė žinoti, kad jį palaiko šimtai tūkstančių šalininkų, įskaitant ir tuos, kurie nėra Jungtinio nacionalinio judėjimo šalininkai. Esu įsitikinęs, kad pasiaukojimas neliks nepastebėtas“, – prieš mitingą žurnalistams sakė Nacionalinio judėjimo vadovas ir kandidatas į Tbilisio merus Nika Melia.

Mitingo pradžia buvo numatyta 15 val. vietos laiku , tačiau žmonės prie kalėjimo pradėjo rinktis gerokai anksčiau. Protestuotojai į Rustavį atvyko iš įvairių šalies regionų. Čia taip pat įrengta scena, nuo kurios į susirinkusiuosius kreipiasi politikai ir visuomenininkai. Šalia įkalinimo įstaigos sustiprintos policijos pajėgos. Privažiavimai prie kalėjimo aptverti specialiomis užtvaromis. Demonstrantai teigia, kad jų mitingas yra taikaus pobūdžio.

M. Saakašvilis buvo sulaikytas Gruzijoje spalio 1 d. po to, kai paskelbė vaizdo įrašą, kuriame teigė atvykęs į Batumį. Buvęs prezidentas buvo suimtas ir šiuo metu yra kalėjime Rustavio mieste netoli Tbilisio. Vėliau prokuratūra pranešė, kad dėl M. Saakašvilio atvykimo iškelta baudžiamoji byla dėl neteisėto sienos kirtimo. Teisėsaugininkai taip pat sulaikė Tbilisio buto, kuriame buvęs prezidentas slapstėsi prieš suėmimą, savininką.

Naujienos

Sekite naujienas

Video naujienos

Verslo vikingai

Verslo idėjos

Visos teisės saugomos.© 2015-2022 | Kopijuoti draudžiama |