Mokslas ir IT

Paruoškime kompiuterį darbui biure, kad būtų saugus ir efektyvus

Paskelbta

-

Jei nusipirkote naują kompiuterį ir naudosite jį verslui, reiktų tinkamai jį paruošti. Pasikalbėjome su portalo Ugetfix.com specialistais, kurie nuolatos duoda patarimus, kaip patiems susitvarkyti tam tikras kompiuterių problemas, ir jų įžvalgos tikrai pravertė.

Reklama

2 antivirusinės

Paprastai kompiuteriai turi vieną antivirusinę programą. Tačiau jos nepakanka. Reikalingos mažiausiai 2 antivirusinės programos, kurios ne tik valytų virusus, bet ir apsaugotų nuo įsilaužimų. Saugumo ekspertai pataria įsidiegti antivirusinę, kuri išvalo esamus virusus ir užkerta kelią naujiems. Taip pat reiktų įsidiegti ir programinę įrangą apsaugančią nuo kenkėjiškų programų – antimalware, kuri neleidžia konkėjiškoms programėlėms užgrobti jūsų kompiuterio resursų.

Primename, kad kenkėjiškų programų galite prisigaudyti internete lankydamiesi neaiškios kilmės puslapiuose (taip pat ir skirtuose tik suaugusiems, kas dažnai daroma darbe…), spausdami įkyrias reklamas, atsidarydami neaiškias nuorodas internete ir atsiųstas el. paštus ar per Skype. Kai kurios jų gerai užsimaskavusios ir kartais net pačios sugeba apsimesti antimalware programomis. Jas išsivalyti paskui yra itin sunku ir reikia nemažai skaityti internete, kad viską atliktumėte teisingai.

2 žingsnių autentifikavimas

Verslo kompiuteriuose paprastai laikoma informacija yra gana konfidenciali. Dėl to ją reiktų saugoti labiau, nei asmeninio pobūdžio informaciją. Jei per tą kompiuterį dažnai jungiamasi prie įmonės el. bankininkystės (direktoriaus, buhalterio kompiuteriai), apsauga turi būti dvigubinama.

2 žingsnių autentifikavimo sistema yra paprasta – įvedate vieną slaptažodį, tada gaunate kitą slaptažodį telefonu. Jei kažkas ir pavogs kompiuterį, atspės slaptažodį, greičiausiai neturės jūsų telefono, todėl prieiti prie duomenų negalės.

2 žingsnių autentifikavimas jau įdiegtas el. bankininkystės sistemose (verslui rekomenduojama jungtis su el. parašu, suteikiančiu papildomų saugumo funkcijų), taip pat jis galimas ir Google tarnybose. Yra ne viena programa, kuri leidžia naudoti dvigubos autentifikacijos sistemą ir jungiantis prie kai kurių kompiuteryje esančių sričių. Reiktų pasidomėti jomis ir įsidiegti.

Failų atsarginės kopijos

Jums reikės talpios USB atmintinės arba nešiojamo kietojo disko. USB atmintinė turėtų būti bent 64 GB talpos, nešiojamas diskas tiks bet koks – jų talpa dabar prasideda nuo 500 GB. Darbo metu USB atmintinė turėtų būti prijungta nuolatos. Per Windows nustatymus galima nurodyti, kas kiek laiko daryti visų failų atsargines kopijas. Yra net galimybė nurodyti kokius aplankus fiksuoti ir daryti jų kopijas. Aišku, galima tas kopijas daryti ir į debesies talpyklas – bus dar geriau, tačiau saugumo sumetimais reiktų pasižiūrėti tokias, kur visi duomenys šifruojami ir juos sunku pasiekti be minėtos dviejų žingsnių autorizacijos.

Po darbo USB ar HDD ištraukite ir pasidėkite saugiai. Net jei vagys pavogtų kompiuterį iš biuro, ar automobilio (jei tai nešiojamas kompiuteris ir kartais nešatės jį namo), visada galėsite atstatyti savo duomenis naujame kompiuteryje su analogiška operacine sistema.

Skirtingi ir sudėtingi slaptažodžiai

S45rt%h7A@gf, p47-*df5DgH3, 45gFZ87&hd!d – kiek tokių slaptažodžių atsimintumėte? Gal vieną, du bet ne dešimt. Kai dirbate su įvairiomis sistemomis, pagrindinis saugumo reikalavimas yra sudėtingas 10-12 simbolių slaptažodis. Daugelis verslininkų daro didelę klaidą naudodami tą patį slaptažodį visur. Tačiau tada iškyla dilema – kaip atsiminti sunkius slaptažodžius, kai jie visiškai skirtingi? Dabar atsiminti nereikia – yra įvairūs naršyklių papildiniai (add-on), kurie padeda susitvarkyti su slaptažodžiais, pavyzdžiui LastPass, Keeper, Password Boss ar True Key. Jie dažnai nemokami, tačiau komerciniai turi daugiau galimybių, kurių tikrai gali prireikti, kai dirbama su daugybe svarbių prisijungimų.

Nenaudojamų failų valymo programinė įranga

Kiekvienas kompiuteris dirbdamas su įvairiomis programomis sukaupia laikinų duomenų bagažą, kuris užima vietą ir stabdo kompiuterį. Norint juos išvalyti, reikia žinoti, kur kas yra. Ne visi turi tokias stiprias kompiuterinio raštingumo žinias, todėl šioje vietoje geriausiai naudotis paruoštais sprendimais. Glary Utilities, CCleaner ar visuose kompiuteriuose esantis Disc Defragmenter yra būtent tos programos, kurios geba išvalyti nereikalingus failus, atlaisvinti vietos ir optimizuoti tam tikrus resursus.

Čia reiktų būti atidiems ir įsidiegti tik geras rekomendacijas turinčią programinę įrangą, nes yra ne viena programa, valanti diską, kuri yra laikoma kenkėjiška.

Prieš įsigydami kompiuterį verslui pasidomėkite procesoriaus galingumu. Kuo jis galingesnis, tuo daugiau šansų, kad pasileidę 10 programų vienu metu nepatirsite jokių trikdžių ir nesklandumų.

 

 

Populiariausia

Exit mobile version