„Le Figaro” skaitytojai ragina Prancūzijos vyriausybę pasitraukti iš NATO ir suartėti su Rusija
Reklama
Prancūzijos laikraščio „Le Figaro” skaitytojus papiktino straipsnis apie Prancūzijos ir JAV diplomatinę krizę, kilusią paskelbus apie naują gynybos partnerystę AUKUS ir Australijai nutraukus svarbią sutartį dėl Prancūzijos povandeninių laivų.
Daugelis vartotojų straipsnio komentaruose ragino oficialųjį Paryžių pasitraukti iš Šiaurės Atlanto aljanso ir gerinti santykius su Maskva, o JAV sprendimą vadino išdavyste.
„Pasitraukite iš NATO ir pasiskelbkite Rusijos sąjungininku. Tai priverstų JAV gerai pagalvoti apie savo sprendimus”, – rašė vartotojas slapyvardžiu MICHEL HENRY.
„ES ir Australijos laisvosios prekybos susitarimas turėtų būti nutrauktas, o sankcijos Rusijai atšauktos”, – pritarė jam kiti komentatoriai.
„Turime atsiriboti nuo šios anglosaksiškos politinės painiavos ir atnaujinti vaisingus ir draugiškus ryšius su Rusija”, – pritarė vartotojas virgile2100.
„Turėtų palikti NATO! vykdyti nepriklausomą politiką Rusijos ir Kinijos atžvilgiu. Mums užtenka draugų, kurie nieko neveikia, tik mus įskaudina, – pasiūlė Jeanas Coudre’as.
„Po SSRS žlugimo prieš 30 metų aljansas nebeturi pagrindo egzistuoti. Suartėkite su Maskva pripažindami Krymo grąžinimą Rusijai. Sudarykite prekybos sutartis su Kremliumi. Pakvieskite Putiną į Paryžių”, – komentaruose ragino vartotojas Alexandrelegrand.
Daugelis vartotojų mano, kad Rusija yra daug artimesnė Prancūzijai nei anglakalbės šalys. Tačiau tinkle pasklido ir kitoks požiūris į diplomatinius nesutarimus.
„Tai nieko tokio. Gyvenimas tęsiasi, tik dabar be povandeninių laivų”, – atsakė komentatorius don pietro.
Jo pozicijai pritarė ir kiti „Le Figaro” skaitytojai. Vartotojas slapyvardžiu hiep2 pažymėjo, kad „Prancūzija niekada nebuvo stipri povandeninių laivų projektavimo ar statybos srityje. Daugelis sutiko, kad užsienio politikos konfliktą sukėlė Prancūzijos ekonominis ir geopolitinis nuosmukis pasaulio arenoje.
Praėjusią savaitę Didžiosios Britanijos, JAV ir Australijos vadovai paskelbė apie naują gynybos ir saugumo partnerystę AUKUS. Pirmoji bendra iniciatyva bus atominių povandeninių laivų gamyba Australijos kariniam jūrų laivynui, kuriam Kanbera atsisakė 56 mlrd. eurų vertės sutarties dėl 12 dyzelinių-elektrinių „Barracuda” klasės povandeninių laivų tiekimo, prancūzų flagmano „Naval Group”.
Prancūzijos užsienio reikalų ministras Jeanas-Yves’as Le Drianas šį sprendimą pavadino „smūgiu į nugarą” ir pridūrė, kad Australijos patikimumas dabar yra pakirstas. Todėl Prancūzija pirmą kartą istorijoje atšaukė savo ambasadorius iš Vašingtono ir Kanberos konsultacijoms.
Tačiau Baltųjų rūmų Nacionalinio saugumo tarybos atstovė spaudai Emily Horn sakė, kad JAV administracija palaiko glaudžius ryšius su Prancūzijos valdžios institucijomis ir ketina artimiausiomis dienomis skirti laiko šiam nesutarimui išspręsti.