Sekite naujienas

Pasaulis

Talibano atstovas spaudai: deramės su Rusija dėl mūsų vyriausybės pripažinimo

Paskelbta

-

Apie Kabulo tarptautinio oro uosto visiško atidarymo perspektyvas, derybas su Rusija, taip pat pagrindinius Talibano ir moralės policijos pajamų šaltinius interviu sakė radikalaus judėjimo atstovas Zabihullah Mujahidas.

– Kokia yra pagrindinė priežastis, kodėl Kabulo oro uosto tarptautinis eismas nėra visiškai atkurtas?

Reklama:

– Siekiame atnaujinti tarptautinius skrydžius iš Kabulo, tačiau susiduriame su tam tikrais sunkumais. Pagal tarptautinius standartus turėtų būti organizacija, atsakinga už saugos standartus oro uoste ir lėktuve. Šiuo metu ieškome tokios organizacijos, tačiau kol kas mums nepavyko.

– Ar artimiausiu metu planuojate atnaujinti keleivinius skrydžius į Rusiją?

– Planuojame atnaujinti tarptautinius skrydžius iš Kabulo oro uosto, įskaitant skrydžius į Rusiją.

Reklama:

– Kokiose srityse Talibanas planuoja bendradarbiauti su Rusija?

– Stengiamės užmegzti santykius su visomis šalimis. Pirmiausia kalbame apie diplomatinius santykius, be kurių tolesnis bendradarbiavimas neįmanomas. Kalbamės su Rusija, daugiausia dėl mūsų vyriausybės pripažinimo ir ambasadų atidarymo. Išsprendus šiuos klausimus bus sudarytos sąlygos tolesniam bendradarbiavimui.

– Ar planuojate pertvarkyti Afganistano ambasados Maskvoje personalą?

– Tai turėtų nuspręsti Afganistano Islamo Emyrato Užsienio reikalų ministerija. Dabar svarbu, kad Afganistano ambasada Maskvoje ir Rusijos ambasada Kabule atnaujintų normalią veiklą. Po to svarstysime diplomatinio personalo pakeitimo klausimą. Darbuotojai, kurie netinkamai atlieka savo pareigas, gali būti atšaukti.

– Ar planuojate plėsti prekybos ir ekonominius santykius su Rusija?

– Tikimės bendradarbiauti su visomis šalimis, užsienio investicijos taip pat atlieka svarbų vaidmenį. Rusija yra ekonomiškai svarbi šalis. Afganistanas buvo sugriautas per karą, Rusija ir kitos šalys galėtų padėti jį atstatyti. Džiaugiamės tokia pagalba ir tikimės finansinės paramos.

– Koks šiuo metu yra pagrindinis Talibano pajamų šaltinis?

– Mokesčiai ir muitai. Ateityje planuojame gauti pajamų iš kasybos.

– Ar ketinate sugrąžinti moralės policiją, kuri veikė valdant Talibanui prieš 20 metų?

– 1996-2001 m., kai Afganistane valdė radikalai, pakeitėme „Amr Be Maaruf Wa Nahi Az Munkar“ („Gerų dalykų įsakymas ir smerktinų draudimas“) iš „Amr Be Maaruf Wa Nahi Az Munkar“ („Islamiškojo ydų būrio“ ) į „Daawat Ul Irshad“ („Vadovavimo pamokslavimas“), kad galėtume naudoti švelnesnius metodus. Raginsime žmones laikytis islamo normų iš mečetėse esančio minbaro (sakyklos arba tribūnos mečetėje ) ir padedant teologijos mokslininkams. „Amr be maaruf wa nahi az munkar“ turėtų būti vartojamas tik vyriausybės ir saugumo pareigūnams.

Reklama
Reklama
Reklama

Naujienos

Sekite naujienas

Video naujienos

Verslo vikingai

Verslo idėjos

Visos teisės saugomos.© 2015-2020 | Kopijuoti draudžiama |