Sekite naujienas

Verslo vikingai

Vienos didžiausių logistikos įmonių Lietuvoje vadovas Arijus Ramonas: „Įmonės sėkmės paslaptis yra čia dirbantys žmonės“

Paskelbta

-

„Mes kelią randame, arba jį sukuriame“, – drąsiai ir užtikrintai skelbia viena iš didžiausių krovinių gabenimo ir ekspedijavimo bendrovių Lietuvoje, krovinių gabenimo konteineriais pradininkė šalyje, 30 metų sėkmingai mūsų šalyje ir už jos ribų veikianti įmonė „Arijus“. Kaip sako pats įmonės įkūrėjas ir vadovas Arijus Ramonas, visa jo sėkmingos įmonės paslaptis yra čia dirbantys žmonės.

Lygiai prieš 30 metų Kaune gimė itin sėkmingas verslas. Arijus Ramonas, įmonės steigėjas ir generalinis direktorius, sako tuo metu netikėjęs, kad tada jau nepriklausomoje Lietuvoje gimusi kompanija gali turėti 5 atstovybes kitose šalyse, daugiau nei 350 profesionalių darbuotojų ir atvesti didelių, sėkmingų okeaninės laivybos kompanijų į Klaipėdos uostą bei regioną, sukurti pirmąją Lietuvoje trumpųjų nuotolių laivybos liniją, taip pat šaudyklinio konteinerinio traukinio koncepciją bei įgyvendinti bandomąjį vežimą.

Šiandien „Arijus“ yra viena iš logistikos lyderių Lietuvoje, kuri profesionalių darbuotojų 13-oje „Arijaus“ grupės įmonių Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje, Nyderlanduose ir Vokietijoje dėka teikia logistikos paslaugas „nuo durų iki durų” visame pasaulyje, taip pat yra pelniusi daug reikšmingų apdovanojimų, tokių kaip „Metų eksportuotojo“ vardas, „Lietuvos metų gaminio“ aukso medalis, „Lietuvos metų ekspeditorius“ ir kiti.

Apie visa tai kalbamės su sėkmingu verslininku A. Ramonu.

– Pradėkime nuo pradžių pradžios. Dabar esate didelio ir sėkmingo verslo vadovas, o koks buvo jo startas?

– Po Nepriklausomybės atgavimo pasitaikė gera proga pradėti savo verslus. 1992 metais pradėjau ir aš. Startas, turbūt, buvo kaip ir daugelio įmonių. Pirmus metus dirbau vienas, iš namų. Po truputį augome, plėtėmės ir šiandien turim ką turim.

– O ką turite?

– Turime keturis departamentus. Ekspedijavimo departamentas užsiima visa krovinių logistika, sandėliavimu, muitinės tarpininkų paslaugomis, gabena krovinius jūriniais konteineriais, geležinkeliu, autotransportu, oro transportu į/iš viso pasaulio. Paprastai tariant, tai ekspedijavimo veikla, kur nenaudojame savo turto, o naudojamės kitų vežėjų paslaugomis.

Toliau yra laivybos linijų departamentas, kuris atstovauja keletą laivybos linijų. Trečiasis yra autotransporto departamentas. Turime 150 nuosavų automobilių, kurie daugiausia dirba Europoje. Taip pat yra specialiųjų projektų departamentas, kuris įgyvendina nestandartinius, neįprastus, nekasdieniškus ir dar niekur neįgyvendintus projektus.

– Buvo tokių akimirkų, kai norėjote pasakyti: „Užtenka, nebenoriu, sunku“?

– Žinoma, per tą laikotarpį kai dirbame, buvo keletas krizių. Buvo 1997 metų Rusijos krizė, kai daug įmonių pasitraukė iš veiklos. Nebuvo lengva ir mums, bet dirbome ir tikėjom, kad išsikapstysim. Dirbom sunkiai ir tą krizę praėjom. Po to visas pasaulis buvo papuolęs į 2008-2009 metų finansinę krizę. Čia taip pat buvo tikrai didelių iššūkių, bet tikėjomės, kad galime išgyventi tas krizes ir gyvuojam bei dirbam toliau.

– Kaip galvojate, ar tais laikais, ar dabar lengviau sukurti sėkmingą verslą?

– Tais laikais buvo kiek mažiau biurokratijos. Tuomet mums nereikėjo labai daug licenzijų. Turint omenyje, kiek tenka pavargti, kol atidarome įmones Vokietijoje, Olandijoje, šiais laikais nėra taip paprasta.

– Įkurdamas įmonę turėjote vizijų, kad ji bus tokia didelė ir sėkminga?

– O kas tais laikais galėjo pagalvoti? Žinoma, kad ne.

– Kaip galvojate, kokia yra sėkmės paslaptis, kad galėjote užaugti iki 4 departamentų, 5 atstovybių kitose šalyse?

– Žmonės. Žmonės, kurie dirba įmonėje tikrai ilgai. Tai yra pagrindas.

– Dirbant logistikos srityje tikriausiai yra nemažai konkurencingų įmonių. Kaip pavyksta susitvarkyti būtent su ta didele konkurencija?

– Pirmiausia, žinoma, aukštas paslaugų lygis, savo pažadų vykdymas. Būtent šie dalykai padeda išsilaikyti ir konkuruoti rinkoje.

– Ar pradedantiesiems dar yra vietos šioje rinkoje?

– Visada yra vietos. Kiekvienoje rinkoje yra, tereikia surasti savo nišą, atrasti, ką galima padaryti kitaip, nei daro visi. Tada tu ir turėsi sėkmės receptą.


“Arijus” teikiamos paslaugos:

Naujienos

Verslo Vikingai

Technologijos3 mėnesiai prieš

Kriptovaliutų mokėjimų surinkimo paslaugos verslams: teisinių iššūkių rinkoje daug, bet požiūris vis pozityvesnis

Apie kriptovaliutų mokėjimus tikrai esate girdėję, o tai šiandien ypač aktyviai naudojama ir verslo sektoriuje. Įmonės „CoinGate” bendraįkūrėjas ​​Dmitrijus Borisenka...

Verslo vikingai3 mėnesiai prieš

Sėkmingą šakočių ir autentiškų gardėsių verslą įkūrusi Sandra atskleidžia: „Versle galima suklysti, galima padaryti daug klaidų, bet nepavyksta tik tiems, kurie nebando.”

Visą gyvenimą meilę maistui ir įvairių skanumynų gaminimui jautusi Sandra Riepšienė, prieš 13 metų nusprendė pabandyti įgyvendinti svajonę ir kartu...

Dirbtinis intelektas4 mėnesiai prieš

Generatyvinis dirbtinis intelektas: pagalba ar grėsmė visuomenei?

Įvairūs  dirbtinio intelekto įrankiai šiandien vis aktyviau naudojami įvairių organizacijų ir specialistų, siekiant pagreitinti, efektyvinti įvairius darbo procesus. Visgi, netrūksta ...

Verslo vikingai5 mėnesiai prieš

NordLayer paslauga: kas tai ir kuo naudinga šiandien kiekvienam verslui?

Globaliame verslo pasaulyje, vienas iš svarbiausių uždavinių yra suvaldyti saugumą ir galimas kibernetinių atakų rizikas, kurios gali padaryti neišmatuojamos žalos...

Verslo vikingai5 mėnesiai prieš

„Linkedist” agentūros įkūrėja Kotryna Kurt: apie verslo pradžią, iššūkius ir tai, kodėl kiekviena įmonė privalo būti linkedin platformoje

Dar gyvendama Danijoje, jauna marketingo specialistė Kotryna Kurt atrado tuo metu sparčiai populiarėjančią Linkedin platformą. Tuo metu tai padėjo jai...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |