Gegužės 17-ąją Vilniuje jau penktą kartą įvyko studentų hakatonas „Students Hack Vilnius 5.0“, subūręs beveik 100 dalyvių iš septynių aukštųjų mokyklų. Vienos dienos metu, dirbdami 15 komandų, studentai sprendė aktualius tvarumo iššūkius ir kūrė idėjas, galinčias prisidėti prie išmanesnės, žalesnės ateities.
Reklama
Pirmąją vietą pelnė studentų komanda, pasiūliusi keliautojams skirtą tvarumo žemėlapį. Antroji vieta atiteko jaunuoliams už prieinamą žalią investavimo platformą, o trečioji – kūrusiems žiedinės ekonomikos sprendimą stiklo tarai.
Renginys vyko „Solo Society City House Vilnius“ erdvėse ir kvietė studentus iš skirtingų disciplinų susiburti į komandas bei per mažiau nei 10 valandų sukurti realų sprendimą pasirinktai temai. Dalyviai atvyko iš Vilniaus universiteto, Mykolo Romerio universiteto, Kazimiero Simonavičiaus universiteto, Vilnius Tech, Vilniaus kolegijos, Verslo kolegijos ir Socialinių mokslų kolegijos.
„Hakatonas – tai vieta, kur studentai mokosi ne tik kurti, bet ir priimti atsakomybę už savo sprendimus. Tokie renginiai stiprina pasitikėjimą, drąsą veikti ir ugdo mąstymą, orientuotą į ateitį“, – sako doc. Artūras Jurgelevičius, vienas iš renginio mentorių. Stipri komanda ir aiškus verslo modelis – startuolio sėkmės garantai
Renginį organizavo „Lazy Hack“ komanda, bendradarbiaudama su Kazimiero Simonavičiaus universitetu. Partneriai – verslo, technologijų ir viešojo sektoriaus atstovai, tarp jų – SEAL Group.
„Matėme ne tik idėjas, bet ir jų potencialą realiame pasaulyje. Tai įrodo, kad jaunų žmonių sprendimai gali būti praktiški ir vertingi rinkai,“ – komentavo Tabrizas Mamarachimovas, SEAL Group benraįkūrėjas.