Sekite naujienas

Sveikata

Virusai Lietuvoje

Paskelbta

-

Esant permainingiems orams susirgti ar užsikrėsti plintančia liga yra lengviau. Esant tokiai Lietuviškai žiemai, kai kiekvieną dieną turime tikrinti orų prognozes, nes nežinome tikėtis pliusinės ar minusinės temperatūros lauke, sergamumas didėja, o su juo ir rizika užsikrėsti silpnesnį imunitetą turintiems žmonėms. Dabar visų dėmesys yra nukreiptas į Kiniją kur matome koronaviruso plitimą ir tikimės, kad Lietuvą šis virusas aplenks, bet keliaujantiems į kitas Europos ar Azijos šalis reikėtų labai pasisaugoti.

Koronaviruso 2019-nCoV simptomai panašūs į pneumonijos (plaučių uždegimo) – karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas. Virusas pavojingiausias mažiems vaikams, vyresnio amžiaus ar turintiems sveikatos problemų žmonėms. Uhano mieste, Kinijoje, paplito koronavirusas ir pavertė miestą ligos epicentru. Šis virusas plinta per gyvūnus ir buvo aptikti 33 užsikrėtę gyvūnai parduodami Uhano turguje. Šis tyrimas patvirtino anksčiau sklandžiusius spėjimus apie viruso ir laukinių gyvūnų ryšį. Dėl šių rezultatų Kinijoje buvo laikinai uždrausta veisti, transportuoti ir pardavinėti laukinius gyvūnus. Kurie gyvūnai yra koronaviruso nešėjai, vis dar tiriama. 

Praėjusį sekmadienį buvo patvirtinta apie beveik dviejų tūkstančių žmonių užsikrėtimą Kinijoje, vėliau fiksuoti ir pavieniai atvejai Tailande, Japonijoje, Pietų Korėjoje, JAV, Vietname, Singapūre, Malaizijoje, Nepale, Prancūzijoje, Australijoje ir Kanadoje. Lietuvos pareigūnai ėmėsi laikinųjų papildomų atsargos priemonių dėl koronaviruso plitimo. Nuo šeštadienio oro uostose budi nacionalinio visuomenės sveikatos centro darbuotojai, stebėdami iš Kinijos atvykusiųjų sveikatos būklę. 

Pasaulio Sveikatos Organizacija praneša, kad dauguma užsikrėtimo atvejų yra susiję su Uhano turgumi arba apsilankymu Uhane, tačiau užsikrėsti galima ir kontaktuojant su sergančiu asmeniu, o užsikrėtus galite net keletą dienų nejausti jokių ligos simptomų. Dėl ligos protrūkio, šiuo metu yra uždaryti du Kinijos miestai – Uhanas ir Huangangas, o Pekine atšaukiami masiniai renginiai. Nepaisant sunkios situacijos Kinijoje, Pasaulio Sveikatos Organizacija neskelbia šio viruso pasaulinio masto pavojumi. PSO vadovas teigia, kad daugumai užsikrėtusiųjų simptomai nėra labai sunkūs, sunkiai sirgo maždaug ketvirtadalis užsikrėtusiųjų. Dauguma koronaviruso aukų turėjo ankstesnių sveikatos problemų ir buvo vyresni nei 60 metų. 

Nors padėtis Kinijoje dar netapo visuotine ekstremalia sveikatos būkle, taip nutikti gali bet kuriuo momentu. Žmonėms reikėtų stiprinti savo imuninę sistemą, saugotis galimo užkrato šaltinių, laikytis griežtos higienos. Daugiau apie įvairias naujienas galite skaityti manovisuomene.lt svetainėje. 

Skaitykite
Reklama
Reklama

Naujienos

Reklama

Sekite naujienas

Video naujienos

Ekspertai

Verslo idėjos