Sekite naujienas

Laisvalaikis

10 įdomių faktų iš viso pasaulio vietų

Paskelbta

-

Nors dabar negalime išvykti ir atrasti pasaulio asmeniškai, vis tiek galime mėgautis planuodami kitą kelionę, kai bus saugu keliauti. Kad būtų lengviau planuoti, suradome 10 įdomių faktų iš viso pasaulio vietų – keistenybių ir nežinomybių, kurios įkvėps jūsų vidinį tyrinėtoją.

1. Mongolijoje gyvena mažiausiai gyventojų pasaulyje

Mongolija yra didžiulė šalis be išėjimo į jūrą, besidriekianti nuo Rusijos šiaurėje iki Kinijos pietuose. Galbūt ji nėra didžiausia pasaulio šalis, tačiau gali taip atrodyti, nes gyventojų tankis joje yra mažiausias pasaulyje. Kai kuriuose regionuose galima ištisas dienas nesusidurti su kitu žmogumi. O dėl tokio įvairaus ir dramatiško kraštovaizdžio, įskaitant kalnuotas vietoves, kalvotas plynaukštes, pievas ir sausringas dykumų stepes, tai gali būti tas pabėgimas, apie kurį visi svajojame.

Reklama:

2. Granada, Ispanija, žinoma kaip Europos “urvų sostinė”.

Granados Sacromonte ir Guadix urvuose gyvena bendruomenės, kurios vis dar gyvena senoviniu ispanų gyvenimo būdu, atsiradusiu dar XV a. Čia uolų formacijoje yra 2 000 požeminių namų, nepastebimai iškaltų akmenyje. Praeityje šiuose urvuose žmonės bėgo nuo religinių ir rasinių persekiojimų. Šiandien jie yra vieta, kur gyventojai ir toliau gyvena iš žemės, kaip žmonės gyveno šimtmečiais prieš juos.

3. Ojmiakonas, Rusija – šalčiausia apgyvendinta vieta Žemėje

Ojmiakono slėnis Jakutijoje, arba Šalčio ašigalyje, yra Rusijos šiaurės rytuose. Čia temperatūra gali siekti -70 ℃, o tai toks šaltis, kad užšąla net alkoholis. Šiame iš pažiūros negyvenamame kaime, kuriame nėra daug šiuolaikinių patogumų, gyvena 500 Sibiro gyventojų, užsiimančių tradiciniais užsiėmimais, tokiais kaip šiaurės elnių ganymas, medžioklė ir žvejyba. Turizmas taip pat tampa populiarus tarp tų, kurie gali atlaikyti atšiaurias sąlygas.

4. Kinija pastatė Paryžiaus kopiją

Kinijos Hangdžou miesto pakraštyje įsikūręs miestelis, kurį vietiniai gyventojai vadina “mažuoju Paryžiumi”. Šis prabangaus nekilnojamojo turto objektas – tai architektūrinis ir inžinerinis pasiekimas su Eifelio bokšto kopija. Nors jis yra tik trečdaliu mažesnis už originalą, vis dėlto tai antras pagal dydį paminklas po Paryžiaus viešbučio Las Vegase (JAV). Čia taip pat yra Triumfo arka, Eliziejaus laukai, fontanas iš Liuksemburgo sodo ir net beveik tobulos Prancūzijos sostinės bulvarų ir neoklasikinės architektūros versijos.

Reklama:

5. Bahamų salose yra didžiausia pasaulyje povandeninė skulptūra

Nors vanduo krištolo skaidrumo, Naujojoje Providensijoje yra daugiau, nei atrodo iš pirmo žvilgsnio. Po vandenyno paviršiumi paslėpta didžiausia pasaulyje povandeninė skulptūra, sverianti 60 tonų ir siekianti 18 pėdų aukščio, pavadinta “Vandenyno atlasas”. Ją sukūręs menininkas Jasonas de Caires Tayloras kuria povandenines skulptūras, kurios paprastai pritraukia spalvingą jūros gyvūniją į kadaise nuošalų jūros dugną.

6. Galesnjakas, Kroatija – tobuliausia širdies formos sala

Nors pasaulyje yra nemažai širdelės formos salų, Galesnjakas Kroatijoje buvo pripažintas tobuliausia iš jų. Anksčiau ji buvo negyvenama, tačiau dabar vyksta darbai, kad ji taptų nepamirštama romantiško poilsio vieta, kurioje netrukus bus rengiamos vestuvių ceremonijos ir medaus mėnesiai.

7. Danija yra švariausia pasaulio šalis

Žavesio, kultūros ir kavos kupina Danija turi daug privalumų. Dabar ji tapo viena iš pasaulio aplinkosaugos pionierių – pagal 2021 m. aplinkosauginio veiksmingumo indeksą (EPI) ji pripažinta švariausia pasaulio šalimi. Pažangus Danijos požiūris į aplinką yra vietos gyventojų kasdienybės dalis – užtenka pažvelgti į moderniausią miesto pastatą “CopenHill”. Tai atliekų energijos gamykla, kuri miesto šiukšles paverčia šiluma ir elektra, be to, ant jos stogo įrengta sausakimša slidinėjimo trasa. Visus metus čia rasite ir šeimų, ir profesionalų, besimėgaujančių adrenalinu iki pat apačios.

8. Turkijos kaime kasdienybėje vis dar vartojama “paukščių kalba”

Turkijos Kuşköy kaime vartojama reta švilpimo kalba, vadinama “paukščių kalba”. Nepaisant pavadinimo, šia kalba bendraujama ne su paukščiais, o su kaimo gyventojais, išsibarsčiusiais po stačias kalnuotas Kuşköy vietoves. Žinutės gali būti tokios pat sudėtingos kaip ir žmonių kalba, o aukšti garsai yra genialus būdas susikalbėti dideliais atstumais. Šis šimtmečių senumo paprotys taip pat įtrauktas į UNESCO 2017 m. nematerialaus kultūros paveldo sąrašą, todėl galbūt kada nors mums pasiseks išgirsti švilpukus, sklindančius virš medžių viršūnių.

9. Niujorko Centrinis parkas yra daugiausiai filmuojama vieta pasaulyje

Centrinis parkas yra Niujorko gyventojų prieglobstis nuo Manhatano, kuris supa parką, šurmulio. Tai pirmasis viešasis parkas Amerikoje, kuriame yra žolynų, paminklų, skulptūrų, tiltų, migruojančių paukščių ir zoologijos sodas, todėl sumanūs vietovių ieškotojai gali rinktis iš begalės variantų.

10. Lichtenšteiną galima pereiti pėsčiomis per mažiau nei dieną

Jei savaitgalį apžiūrėti miestą atrodė viliojantis iššūkis, pabandykite per kelias valandas pėsčiomis pereiti šalį. Nedidelė, bet graži Lichtenšteino šalis driekiasi tik 15 mylių iš šiaurės į pietus ir 2,5 mylios iš rytų į vakarus, todėl nepriklausomai nuo to, kuria kryptimi žygiuosite, šalį galite pereiti per kelias valandas. Vienintelis trūkumas yra tas, kad, kadangi Lichtenšteinas yra pačioje Alpių širdyje, kelionės metu turėtumėte tikėtis susidurti su keliais stačiais įkalnėmis.

Naujienos

Startuoliai

Verslo vikingai

Verslo idėjos

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |