Sekite naujienas

Verslo idėjos

Verslo idėjos Norvegijoje: 22 idėjos naujam verslui, verslas Norvegijoje

Paskelbta

-

Nepaisant to, kad Norvegija yra nedidelė šalis, ji garsėja dėmesiu visiems pradedantiems verslo projektams ir lojalumu užsienio šalių piliečiams. Verta paminėti, kad Norvegijoje pradedantiesiems verslininkams suteikiama galimybė gauti paskolą be mokumo įrodymo ir ją grąžinti pradėjus verslo veiklą.

Šiame straipsnyje aptarsime 22 verslo idėjas rusams, kurias galima įgyvendinti Norvegijoje.

Reklama:

Vakarėlių autobusas

Organizuoti tokį verslą kaip vakarėlių autobusų nuoma yra labai pelninga veikla verslininkui. Nepaisant to, kad konkurencijos lygis šioje srityje nuolat auga, kūrybiškai organizuodami autorinius renginius galite būti vienu žingsniu priekyje konkurentų. Taip pat parengėme jums kitų galimybių užsidirbti pinigų pramogų ir poilsio srityje.

Investicijos: 7000-15000 eurų. Pajamos: 800 eurų per naktį

IT konsultantas

IT konsultantas – tai palyginti neseniai atsiradęs, tačiau itin paklausus darbas. Internetas ir rinkodara kasmet vis labiau skverbiasi į įvairių krypčių verslo veiklą. IT konsultantas specializuojasi verslo procesų analizės srityje, kuri apima informacijos rinkimą ir IT audito atlikimą, IT strategijos kūrimą ir projektavimą, techninės užduoties rengimą, projektų valdymą, ypač užsakomųjų paslaugų teikimo srityje.

Pajamos: nuo 60 000 iki 120 000 eurų per metus

Manikiūro ir pedikiūro meistras

Manikiūro ir pedikiūro paslaugos – tai verslas, kuris turės nuolatinę paklausą, o verslo analitikai prognozuoja, kad ši tendencija išliks ir ateityje. Tai skatina grožio pramonės plėtra, didėjanti šios paslaugos paklausa ir paslaugos prieinamumas plačiajai visuomenei.

Nors manikiūro paslaugų rinkoje yra labai daug, nėra sunku rasti savo vietą rinkoje. Stabili manikiūro ir pedikiūro paklausa išliko didelė net ir esant dabartinei sudėtingai ekonominei situacijai.

Investicijos: nuo 500 eurų Pajamos: vidutiniškai nuo 15 eurų už manikiūrą.

Vaikų darželio auklėtojas

Vaikų darželio auklėtojas yra speciali pedagoginė specialybė. Jo užduotis – ugdyti ir lavinti ikimokyklinio amžiaus vaikus bei rengti juos mokyklai. Pedagogas suteikia vaikams žinių apie juos supantį pasaulį, lavina kalbą ir mąstymą, taip pat kūrybinius gebėjimus. Auklėtojo profesija tinka tiems, kurie mėgsta bendrauti su vaikais ir mato ypatingą bendravimo vertę, yra kantrūs ir draugiški, geba užjausti, motyvuoti ir kartu atsparūs stresui. Nuolat bendraujant su vaikais ir dalyvaujant jų gyvenime, svarbu nepamiršti padidėjusios atsakomybės už vaikų gyvenimą.

Pajamos: 1000 eurų per mėnesį

Užsienio kalbos mokytojas

Užsienio kalbos mokytojas specializuojasi mokydamas moksleivius, studentus ar suaugusiuosius, rašydamas mokymo programas, aiškindamas medžiagą, ieškodamas būdų, kaip padėti mokiniams geriau išmokti kalbą. Svarbu suprasti, kad ši profesija reikalauja gana išlavintų bendravimo įgūdžių.

Pajamos: 1300 eurų per mėnesį

Fitneso treneris

Sveikos gyvensenos idėjos plėtra įgauna vis didesnį pagreitį. Daugėja jos šalininkų, o tai reiškia, kad didėja ir šios srities žinių bei patirties paklausa. Ir viena iš galimybių pradėti savo verslą gali būti asmeninio trenerio veikla. Vis daugiau žmonių ieško įdomių būdų, kaip gauti kasdienę/savaitinę mankštos dozę. Galite užsiimti asmeninėmis treniruotėmis, tačiau nauju būdu – taip, kad pritrauktumėte klientus ir pakurstytumėte jų susidomėjimą.

Pajamos: 1200 eurų per mėnesį

Veterinarijos gydytojas

Veterinarijos gydytojai saugo ir skatina gyvūnų gerovę, gydo sergančius ar sužeistus gyvūnus. Šios srities specialistai vykdo prevencines priemones, pavyzdžiui, skiepus, skiria arba rekomenduoja vaistus, gydo žaizdas ir atlieka operacijas.

Pajamos: 1800 eurų per mėnesį

Prekės ženklo vadybininkas

Prekės ženklo vadybininkas yra prekių ženklo reklamos specialistas. Jo tikslas – padaryti prekės ženklą labiau atpažįstamą ir patrauklų. Šie specialistai dirba įvairių įmonių rinkodaros skyriuose – nuo prekybos įmonių iki dizaino studijų. Prekės ženklo vadybininkas analizuoja padėtį rinkoje, vykdo rinkodaros veiklą. Remdamasis gautais duomenimis, nusprendžia, koks konkrečiai turėtų būti prekės ženklas, kad turėtų didžiausią paklausą tarp klientų.

Pajamos: 2500 eurų per mėnesį

Taksi vairuotojas

Taksi vairuotojo profesija yra labai atsakinga, nes nuo darbo kokybės priklauso žmonių gyvybė. Norint dirbti taksi vairuotoju, reikia ne tik valdyti transporto priemonę automatiniu būdu, bet ir išmanyti automobilio techninę sandarą, kad būtų galima nustatyti ir pašalinti elementarius gedimus.

Vairuotojo profesijos paklausa darbo rinkoje yra gana didelė. Pasaulyje automobilių skaičius ir toliau sparčiai auga, o jų įrenginys modernėja, tampa vis sudėtingesnis. Nepaisant to, kad šiandien beveik kas antras žmogus turi vairuotojo pažymėjimą, ne visi gali pasigirti nepriekaištingais vairavimo įgūdžiais.

Pajamos: 500 eurų per mėnesį

Greito maisto kavinė

Dauguma norvegų, gyvenančių miestuose, mieliau valgo greitojo maisto užkandinėse. Tokio tipo kavinės ypač populiarios, nes tai yra pigus ir laiko neeikvojantis būdas pusryčiauti ar pietauti. Greitojo maisto įstaigos apskritai priklauso labai pelningo verslo, kuris savininkui atneša padorų pelną, kategorijai. Tačiau svarbu suprasti, kad pelningumas labai skiriasi, priklausomai nuo regiono, organizatoriaus verslo savybių, mokesčių tvarkos ir kitų veiksnių.

Investicijos: 10000 eurų Pajamos: vidutinė vieno patiekalo kaina 4 eurai.

Jogos mokytojas

Jei norite mokyti kitus, kaip saugiai ir reguliariai praktikuoti jogą, galite pradėti dirbti jogos mokytoju. Norvegijoje daugelis žmonių susiduria su labai įtempto darbo grafiko problema, dėl kurios poilsiui ir atsipalaidavimui lieka mažai laiko arba jo visai nelieka. Norėdami išspręsti šią problemą, galite pradėti vesti jogos pamokas.

Čia mokysite žmones atsipalaidavimo technikų, gilaus kvėpavimo ir kitų įvairių metodų, skirtų kūnui mankštinti ir stresui mažinti. Gali būti, kad dirbsite su žmonėmis, kurių darbo grafikas skiriasi, todėl turėsite lanksčiai parinkti užsiėmimų laiką.

Pajamos: 2500 eurų per mėnesį

Muzikos mokytojas

Kūrybinių disciplinų mokytojai, formuojantys mokinių kultūrinį ir emocinį raštingumą, užima ypatingą vietą tarp pedagogų. Tarp jų išsiskiria įdomios ir sudėtingos muzikos mokytojo profesijos atstovai.

Pajamos: 3000 eurų per mėnesį

Ledų kavinė

Norvegija garsėja šaltomis ir snieguotomis žiemomis, tačiau tai nereiškia, kad vasaros mėnesiais nėra pakankamai šilta mėgautis ledais. Ledų kavinės atidarymas – tai būdas užsidirbti pinigų šiltuoju metų laiku, o žiemą ją uždaryti, kai turėsite laiko užsiimti kitais projektais ar pomėgiais.

Investicijos: 12000 eurų Pajamos: vidutiniškai 5 eurai

Turizmo gidų paslaugos

Kadangi Norvegija yra daug lankytinų vietų turinti šalis, turizmo paslaugų verslas gali būti labai pelningas. Būdami gidu, galite padėti pagerinti keliautojų turistinę patirtį. Be to, mokėjimas bendrauti keliomis kalbomis gali būti labai naudingas šiame versle.

Pajamos: 3000 eurų per mėnesį

Sumuštinių ir kavos baras

Sumuštinių ir kavos barai ypač populiarūs Norvegijos sostinėje Osle. Šis verslas yra labai pelningas, ypač jei jūsų įmonė yra kūrybinga ir, svarbiausia, turi gerą vietą mieste. Tačiau svarbu suprasti, kad jei jūsų įmonė pasirodys labai nesėkminga, investuotojai neleis pinigų investuoti metai iš metų.

Investicijos: nuo 10000 eurų Pajamos: nuo 2000 eurų per mėnesį

Cigarų salonas

Norvegijoje draudžiama rūkyti viešose vietose, tačiau rūkyti leidžiama cigarų salonuose. Jei ketinate pradėti verslą Norvegijoje, turėtumėte apsvarstyti galimybę įsteigti savo cigarų saloną.

Ši veikla tikrai pelninga, ypač jei jūsų cigarečių baro atmosfera atitinka lankytojų lūkesčius. Svarbu suvokti, kad norint pelningesnės veiklos, jūsų cigarų bare turėtų būti platus cigarų pasirinkimas.

Investicijos: nuo 7000 eurų Pajamos: nuo 6 eurų už cigarą

Pagyvenusių žmonių priežiūra

Norvegijoje, kaip ir daugumoje kitų šalių, pagyvenusių žmonių skaičius auga. Todėl pagyvenusių žmonių priežiūros poreikis visada išliks. Šiems pagyvenusiems žmonėms gali būti teikiamos su sveikata susijusios arba nesusijusios paslaugos, pavyzdžiui, maisto gaminimas, reikalų tvarkymas, vairavimas, kūno masažas.

Pajamos: 1800 eurų per mėnesį

24 valandas per parą veikianti parduotuvė

Parduotuvės, įsikūrusios patogioje vietoje bet kuriame iš Norvegijos miestų, ypač tose vietose, kur verda naktinis gyvenimas, yra tikrai pelningas verslas. Viskas, ką turite padaryti, kad išsilaikytumėte ir toliau gautumėte geras pajamas iš tokio verslo, tai užtikrinti, kad parduotuvė būtų reguliariai aprūpinama įvairiomis buities prekėmis ir maisto produktais.

Investicijos: ne mažiau kaip 21000 eurų Pajamos: vidutinės pajamos nuo 5000 eurų.

Užkandinė ant ratų

Rasti savo nišą restoranų versle gali būti sunku. Viena iš naujo projekto galimybių – užkandinė ant ratų: gatvės maisto užkandinė, kuri gali važinėti po miestą bet kuria kryptimi.

Užkandinė ant ratų – tai visiškai įrengtas furgonas su nedidele virtuve viduje. Šioje virtuvėje galima paruošti beveik bet kokį maistą, tačiau dažniausiai užkandžiai ir greitas maistas tinka maisto furgonams.

Investicijos: nuo 27000 eurų Pajamos: iki 40000 eurų per metus

Suvenyrų parduotuvė

Suvenyrų parduotuvė – puikus būdas užsidirbti pinigų, ypač jei ji atidaryta turistinėje vietovėje. Didelis įdomių simbolinių suvenyrų asortimentas yra gero pelno garantas. Tačiau verta atkreipti dėmesį, kad prieš atidarydami suvenyrų punktą turėtumėte žinoti, jog ši kryptis yra sezoninė ir priklauso nuo turistų srauto. Todėl reikia pasirinkti laiką, kai turistų srautas yra didžiausias.

Investicijos: nuo 5000 eurų Pajamos: vidutiniškai 300 eurų per dieną.

Fotografas

Profesionalus fotografas, siūlantis savo paslaugas visuomenei, turi realią galimybę užsidirbti pinigų iš savo įgūdžių. Tačiau svarbu suvokti, kad norint vadintis fotografu, nepakanka vien nusipirkti profesionalų fotoaparatą. Kasdien didėjanti konkurencija reikalauja iš asmens, siūlančio savo paslaugas šioje srityje, įgūdžių, meistriškumo ir aukštų rezultatų.

Investicijos: vidutinė įrangos kaina yra 700 eurų. Pajamos: nuo 30 eurų už valandą suteiktų paslaugų.

Kirpėjas

Vos prieš dvidešimt metų kirpimo paslaugos nebuvo plačiai paplitusios, o į žmones, kurie kirpdavo gyvūnus, buvo žiūrima iš aukšto kaip į “šunų kirpėjus”. Tačiau palaipsniui padėtis pasikeitė: žmonių gerovė išaugo, atsirado tam tikrų veislių augintinių mada.

Naminiams gyvūnams taip pat reikia profesionalios priežiūros: plaukų kirpimo, trimingavimo, nagų, dantų, ausų priežiūros ir kitų procedūrų. Žinoma, galite kirpti šuns nagus ir plauti jo plaukus namuose, tačiau rezultatas ne visada būna patenkinamas. Šiuo atžvilgiu žmonės vis dažniau renkasi profesionalus.

Investicijos: nuo 3000 eurų Pajamos: vidutiniškai 30 eurų už kirpimą.

Verslo Norvegijoje ypatumai

Prieš pradedant verslą Norvegijoje, verta atkreipti dėmesį į šalies verslo sistemos ypatumus: bent pusė UAB ar UAB akcininkų turi gyventi Norvegijoje arba ES.

Dalyviai sudaro įmonės registracijos Norvegijoje sutartį, kuri reglamentuoja jų tarpusavio santykius.

Norint įregistruoti įmonę Norvegijoje kaip PE, UAB ar LLC be asmeninio vizito, būtina pateikti steigimo dokumentus Bronnoysundregistrene – Centriniams registracijos rūmams.

Norvegijoje veikiančioms užsienio bendrovėms privaloma pateikti metines ir balansines finansines ataskaitas bei atlikti auditą (išsamiai nurodant organizacijos pajamas).

Jei įmonė buvo nupirkta trečdaliu ar daugiau, Prekybos ministerijai turi būti pranešta, jei įmonės pardavimo apyvarta viršija 50 milijonų Norvegijos kronų. Tą pačią instituciją reikia informuoti, jei įmonėje dirba daugiau kaip 50 darbuotojų arba jei įmonė per pastaruosius 8 metus gavo daugiau kaip 5 mln.

Verslo registravimas Norvegijoje

Panagrinėkime verslo registravimo Norvegijoje procesą:

Nacionalinio identifikavimo numerio (ID) gavimas, o trumpalaikės verslo veiklos (iki 6 mėnesių) atveju – laikino D numerio gavimas. Tai atliekama specialioje interneto svetainėje www.brreg.no.

Įmokėti Norvegijos banke minimalią įstatinio kapitalo sumą – 30 000 NKr (apie 2600 eurų). Paprastai šiam tikslui naudojamas populiarus internetinis šaltinis – www.dnb.no.

Registracija komercinių įmonių registre. Dokumentus leidžiama pateikti ir elektroniniu būdu oficialioje svetainėje, ir paštu. Pirmuoju atveju paslaugų kaina yra 5 570 NKr (apie 480 eurų), antruoju – 6 797 NKr (apie 600 eurų). Kartu su šia procedūra išduodamas PVM mokėtojo pažymėjimas. Jei metinė apyvarta viršija 50 000 NKr (apie 4300 eurų), tai yra privalomas reikalavimas.

Naujienos

Verslo Vikingai

Finansai5 d. prieš

Techninių analitikų mokytojas Tomas Dulkys: „Didžiausia investuotojų ir spekuliantų klaida – noras praturtėti, o ne tapti šios srities profesionalu“

Kriptovaliutos, akcijų prekyba rinkoje, spekuliavimas, investavimas – vieniems šios temos atrodo nepažįstamos ir sunkiai perprantamos, o kiti sukaupia tiek žinių,...

Verslo vikingai1 savaitė prieš

„A Management“ vadovė Aušra Virkietytė: Sužvaigždėjimas renginių organizatoriui – karjeros pabaiga

Renginių organizatoriaus darbas atrodo nesibaigianti šventė. Tad norinčių dirbti šioje srityje turėtų netrūkti. „Iš dalies taip ir yra, – sutinka...

Verslo vikingai2 savaitės prieš

LAVA SALES kompanijos vadovas Paulius Gumbelevičius: „Komanda – branduolys, padedantis sukurti sėkmingą verslą”

Neseniai įsikūrusios kampanijos LAVA SALES tikslas – pritraukti naujų klientų šaltų skambučių pagalba ir taip padėti verslui augti. Telemarketingo paslaugas...

Startuoliai2 mėnesiai prieš

Saugių sandorių platforma „EscrowPack“ padės internete pirkti ir parduoti nesibaiminant sukčių

Tikrai ne vieną kartą pačiam teko patirti ar iš draugų girdėti apie sukčiavimo atvejus, kuomet perkant prekes iš fizinių asmenų...

Finansai2 mėnesiai prieš

29-erių į pensiją išėjęs Gintaras Pociūnas: „Finansiškai raštingas ir investuojantis žmogus – turtingo mąstymo žmogus“

Taupymas, investavimas, akcijų biržos – terminai, kurių daugelis dar nepažįsta, o gal laiko tolima siekiamybe. Praktinius patarimus geresniam finansų valdymui...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |