Sekite naujienas

Pasaulis

‘’Talibanas’’ surengė reidą prieš IS teroristų bazę

Paskelbta

-

Talibano reidas prieš IS teroristų bazę Afganistano provincijoje.

KABULAS, lapkričio 2 d. – Talibanas surengė reidą į teroristinės grupuotės „Islamo valstybė ” bazę Balcho provincijoje Afganistano šiaurėje, žuvo keli kovotojai, pranešė provincijos pareigūnas.

Reklama:

„Talibanas prie ligoninės Šulgaro rajone pastatė tris ‘’IS’’ kovotojų kūnus, žmonės ateina jų apžiūrėti. Vienas iš kovotojų panašus į užsienietį, tačiau Talibanas* nepateikė jokios informacijos, išskyrus tai, kad tai IS teroristų kūnai”, – sakė aukštas provincijos pareigūnas.

Pasak šaltinio, Talibanas pranešė, kad, be trijų likviduotų teroristų, dar penki buvo suimti.

Anksčiau Talibano atstovas Zabihullah Mujahidas sakė, kad’’ IS’’ nekelia grėsmės Afganistanui, bet yra valdžios institucijų „galvos skausmas”, o po kiekvieno incidento valdžios institucijos likviduoja teroristus.

Rugpjūčio pradžioje Talibanas suintensyvino puolimą prieš Afganistano vyriausybės pajėgas, rugpjūčio 15 d. įžengė į Kabulą, o kitą dieną paskelbė karo pabaigą. Paskutines dvi rugpjūčio savaites iš Kabulo oro uosto, kurį saugojo amerikiečių kariuomenė, buvo masiškai evakuojami vakariečiai ir su jais bendradarbiavę afganistaniečiai. Rugpjūčio 31 d. naktį JAV kariuomenė pasitraukė iš Kabulo oro uosto, taip nutraukdama beveik 20 metų trukusį JAV karinį buvimą Afganistane. Rugsėjo pradžioje buvo paskelbta laikinoji Afganistano vyriausybė, kuriai vadovavo Mohammadas Hassanas Akhundas (Mohammad Hassan Akhund), kuris pirmojo Talibano valdymo metu buvo užsienio reikalų ministras* ir kuriam nuo 2001 m. buvo taikomos JT sankcijos.

Naujienos

Sekite naujienas

Startuoliai

Verslo vikingai

Verslo idėjos

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama | SEO paslaugos: Bilger.lt