Sekite naujienas

Pasaulis

Pietų Kurilų salos atsako Kishidai dėl Japonijos suvereniteto salų atžvilgiu

Paskelbta

-

Kurilsko meras Rokotovas atsako į Japonijos ministro pirmininko Kishidos pretenzijas dėl Kurilų salų suvereniteto

Kurilų salos laukia japonų kaip turistų ar verslo atstovų, sakė Kurilų rajono (Iturupo) meras Vadimas Rokotovas.
Jis komentavo naujojo Japonijos ministro pirmininko Fumio Kishidos pareiškimą, kad šalies suverenitetas apima ir pietinius Kurilus.

Reklama:

„Tokie pareiškimai daromi nuolat. Prie jų jau esame pripratę. Su kiekvienu nauju Japonijos vadovu pasigirsta raginimų išspręsti teritorinį klausimą. Norėčiau jums priminti neseniai priimtus mūsų Konstitucijos pakeitimus, kuriuose teigiama, kad teritorijų perleidimas yra draudžiamas. Kurilų salų gyventojai vieningai balsavo už šias pataisas“, – sakė Rokotovas.

Anot jo, Kurilai mielai priimtų lankytojus, bet su sąlyga, kad bus laikomasi Rusijos įstatymų.

„Mes pasisakome už draugystės ir gerų kaimyninių santykių tarp mūsų šalių plėtojimą. Ruošiame dvi prabangias mokyklas atiduoti eksploatacijai, atidarome baseinus, kino teatrus, tiesiame kelius. Mano nuomone, visa tai aiškiai rodo, kad tai yra mūsų teritorijos“, – pabrėžė meras.
Anksčiau per parlamentinius debatus Kishida pasisakė už „atkaklias derybas su Maskva, remiantis visais ankstesniais susitarimais“.

Reklama:

Japonija pretenduoja į Kunaširo, Šikotano, Iturupo ir Habomai salas, remdamasi 1855 m. dvišale prekybos ir sienų sutartimi. Tokijas iškėlė salų grąžinimo sąlygą, kad būtų sudaryta taikos sutartis su Rusija, kurios šalys nesudarė nuo Antrojo pasaulinio karo.

1956 m. SSRS ir Japonija pasirašė bendrą deklaraciją, kurioje sovietų pusė sutiko apsvarstyti galimybę perduoti abi salas pagal oficialų paliaubų susitarimą. Maskva tikėjosi tai sustabdyti, o Tokijas manė, kad šis susitarimas yra tik dalis sprendimo, neatsisakant pretenzijų į visas salas. Vėlesnės derybos niekur nenuėjo. Dabartinės Rusijos valdžios institucijos laikosi pozicijos, kad šios salos Antrojo pasaulinio karo metais priklausė SSRS ir Rusijos suverenitetas jose yra neginčijamas.

Praėjusią savaitę Kishida telefonu kalbėjosi su Vladimiru Putinu. Jie patvirtino norą siekti pažangos derybose remiantis galiojančiais susitarimais, įskaitant 2018 m. įvykusį Rusijos prezidento ir Kishidos pirmtako Šindzo Abės susitikimą.

Reklama
Reklama
Reklama

Naujienos

Sekite naujienas

Video naujienos

Verslo vikingai

Verslo idėjos

Visos teisės saugomos.© 2015-2020 | Kopijuoti draudžiama |