Sekite naujienas

Pasaulis

Dolerio likimas ir kriptovaliutų ateitis. Svarbiausi Vladimiro Putino interviu CNBC

Paskelbta

-

Rusijos prezidentas mano, kad doleris silpnina savo, kaip pasaulio rezervinės valiutos, pozicijas

JAV daro didelę klaidą naudodamos dolerį kaip sankcijų priemonę. Sankcijos ir spartus JAV valstybės skolos augimas silpnina dolerio pozicijas, ir nors Rusija kol kas nesiekia atsisakyti atsiskaitymų doleriu prekyboje energija, ji turi apsvarstyti įvairias priemones savo finansų sistemos stabilumui užtikrinti.
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas tai pasakė interviu CNBC, ketvirtadienį paskelbtame Kremliaus interneto svetainėje. Prezidentas kalbėjosi su kanalo žurnalistu Hedley Gamble’u, kuris jau dieną prieš tai uždavė jam klausimus kaip Rusijos energetikos savaitės plenarinės sesijos moderatorius.

Reklama:

Rusijos vadovo žodžius apie pasaulinės rezervinės valiutos ir kriptovaliutų, kaip atsiskaitymo už energijos išteklius priemonės, perspektyvas, taip pat apie kai kuriuos pasaulinės ir vidaus Rusijos politikos klausimus.

Apie dolerį ir sankcijas

“Man atrodo, kad Jungtinės Valstijos daro labai didelę klaidą, naudodamos dolerį kaip sankcijų priemonę”, – sakė V. Putinas.
“Mums tiesiog neįmanoma gauti klientų pinigų už produktus, pristatytus doleriais. Prie ko tai priveda? Esame priversti, neturime kito pasirinkimo, esame tiesiog priversti pereiti prie atsiskaitymų kitomis valiutomis”, – pridūrė Rusijos vadovas.

V. Putinas taip pat pažymėjo, kad “kai kitos šalys, kurios naudoja dolerį kaip rezervinę valiutą arba kaip atsiskaitymo priemonę, mato, kas vyksta, jos pačios nerimauja, kad doleris gali būti panaudotas prieš jas tokiu pat būdu. “Jie taip pat pradeda mažinti savo dolerių atsargas ir mažiau naudoti kaip atsiskaitymo vienetą. Dėl to net artimiausi JAV partneriai ir sąjungininkai mažina dolerio dalį savo atsargose – tai statistinis faktas”, – pažymėjo jis.

Pasitikėjimo pasauline valiuta mažinimas

Rusijos prezidentas mano, kad doleris “silpnina savo, kaip pasaulio rezervinės valiutos, pozicijas, mažėja atsiskaitymų doleriais apimtis, mažėja ir pasaulio asmeninių atsargų doleriais apimtis.

“Tačiau mes nesame suinteresuoti visiškai atsisakyti atsiskaitymų doleriais, ir kol kas mums tai netrukdo”, – sakė V. Putinas, paaiškindamas, kad visų pirma turi omenyje “atsiskaitymus už energetinius išteklius doleriais, visų pirma už naftą”.

“Tačiau jei JAV valdžios institucijų politika ir toliau bus tokia, kaip jau sakiau, mums nieko nereikės daryti, JAV pačios pakirs pasitikėjimą doleriu”, – pridūrė Rusijos vadovas.

Pagrindinė JAV valstybės skolos problema

“JAV valstybės skola auga; dabar Kongresas vėl nusprendė padidinti valstybės skolos lubas. Kitaip tariant, kas tai yra? Emisija. Kas yra emisija? Tai infliacijos didėjimas. Ir galbūt pirmą kartą istorijoje infliacija JAV didėja taip sparčiai, kaip jau seniai nebuvo. Tai jau ekonominės priežastys, kurios vienaip ar kitaip mažina pasitikėjimą valiuta”, – sakė V. Putinas. “Tai, žinoma, esminiai klausimai. Tai mums nerūpi, tai susiję su FED politika, su [JAV] administracijos ekonomine politika”, – pridūrė jis.

“Esame objektyviai suinteresuoti užtikrinti, kad čia nebūtų jokių neramumų, jokių bangavimų, bet tai nepriklauso nuo mūsų”, – apibendrino prezidentas.

“Atidžiai stebime, kas vyksta, analizuojame ir imamės būtinų veiksmų, kad užtikrintume savo ilgalaikius interesus”, – pabrėžė jis.

“crypto” perspektyvos

“Kriptovaliutų sutartys? Dar anksti apie tai kalbėti <…> Pervesti lėšas iš vienos vietos į kitą – taip, bet prekiauti, ypač energijos ištekliais, mano nuomone, dar anksti. Žinoma, ji gali egzistuoti ir gali būti naudojama kaip skaičiavimo priemonė, bet apie prekybą, tarkime, nafta ar kitomis pirminėmis medžiagomis ir energijos šaltiniais, mano nuomone, dar šiek tiek per anksti kalbėti”, – sakė jis. Gamble’as taip pat paklausė Putino, ar jis mano, kad kriptovaliuta yra bevertė. “Kodėl gi ne, juk verta. Tik ar jis gali būti naudojamas kaip apskaitos vienetas perkant ir parduodant naftą? Štai apie ką aš kalbu”, – atsakė prezidentas. – O kad būtų galima skleisti, reikia, žinote, didžiulio energijos kiekio. Tam reikia naudoti <…> tradicinius tipus ir visų pirma angliavandenilius.

Apie pasaulinę energijos rinką

“Kalbant apie mūsų pastangas stabilizuoti pasaulinę energijos rinką, taip, mes dirbame gana griežtu režimu: ginčijamės tarpusavyje, giname savo pozicijas, bet kol kas randame subalansuotus sprendimus, kurie yra priimtini visoms šalims”, – sakė valstybės vadovas apie bendradarbiavimą OPEC+ formatu. “Ir Jungtiniuose Arabų Emyratuose, ir Saudo Arabijoje matau, kad šių šalių vadovai imasi ryžtingų veiksmų ekonomikai įvairinti. Šių šalių lyderiai galvoja apie ateitį ir esu tikras, kad jie pasieks rezultatų, nes veikia labai tikslingai”, – pabrėžė V. Putinas.

“Ir mūsų partneriai, nors ir atrodo, kad jie yra angliavandenilių, naftos gavybos ir pardavimo lyderiai, vis dėlto jie kuria planus ir dėl žaliosios energijos, kas iš pirmo žvilgsnio atrodo labai keista, bet gyvenime taip iš tikrųjų būna”, – pažymėjo V. Putinas. “Kalbamės su jais apie galimybę investuoti lėšas, didelius išteklius į naujas technologijas ir naujus energijos šaltinius”, – pažymėjo Rusijos vadovas.

AUKUS ir grėsmė stabilumui

“Tam tikro bloko kūrimas, įskaitant jūsų minėtą JAV, JK, Australijos [AUKUS], neabejotinai kenkia regioniniam stabilumui, nes, mano nuomone, būti draugais vieni su kitais yra gerai, bet “draugai prieš kažką” yra blogai. Tai kenkia stabilumui, apie kurį visi kalbame ir kuris mums rūpi”, – sakė jis.

Rinkimų planai

“Taip, konstitucija [Rusijos] leidžia man tai padaryti, kandidatuoti kitai kadencijai, bet kol kas jokių sprendimų dėl to nepriimta”, – sakė valstybės vadovas.

“Iki kitų rinkimų dar liko nemažai laiko. Kalbėjimas apie tai destabilizuos padėtį”, – aiškino valstybės vadovas. Pasak jo, “padėtis turėtų būti rami ir stabili, o visos valdžios institucijos, visos vyriausybinės įstaigos turėtų dirbti užtikrintai, žvelgdamos į ateitį.

Gyventojų pajamų augimas

“Pagrindinė problema ir pagrindinis uždavinys, kurį turime išspręsti, yra piliečių pajamų didinimas. Tai yra mūsų pagrindinis, pirminis uždavinys, ir mes neketiname jo spręsti paprastais linijiniais metodais”, – sakė valstybės vadovas. “Tai ilgalaikė užduotis. Mes neketiname elgtis populistiškai, bet būtent kokybiško ekonomikos augimo pagrindu ketiname spręsti svarbiausias socialines problemas, įskaitant Rusijos piliečių pajamų didinimą ir antros labai svarbios mums demografinės problemos sprendimą”, – pabrėžė V. Putinas.

Apie A. Navalno sulaikymo sąlygas

“Ne pačios geriausios sąlygos, bet jis ne vienintelis. Be jo, yra ir kitų žmonių, kurie taip pat pažeidė Rusijos įstatymus, ir mes neketiname niekam sudaryti išskirtinių sąlygų, įskaitant tuos, kurie slepiasi už politinės veiklos”, – sakė valstybės vadovas, atsakydamas į klausimą apie norą pagerinti “ne pačias geriausias gyvenimo sąlygas” kolonijoje bausmę atliekančiam Aleksejui Navalnui.

Naujienos

Verslo Vikingai

Nekilnojamas turtas3 d. prieš

NT agentūrą Ispanijoje įkūrusi lietuvė: „Svajokite, planuokite, veikite ir jums pavyks. Po saule vietos yra visiems”

Dirbti ir vystyti verslą saulėtoje Ispanijoje gali būti ne vieno lietuvio svajonė. Ją prieš šešerius metus įgyvendino Sonata Norkienė, šiuo...

Verslo vikingai3 savaitės prieš

SPA trenerė, grožio terapeutė Deimantė Gelgutienė: „Tu gali būti tik pavyzdžiu kitiems“

Grožio pasaulyje dirbanti Deimantė Gelgutienė atlieka SPA ritualus veidui ir kūnui, konsultuoja kosmetologes ir SPA centrus. Trenerė savo veiklas derina...

Verslo vikingai3 savaitės prieš

„SME Finance“ vadovas Mindaugas Mikalajūnas: „Šiuo metu finansavimo galimybės – beribės“

„SME Finance“ įmonė šiuo metu didžiausia Baltijos šalyse nebankinio finansavimo technologijų platforma, suteikusi finansavimą už daugiau nei 1,5 mlrd. eurų,...

Verslo vikingai2 mėnesiai prieš

Pirkitpadangas.lt vadovas Domantas Dulkė: „Į padangų verslą kaip naujokas aš nelįsčiau“

Domantui Dulkei dabar pats darbymetis. Pirkitpadangas.lt vadovas neslepia, kad jo verslas – labai sezoninis, o artėjant šaltajam metų sezonui ateina...

Justina Dargevičė fotografė Justina Dargevičė fotografė
Verslo vikingai2 mėnesiai prieš

„Onzė“ vadovė Rasa Mišelinskė: „Logistikoje daugėja vadovių moterų ir tai labai džiugina“

Už „Taupykite savo laiką“ šūkiu besivadovaujančios logistikos kompanijos „Onzė“ vairo – veikli moteris, mama, kuri nebijo rizikuoti, bandyti ir imti...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |