Sekite naujienas

Technologijos

Nebe ateitis: kaip debesų technologijos padės įmonėms išaugti?

Paskelbta

-

Tinkamas technologijų potencialo išnaudojimas gali paspartinti įmonių augimą įvairiose srityse, tačiau integracija ne visada vyksta sklandžiai. Nuo ko pradėti, kokią programinę įrangą pasirinkti, kaip tinkamai apmokyti ir motyvuoti darbuotojus bei į ką pirmiausia atkreipti dėmesį diegiant debesijos technologijas, pasakoja Yauheni Zankevich, IBA Group skyriaus direktorius.


Debesijos technologijos artimesnės, nei jūs galėtumėte manyti. Šiandien technologijos plačiai taikomos įvairiose srityse ir pramonėse. Dažniausiai jos naudojamos IT infrastruktūrose: talpinime, interneto svetainių kūrimo, duomenų analizės, klientų ryšių valdymo sistemose, daiktų internete (IoT), taip pat verslo programose ir ERP.

Technologijos padeda ne tik sąveikauti su klientais, bet ir tvarkyti duomenis, dažnai teikdamos sprendimus greičiau ir efektyviau. Jų lankstumas, mastas ir prieinamumas įmonėms daro didelę įtaką šiuolaikiniam verslui ir IT infrastruktūrai.

Nuo ko pradėti?

Svarbi būsimos debesijos integracijos į verslą detalė – tinkamos programinės įrangos pasirinkimas. Teisingai parinkta programinė įranga ir galingi serveriai užtikrina aukštą veiklą ir duomenų saugumą, leisdami įmonei greitai atlikti užduotis ir aptarnauti klientus, nesulėtindami operacijų.

Žmogaus smegenys nemėgsta pokyčių. Tačiau dirbant technologijų srityje, vienas iš debesų technologijų diegimo etapų yra palaipsnis darbo procesų ir darbuotojų įpročių pokyčių procesas. Kad ir koks paprastas ir nesudėtingas būtų pritaikymas, vis tiek kils klausimų.

Verslo užduotis – iš anksto paaiškinti būtinybę mokytis naujų darbo metodų, kad darbuotojai nejaustųsi atstumti ir neturėtų abejonių dėl savo gebėjimų prisitaikyti prie naujų technologijų. Teisingas naujovių svarbos ir privalumų pabrėžimas sukuria daug motyvacijos pritarti jiems ir greičiau integruotis į naujus procesus.

Ši užduotis tenka vadovams, nes tai jie priima sprendimus dėl technologijų diegimo. Be metodologijos kūrimo, labai svarbu, kad šis sprendimas būtų priimtas remiantis bendromis strateginėmis organizacijos tikslais ir poreikiais bei atsižvelgiant į biudžetą, saugumą ir produktyvumą.

Kai darbuotojai supranta, kokias naujas galimybes atveria technologijos, diegimo procesas vyksta žymiai greičiau. Paprastai debesų technologijos pakeičia pasenusią vietinę infrastruktūrą ir technologijas, pasiūlydamos lankstesnius ir efektyvesnius sprendimus. Jau šiandien kai kurios pagrindinės technologijos ir sistemos gali būti pakeistos debesų technologijomis, pavyzdžiui:

• Vietiniai serveriai pakeičiami debesų skaičiavimo ištekliais, pavyzdžiui, virtualiais serveriais ir konteineriais, kurie teikiami debesų paslaugų tiekėjų.
• Vietiniai duomenų saugyklos gali būti pakeistos debesų saugyklos, kurios padeda verslui taupyti.
• Vietinės duomenų atsarginės kopijos sistemos lengvai pakeičiamos debesų duomenų atsarginėmis kopijomis, kurios suteikia patikimesnį ir patogesnį duomenų atsarginės kopijos ir atkūrimo sprendimą.
• Taip pat vietinės duomenų ir programų valdymo sistemos gali tapti debesų sprendimais klientų ryšių valdymui, projektų valdymui, turinio valdymui ir kitoms verslo programoms.

Kaip technologijos veikia šiandien?

Papasakosime apie sėkmingą „IBA Group“ projektą Kazachstano Respublikoje, kur platformos pagrindu sukūrėme viešąją debesų platformą. Tai transformavo verslą į pilnavertį debesų paslaugų tiekėją – įmonės uždaviniai išsiplėtė, atsirado savo įrankiai ir galimybės pritraukti naujų klientų. Žinoma, buvo iššūkių, susijusių su rinkos sąlygų adaptacija, duomenų saugumo užtikrinimu ir konkurencija.

Todėl mes veikėme keliose stadijose: atlikome rinkos ir klientų poreikių analizę, kad sukurtume sprendimus, tinkančius vietinėms sąlygoms. Toliau įgyvendinome priemones, užtikrinančias duomenų saugumą, įskaitant naudojimąsi šiuolaikinėmis šifravimo technologijomis ir daugiapakopio autentifikavimo metodus. Kartu su tuo, aktyviai dirbome, siekdami pritraukti klientus per rinkodarą ir plėtoti pardavimus.

Ar yra rizikos?

Kalbant apie technologijų diegimo rizikas, svarbu pažymėti, kad rizikos dažnai suprantamos kaip neigiamos pasekmės, tačiau šiuo atveju jos gali tapti svarbiais pranašumais.

Jei įmonė iki tol nenaudojo modernių metodų, debesų technologijų diegimas reikalaus esamų sistemų prisitaikymo ir migracijos į naują platformą. Šis procesas gali būti sudėtingas ir reikalauti didelių išteklių ir pastangų.

Čia vėlgi svarbus vadybos supratimas ir rizikų protingas įvertinimas. Sėkmingas perėjimas prie debesų paslaugų gali atnešti verslui daugybę privalumų ne tik prieš konkurentus, bet ir pačiuose verslo procesuose. Kartais debesų sprendimai padeda ženkliai sumažinti išlaidas už pasenusios infrastruktūros priežiūrą ir atnaujinimą.

Ateityje technologijos taps dar svarbesnės ir atliks pagrindinį vaidmenį organizacijų skaitmeninėje transformacijoje bei IT plėtros srityse.Vystydamiesi kartu su įmonėmis, šiandieniniai sprendimai galės pasiūlyti platesnį paslaugų ir galimybių spektrą, įskaitant funkcionalumo didinimą, duomenų saugumo ir privatumo gerinimą bei verslo procesų, kuriuose jie įdiegti, produktyvumo ir efektyvumo didinimą.

Taip pat galima tikėtis, kad debesų technologijos vis labiau integruosis su kitomis pažangiomis technologijomis, tokiomis kaip dirbtinis intelektas, daiktų internetas ir blokų grandinė (blockchain), siekiant sukurti dar galingesnes ir inovatyvias verslo ir visuomenės sprendimus.

Naujienos

Verslo Vikingai

Technologijos3 mėnesiai prieš

Kriptovaliutų mokėjimų surinkimo paslaugos verslams: teisinių iššūkių rinkoje daug, bet požiūris vis pozityvesnis

Apie kriptovaliutų mokėjimus tikrai esate girdėję, o tai šiandien ypač aktyviai naudojama ir verslo sektoriuje. Įmonės „CoinGate” bendraįkūrėjas ​​Dmitrijus Borisenka...

Verslo vikingai3 mėnesiai prieš

Sėkmingą šakočių ir autentiškų gardėsių verslą įkūrusi Sandra atskleidžia: „Versle galima suklysti, galima padaryti daug klaidų, bet nepavyksta tik tiems, kurie nebando.”

Visą gyvenimą meilę maistui ir įvairių skanumynų gaminimui jautusi Sandra Riepšienė, prieš 13 metų nusprendė pabandyti įgyvendinti svajonę ir kartu...

Dirbtinis intelektas4 mėnesiai prieš

Generatyvinis dirbtinis intelektas: pagalba ar grėsmė visuomenei?

Įvairūs  dirbtinio intelekto įrankiai šiandien vis aktyviau naudojami įvairių organizacijų ir specialistų, siekiant pagreitinti, efektyvinti įvairius darbo procesus. Visgi, netrūksta ...

Verslo vikingai5 mėnesiai prieš

NordLayer paslauga: kas tai ir kuo naudinga šiandien kiekvienam verslui?

Globaliame verslo pasaulyje, vienas iš svarbiausių uždavinių yra suvaldyti saugumą ir galimas kibernetinių atakų rizikas, kurios gali padaryti neišmatuojamos žalos...

Verslo vikingai5 mėnesiai prieš

„Linkedist” agentūros įkūrėja Kotryna Kurt: apie verslo pradžią, iššūkius ir tai, kodėl kiekviena įmonė privalo būti linkedin platformoje

Dar gyvendama Danijoje, jauna marketingo specialistė Kotryna Kurt atrado tuo metu sparčiai populiarėjančią Linkedin platformą. Tuo metu tai padėjo jai...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |