Sekite naujienas

Pasaulis

Ukrainos ambasadorius skundžiasi dėl Vokietijos „peilio į nugarą”

Paskelbta

-

Ukrainos ambasadorius Andrėjus Melnikas kritikuoja Vokietijos poziciją dėl „Nord Stream 2’’.

       Ukrainos ambasadorius Vokietijoje Andrėjus Melnikas interviu RND sakė, kad kadenciją baigiančios Vokietijos vyriausybės sprendimas paremti dujotiekį „Nord Stream 2” Kijevui sukėlė šoką.

Reklama:

Diplomatas teigė, kad Vokietijos ekonomikos ministerijos išvada, jog naftotiekio sertifikavimas nekels pavojaus degalų tiekimo Vokietijai ir Europos Sąjungai saugumui, „šokiravo” Kijevą. „Nord Stream 2″ pats savaime lieka peiliu Ukrainai į nugarą, o tai reiškia didžiulį pasitikėjimo Vokietija praradimą artimiausiems dešimtmečiams”, – teigia jis.

     Melnikas be to skundėsi, kad Berlynas nesikonsultavo su Kijevu diskusijų dėl projekto metu, ir vadino tai įsipareigojimų pagal Ukrainos ir ES asociacijos susitarimą pažeidimu. Dėl šios priežasties Ukrainos „Naftogaz” pareikalavo leidimo dalyvauti dujotiekio sertifikavime, kad įrodytų, jog „Nord Stream 2” „niekada neturėtų būti pradėtas eksploatuoti”, pridūrė jis.

    Be to, ambasadorius teigė, kad dėl dujotiekio paleidimo Kijevas gali prarasti iki trijų milijardų eurų per metus, t. y. apie devynis procentus savo biudžeto išlaidų, o tai, pasak jo, būtų pražūtinga šalies ekonomikai. „Nord Stream 2″ yra bene didžiausia kadenciją baigiančios vyriausybės geopolitinė klaida, kurią būsimoji koalicija privalo ištaisyti, kad susigrąžintų prarastą pasitikėjimą”, – apibendrino A. Melnikas.

„Nord Stream 2” eina nuo Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą į Vokietiją ir susideda iš dviejų gijų, kurių bendras pajėgumas – 55 mlrd. kubinių metrų dujų per metus. Statyba baigta rugsėjo 10 d. Spalio viduryje „Nord Stream 2 AG” paskelbė, kad dujomis pripildė pirmąją magistralės dalį ir tęsia antrosios dalies parengiamuosius paleidimo darbus.

     Šiuo metu vyksta „Nord Stream 2 AG”, kaip nepriklausomo operatoriaus, sertifikavimo procesas. Tai vyks dviem etapais: iš pradžių Vokietijos reguliavimo institucija parengs sprendimo projektą, po to jį įvertins Europos Komisija. Visas procesas gali užtrukti kelis mėnesius. Berlynas iš Maskvos jau gavo visą reikiamų dokumentų paketą.

Praėjusį antradienį Vokietijos prezidentas Frankas-Walteris Steinmeieris įteikė Angelai Merkel pranešimą apie kanclerės pareigų nutraukimą. Taip ji vadovaus įmonei, kol bus paskirtas jos įpėdinis.

Naujienos

Sekite naujienas

Startuoliai

Verslo vikingai

Verslo idėjos

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama | SEO paslaugos: Bilger.lt