Sekite naujienas

Turizmas

Naudinga keliaujantiems: ką kompensuoja draudimas nuo COVID-19?

Paskelbta

-

Kelionių organizatorius „Tez Tour“ pastebi, kad žmonių norui atostogauti įtakos turi paprastėjanti keliavimo tvarka. Suvienodinti reikalavimai Lietuvos turistų pamėgtose šalyse, lengvesnis procesas pasiskiepijusiems ir kelionių draudimas nuo COVID-19 padeda lengviau pasiryžti keliauti.

Bendras Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje „Tez Tour“ aptarnautų turistų skaičius šių metų pirmąjį pusmetį sudarė 42 tūkst. ir buvo 63 proc. didesnis nei 2020-ųjų analogišką laikotarpį. Palyginus šią vasarą su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu keliautojų skaičius augo net 7 kartus.

Reklama:

Turistų skaičiaus augimui įtakos turi švelnėjančios karantino sąlygos, įsibėgėjęs vakcinavimo procesas ir suvienodinti keliavimo reikalavimai. Pastebime ir naują tendenciją – žmonės ieško kelionių draudimo, kuris apsaugotų ir nuo COVID-19. Suprantame, kaip svarbu keliaujant jaustis saugiai, todėl džiaugiamės, kad Lietuvos draudimo bendrovės pradėjo jį siūlyti“, – pastebėjo Inga Aukštuolytė, „Tez Tour“ Ryšių su visuomene ir rinkodaros skyriaus vadovė.

I. Aukštuolytė pastebi, kad skiepai ir kiti papildomi saugikliai, tokie kaip draudimas, paskatino keliautojus drąsiau planuotis ir rudens sezono keliones.

Draudimo bendrovė „Gjensidige“ nuo liepos pabaigos į savo kelionių draudimą įtraukė apsaugą užsienyje COVID-19 liga susirgusiems klientams. Ją taikant nėra numatyti draudimo ribojimai pagal šio susirgimo atvejų skaičių šalyje, į kurią vykstama.

Rūpinamės kelionių išsiilgusiais žmonėmis – į kelionių draudimo medicininių išlaidų paketą įtraukiame papildomą apsaugą nuo COVID-19. Tai padeda keliautojams jaustis saugiau ir drąsiau lankytis užsienyje“, – teigė Viktorija Katilienė, „Gjensidige” Žalų departamento vadovė Baltijos šalims.

Pasak V. Katilienės, keliautojams draudimas atlygins išlaidas už būtinąją medicinos pagalbą gydymo įstaigoje bei apmokės gydytojo paskirtus vaistus. Kelionių draudimas taip pat apima transportavimo iki gydymo įstaigos ir atgal, medicininio repatrijavimo, nepilnamečių vaikų iki 16 metų parvežimo išlaidas.

Bendrovės duomenys rodo, kad kelionių draudimo apimtys praėjusį mėnesį, lyginant su šių metų sausiu, išaugo tris kartus.

Palyginus su praėjusiais metais, vidutinė kelionių draudimo sutarties įmoka šiemet padidėjo 40 procentų. Draudikės teigimu, šį pokytį lėmė pasikeitę keliautojų įpročiai – dėl ilgos pertraukos žmonės renkasi ilgesnes ir tolimesnes keliones, taip pat mieliau keliauja didesnėmis grupėmis.

Bendrovės duomenimis, kelionių draudimo žalų skaičius nuo metų pradžios paaugo 50 procentų. Mūsų šalies žmonės dažniausiai renkasi šias kelionių kryptis: Egiptas, Turkija, Ispanija, Graikija ir Bulgarija.

Anot draudimo bendrovės atstovės, gydymo kainos tarp Lietuvos keliautojų populiariausiose šalyse augo beveik dvigubai. Egipte atostogaujantys žmonės į medikus dažniausiai kreipiasi dėl virškinamojo trakto susirgimų, o Graikijoje – dėl ausies uždegimo. Tuo tarpu Turkijoje tarp keliautojų dažnai fiksuojami abu įvardinti sveikatos sutrikimai.

Ekspertai atkreipia dėmesį, kad epidemiologinė situacija skirtingose šalyse labai greitai keičiasi ir valstybės nustato naujus reikalavimus turistams, todėl prieš kelionę būtina pasidomėti, kokių dokumentų ir tyrimų reikės atvykstantiems į konkrečią šalį bei grįžtantiems namo.

Skaitykite

Naujienos

Verslo Vikingai

Finansai1 savaitė prieš

Techninių analitikų mokytojas Tomas Dulkys: „Didžiausia investuotojų ir spekuliantų klaida – noras praturtėti, o ne tapti šios srities profesionalu“

Kriptovaliutos, akcijų prekyba rinkoje, spekuliavimas, investavimas – vieniems šios temos atrodo nepažįstamos ir sunkiai perprantamos, o kiti sukaupia tiek žinių,...

Verslo vikingai2 savaitės prieš

„A Management“ vadovė Aušra Virkietytė: Sužvaigždėjimas renginių organizatoriui – karjeros pabaiga

Renginių organizatoriaus darbas atrodo nesibaigianti šventė. Tad norinčių dirbti šioje srityje turėtų netrūkti. „Iš dalies taip ir yra, – sutinka...

Verslo vikingai2 savaitės prieš

LAVA SALES kompanijos vadovas Paulius Gumbelevičius: „Komanda – branduolys, padedantis sukurti sėkmingą verslą”

Neseniai įsikūrusios kampanijos LAVA SALES tikslas – pritraukti naujų klientų šaltų skambučių pagalba ir taip padėti verslui augti. Telemarketingo paslaugas...

Startuoliai2 mėnesiai prieš

Saugių sandorių platforma „EscrowPack“ padės internete pirkti ir parduoti nesibaiminant sukčių

Tikrai ne vieną kartą pačiam teko patirti ar iš draugų girdėti apie sukčiavimo atvejus, kuomet perkant prekes iš fizinių asmenų...

Finansai2 mėnesiai prieš

29-erių į pensiją išėjęs Gintaras Pociūnas: „Finansiškai raštingas ir investuojantis žmogus – turtingo mąstymo žmogus“

Taupymas, investavimas, akcijų biržos – terminai, kurių daugelis dar nepažįsta, o gal laiko tolima siekiamybe. Praktinius patarimus geresniam finansų valdymui...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |