Sekite naujienas

Ekspertai

Kaip Kalėdų eglutė atkeliauja į mūsų namus? Paneigė dažniausius mitus

Paskelbta

-

Gyvenimo tempui intensyvėjant, švenčių laikotarpiu kokybiškos eglutės paieškos gali tapti nemenku galvos skausmu. Kur jos ieškoti? Kokią rinktis? Kaip prižiūrėti? Ar tai tvaru? Daugybė neatsakytų klausimų neretai paskatina gyvą eglutę iškeisti į dirbtinę, todėl ekspertai pastebi, kad mitų apie Kalėdų eglutes visuomenėje vis dar apstu. Ekspertai dalijasi įžvalgomis, kokias eglutes šiandien dažniausiai perka lietuviai ir kokius mitus tenka laužyti kasmet.

„Medelius dažniausiai perka 25–55-erių metų amžiaus žmonės, ypač šeimos su vaikais. Pagrindiniai poreikiai Lietuvoje, kaip ir visoje Europoje, panašūs – patys populiariausi išlieka kėniai, sudarantys 80–90 proc. visų užsakymų. Nors pastarųjų mada į Lietuvą atėjo ne taip ir seniai, Vakarų Europoje (Vokietijoje ar Didžiojoje Britanijoje) – tai įsišakniję jau nuo seno. Pastebiu ir tai, kad lietuviškų eglučių populiarumas kasmet vis mažėja – šie medeliai gana greitai numeta savo spyglius, todėl žmonės linkę pirkti ilgiau išliekančius medelius“, – apie pagrindines Kalėdų eglučių tendencijas pasakoja Lietuvoje pirmaujančios prekybos eglutėmis įmonės „Silvertree“ vadovas Šarūnas Peikštenis.

Vadovas išskyrė tris dažniausiai sutinkamus mitus apie Kalėdų eglutes.

Dirbtinė eglutė – tvaresnis sprendimas.

Š. Peikštenis sako, kad dažnai susiduriantis su žmonių nuomone, jog dirbtinių eglučių pasirinkimas yra tvaresnis sprendimas, tačiau tai nėra tiesa.

„Dirbtinių eglučių neįmanoma perdirbti, nes jose metalinis korpusas yra sukibęs su plastiku, taigi, kiekviena tokia anksčiau ar vėliau išmesta eglutė tik dar labiau didina mūsų planetos užterštumą. Skirtingai nei dirbtinės, kirstos eglutės gali būti perdirbtos, be to, jos auginamos plantacijose, kur kas kelerius metus yra iš naujo atsodinamos – visa tai prisideda prie tvarumo. Pavyzdžiui, visi mūsų iš klientų surinkti medeliai yra perdirbami – panaudojami biokurui, trąšoms ar baldų gamybai“.

Pasak Šarūno, žmonėms, kuriems rūpi tvarumas, perkant medelius vazonuose reikėtų atkreipti dėmesį, ar jos yra užaugintos vazonuose, nes jei jos buvo tiesiog išrautos ar nukirstos ir įstatytos į vazonus, tokie medeliai niekada neprigyja.

Byrančios eglutės – prastos kokybės požymis

Pasak eglučių eksperto, eglutės – gyvas medis, todėl laikui bėgant ima vysti, tai visiškai natūralus procesas. Vis dėlto, atskiros jų rūšys turi tam tikrų savybių: „Pačios aukščiausios rūšies medeliai – Lietuvoje užaugintos eglutės bei iš Daniški kėniai, kurie dėl palankaus jūrinio klimato čia užauga patys gražiausi Europoje. Vien aš pats Europoje jau esu aplankęs per 30 medelių plantacijų – nuolatinės paieškos vis naujų tiekėjų ir dar geresnių, gražesnių medelių yra didžioji šio darbo dalis“, – užkulisiais dalijasi „Silvertree“ vadovas.

Pasak Šarūno, įprastai kėniai kambario temperatūroje gali išlikti žali iki 3 savaičių, priklausomai nuo patalpos temperatūros ir drėgmės. Tradicinės lietuviškos eglės laiko spyglius iki 2 savaičių.

„Norint prailginti eglutės gyvavimo laiką, reikia jas laikyti kuo toliau nuo šilumos šaltinių: radiatorių, židinio, šildomų grindų – jei tokios yra galima po stovu patiesti paklotą arba pakelti ant pakylos. Kambario temperatūra turėtų būti bent iki 20 laipsnių. Taip pat labai svarbu nuolat drėkinti eglutes, todėl kirstiems medeliams reikalingas stovas su vandens talpa, taip pat patartina medelio spyglius vandens purkštuku reguliariai drėkinti 1–2 kartus per dieną“, – patarimais dalijasi Š. Peikštenis.

Eglučių verslas – sezoninis

Pasak Š. Peikštenio, eglučių užsakymų pikas verslininkus pasiekia gruodžio pradžioje, tačiau pats pasiruošimas eglutės kelionei pas savo šeimininkus trunka ištisus metus.

„Paprastai mūsų prekybos sezonas trunka nuo spalio mėnesio iki gruodžio pabaigos, tačiau paruošiamieji darbai vyksta ištisus metus – IT žmonės nuolat ieško naujų efektyvesnių sprendimų, kai kuriuos produktus iš tiekėjų pradedame užsakyti jau sausio mėnesį. Intensyviausias pasiruošimas vyksta nuo rugsėjo, kuomet pradedame formuoti komandas eglučių pristatymui“.

Pasak „Silvertree“ vadovo, šio verslo specifika reikalauja itin tikslaus laiko bei kiekių planavimo, labai svarbiu aspektu tampa komunikacija su klientais: „Savo kelionę versle pradėjau nuo pasaulinės jaunimo verslumo programos „Southwestern Advantage“. Čia net keturias vasaras iš eilės drauge su studentais iš daugiau nei 200 pasaulio universitetų JAV šeimoms pardavinėjau išsilavinimui skirtas sistemas. Būtent čia reikėjo spręsti dažnai nepatogias situacijas, reaguoti greitai. Išmoktos pamokos apie bendravimo, klientų lūkesčių patenkinimo, streso valdymo svarbą iki šiol padeda vystant eglučių verslą ir siekiant susidoroti su dideliu intensyvumu“, – apie Kalėdų eglučių verslo darbo virtuvę pasakoja 26-erių metų verslininkas Š. Peikštenis.

Skaitykite

Naujienos

Verslo Vikingai

Technologijos3 mėnesiai prieš

Kriptovaliutų mokėjimų surinkimo paslaugos verslams: teisinių iššūkių rinkoje daug, bet požiūris vis pozityvesnis

Apie kriptovaliutų mokėjimus tikrai esate girdėję, o tai šiandien ypač aktyviai naudojama ir verslo sektoriuje. Įmonės „CoinGate” bendraįkūrėjas ​​Dmitrijus Borisenka...

Verslo vikingai3 mėnesiai prieš

Sėkmingą šakočių ir autentiškų gardėsių verslą įkūrusi Sandra atskleidžia: „Versle galima suklysti, galima padaryti daug klaidų, bet nepavyksta tik tiems, kurie nebando.”

Visą gyvenimą meilę maistui ir įvairių skanumynų gaminimui jautusi Sandra Riepšienė, prieš 13 metų nusprendė pabandyti įgyvendinti svajonę ir kartu...

Dirbtinis intelektas4 mėnesiai prieš

Generatyvinis dirbtinis intelektas: pagalba ar grėsmė visuomenei?

Įvairūs  dirbtinio intelekto įrankiai šiandien vis aktyviau naudojami įvairių organizacijų ir specialistų, siekiant pagreitinti, efektyvinti įvairius darbo procesus. Visgi, netrūksta ...

Verslo vikingai5 mėnesiai prieš

NordLayer paslauga: kas tai ir kuo naudinga šiandien kiekvienam verslui?

Globaliame verslo pasaulyje, vienas iš svarbiausių uždavinių yra suvaldyti saugumą ir galimas kibernetinių atakų rizikas, kurios gali padaryti neišmatuojamos žalos...

Verslo vikingai5 mėnesiai prieš

„Linkedist” agentūros įkūrėja Kotryna Kurt: apie verslo pradžią, iššūkius ir tai, kodėl kiekviena įmonė privalo būti linkedin platformoje

Dar gyvendama Danijoje, jauna marketingo specialistė Kotryna Kurt atrado tuo metu sparčiai populiarėjančią Linkedin platformą. Tuo metu tai padėjo jai...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |