Sekite naujienas

Sveikata

Adrija Čepaitė: „Senėjimas primena praloštą žaidimą laiku, kurį vis žaidžiame“

Paskelbta

-

Fiziniai kūno pokyčiai ir odos senėjimas bėgant metams – vienas natūraliausių žmogaus organizmo procesų. Nepaisant to visuomenėje vis dar vyrauja vadinamasis jaunystės kultas, o grožio pramonė nepaliaujamai kuria „senėjimą lėtinančiąsias“, „jauninamąsias“ priemones, priemones „nuo raukšlių“ ir visa kita, kas diktuoja, kad senti yra blogai.

Žinoma teatro aktorė, kalbėjimo meno specialistė Adrija Čepaitė senėjimo procesą priima kaip natūralų gamtos dėsnį ir yra įsitikinusi, kad įvairios grožio procedūros pirmiausia turėtų būti malonumas, o ne įsipareigojimas savo išvaizdai.

Reklama:

Vasarinės padangos - Pirkitpadangas.lt

Standartus diktuoja ribotas požiūris

Nors skaičiuoti ilgus gyvenimo metus – likimo dovana, kurią ne visi gali patirti, brandaus amžiaus ir jį atspindinčių išvaizdos pokyčių, deja, neretai gėdijamasi, jaučiamas nevisavertiškumas. Didele dalimi tam įtakos turi ir susiformavę stereotipiški mąstymo standartai, kuriais aklai vadovaujantis odos senėjimas prilyginamas blėstančiam grožiui.

Pasak A. Čepaitės, situaciją sunkina ir tai, jog visuomenėje vyraujantis žmogaus grožio suvokimas dažnai yra pernelyg siauras, paviršutiniškas, apimantis tik fizinius duomenis, išvaizdą.

„Kalbėdama apie brandaus amžiaus žmogaus grožį, pirmiausia aš jame linkusi matyti eleganciją, inteligenciją, erudiciją, humorą, laisvę, autentiškumą ir paprastumą. Kai grožio supratimas, ypač savęs vertinimas, apsiriboja vien išvaizda, senėjimo procesas ima priminti žaidimą laiku, kuris jau praloštas, tačiau mes vis dar jį žaidžiame“, – mintimis dalijasi A. Čepaitė.

Aktorė pabrėžia, jog ir jos pačios meilė sau nėra paremta išvaizda, o meto, kada veide pasirodė pirmosios raukšlės – nė neatsimena. „Tiesą pasakius, pastebėjau, kad senstu tik tuomet, kai raukšlių jau buvo… ir ne viena. Tačiau niekuomet nesukau dėl to galvos. Visi mes senstame ir esame mirtingi – toks gamtos dėsnis, kurio aš neneigiu, priešingai, priimu besąlygiškai“, – atvirauja A. Čepaitė.

Odos priežiūra prilygsta malonumui

Raukšlės veide yra tarsi mūsų vidaus atspindys, primenantis apie kasdienius džiaugsmus, išgyvenimus, patirtį, tad užuot tuščiai kovojus su jomis pravartu įvertinti natūralius organizmo poreikius. Sveikai atrodanti oda neturėtų būti apibrėžiama metais, svarbiausia, kad ji nestokotų drėgmės, neprarastų švytėjimo ir leistų gerai jaustis.

Kad brandžiai veido odai būtina subalansuota priežiūra pritaria ir A. Čepaitė, reguliariai besilankanti pas kosmetologijos specialistę: „Rūpestį veido oda patikiu nuostabiai kosmetologei, kuri ne tik puoselėja ją įvairių procedūrų metu, bet ir parenka visas brandžiai veido odai reikalingas priežiūros priemones, mano pačios naudojamas kasdieną.“

A. Čepaitė tikina, kad grožio procedūros jai, kaip itin veikliai ir įtemptu ritmu gyvenančiai moteriai, prilygsta savotiškai terapijai, kuri leidžia stabtelėti nuo kasdienių darbų, atsipalaiduoti.

„Jeigu turėčiau daugiau laisvo laiko, veido priežiūros procedūromis mėgaučiausi dažniau. Jų metu neretai užmiegu, pailsiu“, – pasakoja A. Čepaitė, akcentuodama, jog rūpinimasis veido oda visų pirma yra malonumas, o ne desperatiška kova su amžiaus nulemtais išvaizdos pokyčiais.

Amžiaus nenubrauksite, bet pasirūpinti – būtina

Žinomai aktorei antrina ir pasaulinės grožio kompanijos „The Body Shop“ grožio konsultantė bei tarptautinių mokymų vadovė Giedrė Eidukaitė, kuri, pastebėjus pirmuosius odos senėjimo požymius, savo klientams pirmiausia pataria nestresuoti.

„Smulkios raukšlelės, gilesnės raukšlės, juoko raukšlės – kad ir kaip jas pavadintume – yra odos įlinkiai, natūraliai susiformuojantys mūsų veiduose. Tad kodėl turėtume jų bijoti? Gal laikas išmokti pamilti save ir savo odą su kiekvienu gimtadieniu vis stipriau? Pripažinkime – nėra jokio odos priežiūros produkto, kuris atsuktų laiką atgal, tačiau galime naudoti priemones, kurios padeda odai išlikti sveikai, švytinčiai, kad ir kiek metų bebūtų“, – tikina G. Eidukaitė.

Kaip greitai atsiras senatvės žymių odoje, yra nulemta genų, tačiau, pasak grožio konsultantės, tam įtakos turi ir kitos priežastys: „Senėjimo procesą spartina neigiami aplinkos veiksniai, tokie kaip oro tarša, tiesioginiai saulės spinduliai. Ryškius pėdsakus odoje palieka ir žalingi įpročiai – rūkymas, nesveika mityba, nuolatinis stresas, nuovargis, miego trūkumas ir t. t.“

G. Eidukaitė pastebi, kad senstant odos ląstelių atsinaujinimo procesas lėtėja, viršutinis odos sluoksnis plonėja ir natūraliai praranda elastingumą, todėl po truputį pradeda formuotis pirmosios raukšlelės. Pastarosios dažniausiai atsiranda apie akis, kur oda yra ploniausia.

„Elastingumą praradusios odos požymius greičiausiai išduoda paakių zonoje subėgantis makiažo pagrindas ar maskavimo priemonės. Jei brandi veido oda nėra tinkamai prižiūrima, ilgainiui darosi vis sunkiau išlaikyti natūralią drėgmę, ji tampa sausa, praranda natūralų skaistumą, papilkėja, raukšlelės darosi gilesnės“, – vardija G. Eidukaitė.

Švytinčios odos paslaptis – stiprus drėkinimas

Tam, kad bėgant metams oda išliktų skaisti ir sveika, grožio konsultantė pataria rinktis brandžiai odai būtinas priežiūros priemones bei laikytis kasdienės rutinos. O šiuo visam pasauliui įtemptu laikotarpiu veido priežiūros ritualai gali būti puikiai įgyvendinami ir namų sąlygomis.

„Papilkėjusiai ir gyvybingumą prarandančiai brandžiai odai reikalingas stiprus maitinamasis poveikis, todėl rinkitės produktus, kurie intensyviai drėkins ir suteiks odai ilgalaikės drėgmės atsargų, palaikys stangrumą. Tam puikiai tiks veido odos priežiūros produktai, sudėtyje turintys koncentruotą aktyvių medžiagų kiekį, pavyzdžiui, serumai arba aliejai, papildyti natūraliais antioksidantais, augalų sėklų aliejų ekstraktais“, – pasakoja G. Eidukaitė.

Pasak jos, svarbu atkreipti dėmesį, kad brandžiai odai reikalingomis medžiagomis būtų papildytos visos naudojamos priežiūros priemonės – nuo makiažo valiklio, veido prausiklio iki naktinio kremo.

„Būtent tarpusavyje subalansuota visų produktų rutina padeda pagerinti brandžios odos išvaizdą. Pavyzdžiui, natūraliais ingredientais papildytas valomasis aliejus ne tik nepriekaištingai ir lengvai nuvalo nešvarumus ar makiažą, bet ir neleidžia išsausėti odai. O naktinis miego kremas ar kaukė, skirti veido, kaklo ir dekoltė zonai, užtikrina, kad oda neprarastų stangrumo, išliktų švelni ir glotni visą dieną“, – rekomendacijomis dalijasi „The Body Shop“ atstovė.

Siekiant stipresnio poveikio, G. Eidukaitė pataria nepatingėti skirti kelias papildomas minutes įmasažuojant maitinamąsias priemones pirštais ar specialiu veido masažuokliu į veidą – masažas gerina mikrokraujotaką ir palengvina priemonių įsisavinimą. Tuo tarpu pasirodžiusius pirmiesiems pavasario spinduliams pravartu pasirūpinti stipraus poveikio apsauginiu kremu nuo saulės ir nepamiršti vartoti pakankamai odos drėgmei palaikyti būtino vandens.

Skaitykite

Naujienos

Verslo Vikingai

Technologijos2 savaitės prieš

Kriptovaliutų mokėjimų surinkimo paslaugos verslams: teisinių iššūkių rinkoje daug, bet požiūris vis pozityvesnis

Apie kriptovaliutų mokėjimus tikrai esate girdėję, o tai šiandien ypač aktyviai naudojama ir verslo sektoriuje. Įmonės „CoinGate” bendraįkūrėjas ​​Dmitrijus Borisenka...

Verslo vikingai4 savaitės prieš

Sėkmingą šakočių ir autentiškų gardėsių verslą įkūrusi Sandra atskleidžia: „Versle galima suklysti, galima padaryti daug klaidų, bet nepavyksta tik tiems, kurie nebando.”

Visą gyvenimą meilę maistui ir įvairių skanumynų gaminimui jautusi Sandra Riepšienė, prieš 13 metų nusprendė pabandyti įgyvendinti svajonę ir kartu...

Dirbtinis intelektas2 mėnesiai prieš

Generatyvinis dirbtinis intelektas: pagalba ar grėsmė visuomenei?

Įvairūs  dirbtinio intelekto įrankiai šiandien vis aktyviau naudojami įvairių organizacijų ir specialistų, siekiant pagreitinti, efektyvinti įvairius darbo procesus. Visgi, netrūksta ...

Verslo vikingai3 mėnesiai prieš

NordLayer paslauga: kas tai ir kuo naudinga šiandien kiekvienam verslui?

Globaliame verslo pasaulyje, vienas iš svarbiausių uždavinių yra suvaldyti saugumą ir galimas kibernetinių atakų rizikas, kurios gali padaryti neišmatuojamos žalos...

Verslo vikingai3 mėnesiai prieš

„Linkedist” agentūros įkūrėja Kotryna Kurt: apie verslo pradžią, iššūkius ir tai, kodėl kiekviena įmonė privalo būti linkedin platformoje

Dar gyvendama Danijoje, jauna marketingo specialistė Kotryna Kurt atrado tuo metu sparčiai populiarėjančią Linkedin platformą. Tuo metu tai padėjo jai...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |