Sekite naujienas

Sveikata

Šį tepalą šeimos vaistinėlėje specialistė rekomenduoja turėti kiekvienam

Paskelbta

-

Cinko oksido tepalas ne veltui yra laikomas pirmąja pagalba sudirgusiai odai. Be abejonės, labiausiai jis atpažįstamas patyrusiems tėveliams, kurių stalčiuose visuomet galima rasti ne vieną išnaudotą jo tūbelę. Kaip teigia viena žinomiausių Lietuvos akušerių Ieva Girdvainienė, šis tepalas dėl savo ypatingų savybių ir universalumo bent kelis dešimtmečius yra nepakeičiama visos šeimos odos priežiūros priemonė.

Tėveliai visada siekia, kad jų vaikai būtų sveiki ir laimingi. Tačiau pirmieji naujagimio mėnesiai dar nepažįstamame pasaulyje yra neatsiejami ir nuo tam tikrų odos problemų. Jau nuo pirmųjų mėnesių tai gali tapti varginančia ir nepatogia patirtimi tiek tėvams, tiek vaikui. Laimei, palengvinti esamas odos problemas ir norint užkirsti kelią naujoms nemalonioms patirtims, yra laiko patikrintų priemonių. Tad į pagalbą neretai pasitelkiamas cinko oksido tepalas.

Reklama:

Vasarinės padangos - Pirkitpadangas.lt


Cinko tepalas – pirmoji pagalba pažeistai odai

Kaip teigia akušerė I. Girdvainienė, cinko tepalas yra neatsiejama kūdikio priežiūros dalis daugelyje šeimų, nes efektyviai gali padėti išvengti ar gydyti odos problemas. Tirštas ir baltas cinko oksido tepalas turi priešuždegiminių savybių, kurios padeda nuraminti ir sušvelninti odos paraudimus, iššutimą, bėrimą bei niežulį.

„Kūdikius dažnai vargina odos iššutimo ar pažeidimo bėdos sauskelnių srityje. Tad cinko tepalas yra pagrindinė kiekvieno kūdikio kraitelio priemonė. Šis tepalas padės esant odos bėrimui ar sudirgintai išangei, kas dažnai atsitinka dėl netinkamų sauskelnių ar dažno šlapinimosi bei tuštinimosi. Tepalas taip pat naudingas paraudusiai ar suskilusiai kūdikio odelei prižiūrėti labai jautriuose vietose, užpakaliuko srityje ar per linkius, bei išsausėjus ar lupantis odai po maudynių“, – aiškina I. Girdvainienė.

Kaip teigia specialistė, cinko tepalas neturi amžiaus apribojimų. Jį galima tepti jau nuo pat pirmųjų dienų, jei tik atsiranda sudirginimo ženklų. Tačiau primena ir svarbiausius priežiūros žingsnius: pirmiausia reikia švariai nušluostyti kūdikio odą, sudirgusias vietas patepti plonu tepalo sluoksniu ir pakeisti sauskelnes.

Draugiškas visai šeimai

Pasak specialistės cinko oksidas veikia paprastai, bet efektyviai: suformuoja nuo drėgmės apsaugantį sluoksnį, tačiau tuo pat metu ir toliau leidžia odai kvėpuoti bei gyti. Toliau teisingai prižiūrint odą, bėrimai ar pažeidimai netrukus dingsta.

Cinko tepalo sėkmės paslaptis – universalumas, draugiškumas kišenei ir prieinamumas net ir maisto prekių parduotuvėse. Tepalas ne tik puikiai pasirūpina itin jautria kūdikio oda, bet gali būti naudingas ir visai šeimai. Pavyzdžiui, jis gelbsti nuo atšiaurių oro sąlygų suskerdėjusią odą, padeda nuo nudegimų saulėje ar esant kitoms problemoms.

„Cinko tepalą dabar galima patogiai rasti net ir maisto prekių parduotuvėse, šalia sauskelnių ar kitų kūdikio priežiūros priemonių. Pavyzdžiui, „Lidl“ parduotuvių asortimente randamas „Lupilu“ cinko tepalas ne tik atitinka odos priežiūros standartus, bet ir yra pažymėtas ekologiniu „Šiaurės gulbės“ ženklu. Nors ir šis tepalas labiau naudojamas vaikų odos priežiūrai, jis tinka ir kitiems šeimos nariams, jei skirtingose kūno vietose atsiranda šlapiuojantis odos pažeidimas, vargina odos vientisumo pažeidimai ar sausumas“, – teigia specialistė.

Visgi, esant rimtesniems odos pažeidimams ar jautrumui cinko oksido medžiagai, I. Girdvainienė pataria konsultuotis su savo šeimos gydytoju.

Skaitykite

Naujienos

Verslo Vikingai

Technologijos2 savaitės prieš

Kriptovaliutų mokėjimų surinkimo paslaugos verslams: teisinių iššūkių rinkoje daug, bet požiūris vis pozityvesnis

Apie kriptovaliutų mokėjimus tikrai esate girdėję, o tai šiandien ypač aktyviai naudojama ir verslo sektoriuje. Įmonės „CoinGate” bendraįkūrėjas ​​Dmitrijus Borisenka...

Verslo vikingai4 savaitės prieš

Sėkmingą šakočių ir autentiškų gardėsių verslą įkūrusi Sandra atskleidžia: „Versle galima suklysti, galima padaryti daug klaidų, bet nepavyksta tik tiems, kurie nebando.”

Visą gyvenimą meilę maistui ir įvairių skanumynų gaminimui jautusi Sandra Riepšienė, prieš 13 metų nusprendė pabandyti įgyvendinti svajonę ir kartu...

Dirbtinis intelektas2 mėnesiai prieš

Generatyvinis dirbtinis intelektas: pagalba ar grėsmė visuomenei?

Įvairūs  dirbtinio intelekto įrankiai šiandien vis aktyviau naudojami įvairių organizacijų ir specialistų, siekiant pagreitinti, efektyvinti įvairius darbo procesus. Visgi, netrūksta ...

Verslo vikingai3 mėnesiai prieš

NordLayer paslauga: kas tai ir kuo naudinga šiandien kiekvienam verslui?

Globaliame verslo pasaulyje, vienas iš svarbiausių uždavinių yra suvaldyti saugumą ir galimas kibernetinių atakų rizikas, kurios gali padaryti neišmatuojamos žalos...

Verslo vikingai3 mėnesiai prieš

„Linkedist” agentūros įkūrėja Kotryna Kurt: apie verslo pradžią, iššūkius ir tai, kodėl kiekviena įmonė privalo būti linkedin platformoje

Dar gyvendama Danijoje, jauna marketingo specialistė Kotryna Kurt atrado tuo metu sparčiai populiarėjančią Linkedin platformą. Tuo metu tai padėjo jai...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |