Sekite naujienas

Pasaulis

Rusijos užsienio reikalų ministerija pasiūlė JAV panaikinti visus pastaraisiais metais taikytus apribojimus

Paskelbta

-

Spalio 12 d. Maskva pakvietė Vašingtoną panaikinti visus apribojimus, kuriuos abi šalys įvedė per pastaruosius kelerius metus, pranešė Rusijos užsienio reikalų ministerija po užsienio reikalų ministro pavaduotojo Sergejaus Riabkovo ir JAV valstybės sekretoriaus pavaduotojos Victorijos Nuland susitikimo. Rusijos užsienio reikalų ministerija tai pareiškė po jos vadovo pavaduotojo Sergejaus Riabkovo ir JAV valstybės sekretoriaus pavaduotojos Viktorijos Nuland susitikimo.

„Ypatingas dėmesys buvo skirtas klausimams, susijusiems su Rusijos ir JAV misijų užsienyje veikimu viena kitos teritorijoje. Rusijos pusė pabrėžė, kad priešiški antirusiški veiksmai neliks be atsako, tačiau Maskva nesiekia tolesnės eskalacijos“, – sakoma ministerijos pareiškime jos interneto svetainėje.

Reklama:

Riabkovas pabrėžė, kad tolesnė Vašingtono konfrontacinė linija gali tik „dar labiau pabloginti Rusijos ir Amerikos santykius“.

Agentūra patikslino, kad pokalbyje dalyvavo Rusijos gynybos ministro pavaduotojas Aleksandras Fominas.

Kaip anksčiau Riabkovas sakė , derybų metu Maskva atvirai kalbėjo apie „situaciją dėl vizų, konsulinio darbo, diplomatinių tarnybų daebuotojų – rusų JAV ir amerikiečių Rusijoje – buvimo“.

Reklama:

V. Nuland į Rusijos sostinę atvyko prieš dieną ir čia bus iki spalio 13 d. Pasak Užsienio reikalų ministerijos atstovės spaudai Marijos Zacharovos, vizito iniciatyva kilo iš Amerikos pusės. Kaip patikslino „nepriklausomas“ šaltinis, valstybės sekretoriaus pavaduotojas susitiks su Kremliaus administracijos vadovo pavaduotoju Dmitrijumi Kozaku.

Nuo 2019 m. V. Nuland įtraukta į juodąjį sąrašą ir jai uždrausta atvykti į Rusiją. Tačiau Maskva sutiko su jos vizitu mainais į sankcijų Rusijai panaikinimą.

Pastaraisiais metais Rusijos diplomatų darbo sąlygos JAV nuolat blogėjo. Kaip pažymėjo Rusijos ambasadorius JAV Anatolijus Antonovas, Maskva yra visiškai netekusi konsulinės atstovybės vakarinėje Amerikos pakrantėje, kur gyvena dešimtys tūkstančių rusų. Be to, reguliariai masiškai išsiunčiami Rusijos diplomatai. Vašingtonas taip pat smarkiai sugriežtino vizų išdavimo tvarką.

V. Nuland vizitas vyksta dar kartą paaštrėjus įtemptiems Maskvos ir Vašingtono santykiams. Spalio 5 d. dviejų partijų JAV senatorių grupė parašė laišką prezidentui Joe Bidenui, kuriame ragino Rusijai pateikti ultimatumą: Maskva privalo išplėsti JAV ambasadą arba iš Vašingtono bus išsiųsti 300 rusų diplomatų.
Rusijos užsienio reikalų ministerija atsakė, kad JAV sostinėje nėra tokio skaičiaus Rusijos diplomatų. Ministerija užsiminė, kad kongresmenai, „neturėdami pakankamai žinių apie tarptautinius santykius“, taip pat suskaičiavo nuolatinėje atstovybėje prie Jungtinių Tautų dirbančių Rusijos diplomatų skaičių.

Reklama
Reklama
Reklama

Naujienos

Sekite naujienas

Video naujienos

Verslo vikingai

Verslo idėjos

Visos teisės saugomos.© 2015-2020 | Kopijuoti draudžiama |