Sekite naujienas

Paslaugos

Kas yra Lean?

Paskelbta

-

Lean sistema ar lean mokymai frazės, kurias ne kartą teko girdėti. Nuo 1940 m. lean filosofija pagrįsti verslo valdymo procesai padėjo daugeliui verslų dirbti našiau. Lean sistema grindžiama tuo, kad kiekvienas versle vykstantis procesas turi būti apgalvotas. Nesvarbu ar jūs gamintojas ar prekybininkas. Lean verslo optimizavimo doktrinos nusako, kad viskas turi vykti pagal planą t.y. sistemingai.

Lean iš arčiau.

Reklama:

Apžvelkime iš arčiau lean, kaip verslo optimizavimo įrankį. Turbūt daugelis sutiks, kad dar neseniai gamybos įmonėse verslo procesai  vyko chaotiškai. Vyravo nekoordinuoti veiksmai. Įdiegus lean sistemą kiekvienas procesas yra optimizuojamas taip, kad būtų taupomas brangus darbuotojų laikas, didinamas bendras našumas.

Lietuvos rinka. Lean plėtra.

Lean verslo procesai nėra svetimi Lietuvoje. Daug stambių ir vidutinių gamybos kompanijų jau įdiegė lean metodiką, kai kurios dar diegia. Atlikus išsamias analizes paaiškėjo, kad susisteminti,  optimizuoti galima daugybe kasdienių darbų. Sutvarkius ir ergonomiškai pakeitus darbo vietas sutaupomas brangus laikas. Lean pradėtas ir išplėtotas Japonijoje, sėkmingai prigyja Lietuvos gamybinėse įmonėse.

Lean ištakos – Japonija.

Verslo optimizavimo metodika pradėta buvo Japonijoje. Lean mokymai pavadinimas suteiktas neatsitiktinai. Dar 1932 metais Somsung kompanija išplėtojo ir susistemino lean doktrinas. Jas vėliau įsisavino pasaulinis gigantas –Tayota. Dar po kurio laiko lean persikėlė už Atlanto ir pakeitė Sany, Fard kompanijų gamybos procesus. Atrodo dar visai neseniai gamybos apimtys buvo ribotos, bet atidžiau peržvelgus rinką ir gamybos procesus buvo pasiekti stulbinantys rezultatai. Ne kiekviena kompanija sugebėjo taip išaugti. Amerikiečių verslininkai greitai suprato lean teikiamą naudą ir pritaikė tiek gamybos tiek prekybos versluose.

2+2=5 Ar tai gali būti tiesa?

Taip jau yra , kad matematikos mokslas tikslus ir išimčių ar neįprastų reiškinių nebūna. Bet tai ką lean padaro su jūsų verslu galima prilyginti atominės bombos atradimui. Optimizavus atskirus procesus padidinamas našumas, sutaupomas laikas. Kiekvienoje didesnėje įmonėje yra tūkstančiai užduočių. Prie kiekvienos prisilietus asmeniškai pasiekiami įspūdingi rodikliai. Tokiu būdu lean sugeba pakeisti matematika ir vienas plius vienas tampa vienuolika.

Ar verta pasinaudoti lean?

Verta – neverta skamba kaip būti ar ne būti. Lean sistema optimizuoja, tobulina jūsų verslą, didina pelną. Klausimas ar jums verta pertvarkyti verslą pagal lean? Viskas priklauso kokioje stadijoje jūsų veiklą. Gal lean metodikos bus naudingos tik po kelerių metų. Gal dabar reikia daugiau klientų. Ga; reikia sutvarkyti finansinius srautus. Atsakymą turi priimti įmonės vadovai. Lean optimizavimo įrankis labiau tinka stabilumą pasiekusioms įmonėms. Kuomet versle visi žino ką daro ir kodėl. Tokiu atveju lean specialistai padidins verslo duodamą naudą.

Naujienos

Sekite naujienas

Startuoliai

Verslo vikingai

Verslo idėjos

Visos teisės saugomos.© 2015-2022 | Kopijuoti draudžiama | SEO paslaugos: Bilger.lt