Sekite naujienas

Verslo vikingai

Marekas Kolenda: Klima.lt verslo kelias ir sėkmė

Paskelbta

-

Didelę patirtį šildymo, oro kondicionavimo, vėsinimo ir vėdinimo srityje turinti įmonė Klima.lt veikia jau septynerius metus, tačiau nedaug kas žino, kiek pastangų į nuosavo verslo kūrimą ir plėtojimą turėjo įdėti įmonės vadovas Marekas Kolenda, kuris internetinėje savo svetainėje prisistato ne direktoriumi, o vadybininku. Paslaptis paprasta – verslininkas sako, kad vadovas turi viską mokėti ir pats dalyvauti procesuose. Kaip kilo idėja įkurti savą verslą, užsiimti šilumos siurblių, oro kondicionierių, vėdinimo sistemų montavimu bei pardavimu – kalbame su Klima.lt vadovu M. Kolenda.

– Kaip sugalvojote pirminę idėją, ar pradžia buvo sunki?

– Atidariau įmonę, nes norėjau užsiimti hidroizoliacija. Atvyko mano pažįstami, kurie buvo Kanadoje ir surado labai įdomų produktą. Papasakojo apie jį, pasakė, jog nei Lietuvoje, nei Baltijos šalyse, nei Lenkijoje tokio produkto nėra. Apžiūrėjau kaip produktas veikia ir susidomėjau. Maniau, kad bus viskas gerai, pradėjau dirbti, reklamuotis, sukūriau svetainę. Bet buvo labai sunku. Manęs prašė Europinio sertifikato, o kadangi produktas iš Kanados – turėjo tik Kanados ir Amerikos bandymų testus.

Buvau nuvykęs ir į Lenkiją, ten produktu susidomėjo. Pirkau įrangos, žaliavos, važinėjau, bet reikėjo to Europos sertifikato. Darėme bandymus, stengėmės, bet deja, sertifikato negavom. Tad tų sunkumų, didelių išlaidų tikrai buvo. Supratau, kad produktas negeras. Izraelis ir Italija gamino panašius, tik geresne kaina ir panašia kokybe. Kol viską dariau, praėjo gal trys metai.

Supratau, kad reikia pokyčių ir pabandžiau padirbti su oro kondicionieriais. Pradžia, žinokit, irgi buvo labai sunki. Bet įsivažiavom, ėmėme montuoti vandens siurblius oras-vanduo, oras-oras. Dar Lietuvoje visi tuomet montavo kondicionierius, o mes padarėme šilumos siurblius oras-oras. Tai vyko prieš gerus 7 metus. Nutarėme naujomis technologijomis montuoti šildymo sistemą. Tad ir dabar mūsų darbo prioritetas yra sistemos oras-vanduo.

– Kaip galvojate, ar gali būti lengva pradėti verslą? Kiek reikia pastangų, kiek nepasiduoti, kol atrasi savo nišą?

– Aš savojo irgi juk iš karto neatradau. Žinoma, nedirbau tik vieno darbo. Jei tris metus būčiau tik kūręs verslą, kur tik investavau pinigus ir nieko nepavyko, tai būčiau miręs iš bado. Tad turėjau ir kitų veiklų, bet čia buvo mano svajonė, siekis – atidaryti kažką rimto. Aš nenorėjau tiesiog pirkti-parduoti, norėjau organizuoti.

Aš galvoju, kad viskas priklauso nuo gebėjimų. Jei žmogus sugeba, turi rankas ir protą – tai viskas įmanoma. Aišku, laiko klausimas. Vienam reikia mėnesio, kitam trijų metų.

Pats esu buvęs sportininkas, turiu fizinį išsilavinimą. Tai kondicionieriai tikrai nebuvo ta vieta, kur aš viską supratau. Reikėjo labai daug skaityti ir gilintis.

Atliktų darbų galerija:

– Turbūt reikia ir be galo daug užsispyrimo?

– Tikrai taip. Užsispyrimo, laiko, nebijoti klausti.

– Karantinas visko neišblaškė? Nereikėjo persiorientuoti, kažko keisti?

– Na, mūsų klientai žiūri į ateitį. Statosi namą, nori šildymo sistemos, tai užsako ją pusei metų į priekį. Todėl senus klientus turėjau. „Išvažiavom“ iš tos situacijos. Aišku skambučių, užklausų sumažėjo. Bet buvo labai karšta vasara, tad vėl galėjome aktyviai darbuotis su kondicionavimo įrangomis.

Bet pajutome karantiną ne tik dėl klientų. Stringa žaliavų tiekimas ir labai neprognozuojamos tampa kainos. Per pusę metų kai kuriose įmonėse net tris, keturis kartus kilo kainos.

– Kiek iš viso laiko Jūs jau užsiimate savo verslu?

– Verslui jau apie 7-8 metai, jei kalbame apie konkrečiai šį verslą. O iš viso, su pirmaisiais bandymais, apie 11 metų.

– Ką galėtumėte patarti naujiems verslininkams, kurie dar tik galvoja, svajoja apie nuosavą verslą?

– Žinokit, yra žmonės, kurie nelabai ką nori daryti, kuriems reikia pasakyti ką sukti, ką pjauti. Jie negali kitaip. Ir yra žmonės, kurie sugeba viską sureguliuoti, sužiūrėti, gilinti žinias. Jei žmogus turi tokias savybes ir nori, tai viskas įmanoma.

Aišku, reikia ieškoti naujų nišų, naujų produktų. Aš pats žiūrėjau į naujas, alternatyvias sistemas. Dabar jau visi žino šilumos siurblius, bet prieš 10 metų tai buvo inovacija, naujiena. O naujienų žmonės ir bijo, tenka edukuoti, tad reikia nenuleisti rankų.

O jauniems verslininkams pasakysiu taip: jei manote, kad atidarysit firmą, paimsite darbininką ir jis viską darys, o jūs tik važinėsite į susitikimus ir pasirašysite sutartis, tai bus labai sunku. Savo įmonėje turi būti ir inžinieriumi, ir vadybininku, ir darbininku. Gali pasamdyti buhalterinę įmonę, gali pasamdyti, kad sukurtų internetinę svetainę ar vykdytų viešinimo kampanijas, tačiau tiesioginius darbus turi išmanyti. Viską išbandęs pats jau gali apmokyti darbininkus, pasisamdyti vadybininkus.


“Klima.lt” parduodami produktai:

 

Naujienos

Verslo Vikingai

Technologijos3 mėnesiai prieš

Kriptovaliutų mokėjimų surinkimo paslaugos verslams: teisinių iššūkių rinkoje daug, bet požiūris vis pozityvesnis

Apie kriptovaliutų mokėjimus tikrai esate girdėję, o tai šiandien ypač aktyviai naudojama ir verslo sektoriuje. Įmonės „CoinGate” bendraįkūrėjas ​​Dmitrijus Borisenka...

Verslo vikingai4 mėnesiai prieš

Sėkmingą šakočių ir autentiškų gardėsių verslą įkūrusi Sandra atskleidžia: „Versle galima suklysti, galima padaryti daug klaidų, bet nepavyksta tik tiems, kurie nebando.”

Visą gyvenimą meilę maistui ir įvairių skanumynų gaminimui jautusi Sandra Riepšienė, prieš 13 metų nusprendė pabandyti įgyvendinti svajonę ir kartu...

Dirbtinis intelektas5 mėnesiai prieš

Generatyvinis dirbtinis intelektas: pagalba ar grėsmė visuomenei?

Įvairūs  dirbtinio intelekto įrankiai šiandien vis aktyviau naudojami įvairių organizacijų ir specialistų, siekiant pagreitinti, efektyvinti įvairius darbo procesus. Visgi, netrūksta ...

Verslo vikingai6 mėnesiai prieš

NordLayer paslauga: kas tai ir kuo naudinga šiandien kiekvienam verslui?

Globaliame verslo pasaulyje, vienas iš svarbiausių uždavinių yra suvaldyti saugumą ir galimas kibernetinių atakų rizikas, kurios gali padaryti neišmatuojamos žalos...

Verslo vikingai6 mėnesiai prieš

„Linkedist” agentūros įkūrėja Kotryna Kurt: apie verslo pradžią, iššūkius ir tai, kodėl kiekviena įmonė privalo būti linkedin platformoje

Dar gyvendama Danijoje, jauna marketingo specialistė Kotryna Kurt atrado tuo metu sparčiai populiarėjančią Linkedin platformą. Tuo metu tai padėjo jai...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |