Sekite naujienas

Pasaulis

Orbanas pareiškė, kad Vengrija sprendžia, iš ko ir kaip pirkti dujas

Paskelbta

-

Ministras Pirmininkas pažymėjo, kad Vengrija yra suvereni valstybė

Vengrija yra suvereni valstybė ir pati sprendžia, iš ko ir kaip pirkti gamtines dujas. Vengrijos ministras pirmininkas Viktoras Orbanas trečiadienį po susitikimo su Čekijos ministru pirmininku Andrejumi Babišu sakė žurnalistams.

Reklama:

“Vengrija yra suvereni valstybė”, – sakė jis. – Vengrija pati sprendžia, iš ko pirkti dujas ir kokiu keliu jas gauti.”

“Kai renkamės dujų transportavimo būdą, vadovaujamės maršrutu, kuris užtikrina didesnį [tiekimo] saugumą. Mes pasirenkame kelią, kuris bus saugiausias energijos tiekimo būdas. Niekas mums nenurodys, ką daryti. Patariame ukrainiečiams patiems spręsti savo problemą. Ukrainai šis klausimas nerūpi. Tai Vengrijos suvereniteto klausimas”, – sakė V. Orbanas.

Taip Vengrijos ministras pirmininkas komentavo situaciją, susijusią su pirmadienį pasirašyta nauja 15 metų trukmės sutartimi su “Gazprom” dėl 4,5 mlrd. kubinių metrų dujų tiekimo per metus aplenkiant Ukrainą. Nuo spalio 1 d. Vengrija pradės gauti degalus dujotiekiu “Balkan Stream” (“Turkish Stream” tęsinys) ir Pietryčių Europos dujotiekiais.

Ukrainos užsienio reikalų ministerija įspėjo, kad jungtinės Ukrainos ir Vengrijos tarpvyriausybinės ekonominio bendradarbiavimo komisijos posėdis atidėtas. Ukraina taip pat pažadėjo paprašyti Europos Komisijos įvertinti, ar naujasis dujų susitarimas atitinka Europos energetikos teisės aktus. Budapeštas atsakė kaltindamas Kijevą kišimusi į jo vidaus reikalus.

Vengrijos užsienio reikalų ministras Péteris Szijjártó antradienį pranešė, kad Ukrainos ambasadorius buvo iškviestas į Vengrijos diplomatinę atstovybę dėl Kijevo veiksmų, susijusių su Budapešto ir “Gazprom” susitarimu. Ukrainos vyriausybės veiksmus, kurių ji ėmėsi per Europos Komisiją ir kurie prieštarauja šiam susitarimui, jis pavadino “labai piktinančiais”. Savo ruožtu Ukrainos užsienio reikalų ministerija išsikvietė Vengrijos ambasadorių, kad praneštų jam savo poziciją dėl susitarimo.

Reklama:

Naujienos

Startuoliai

Verslo vikingai

Verslo idėjos

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |