Paskelbta
2 metai prieš-
Lietuvos RegTech startuolis AMLYZE, kuriantis FinTech, neobankams ir kriptovaliutų įmonėms skirtus pinigų plovimo prevencijos sprendimus, sėkmingai užbaigė 1 mln. eurų vertės itin ankstyvos stadijos (angl. pre-seed) investicijų pritraukimo etapą.
Pagrindiniu investuotoju bendrovei pritraukiant pirmąją savo investiciją tapo viena pirmaujančių rizikos kapitalo bendrovių Baltijos šalyse „Practica Capital“, prie kurios prisijungė Baltijos šalių startuolių akceleratoriaus „Firstpick“ fondas.
Pritrauktas lėšas AMLYZE panaudos savo sukurtos sistemos tobulinimui, bendrovės tarptautinei plėtrai ir naujų paslaugų kūrimui.
Šiuo metu AMLYZE klientai koncentruojasi Baltijos šalyse ir Jungtinėje Karalystėje, tačiau visame pasaulyje jaučiama didelė mokėjimo operacijų stebėsenos, klientų rizikos vertinimo ir vidinių tyrimų sprendimų paklausa.
Jungtinių Tautų Narkotikų ir nusikalstamumo prevencijos biuro duomenimis, pasaulinis finansinių nusikaltimų mastas sudaro nuo 2 % iki 5 % metinio pasaulio BVP (t. y. siekia nuo 715 mlrd. iki 1,87 trln. eurų) ir reikalauja inovatyvių kovos su pinigų plovimu sprendimų. Nuolatinės pinigų plovimo, terorizmo finansavimo rizikos, kibernetinio saugumo iššūkiai ir geopolitinė įtampa dar labiau išryškino kovos su finansiniais nusikaltimais ir atitikties tarptautinių sankcijų reikalavimams svarbą pasaulyje.
„Mūsų misija – padėti užtikrinti veiksmingą kovą su finansiniais nusikaltimais. Tam subūrėme itin patyrusių IT ir finansinių nusikaltimų prevencijos ekspertų komandą, kurios nariai patirtį sukaupė finansų sektoriaus priežiūros, teisėsaugos ir finansų institucijose. Puikiai žinome šį sektorių iš vidaus, todėl galime pasiūlyti veiksmingus kovos su pinigų plovimu sprendimus“, – sako Gabrielius Bilkštys, AMLYZE generalinis direktorius ir vienas iš įkūrėjų.
Baltijos šalių startuolių ekosistemoje aktyviai investuojanti „Practica Capital“ tiki AMLYZE pasirinkta veiklos strategija ir reiškia jai stiprų palaikymą.
„Per pastarąjį dešimtmetį Lietuvos FinTech ekosistema sparčiai augo, buvo sukaupta daug žinių ir patirties, tad nenuostabu, kad būtent čia buvo įkurta tokia įmonė kaip AMLYZE. Subūrusi išskirtinę komandą ir turėdama labai aiškią misiją, AMLYZE turi tvirtą pagrindą ir didelį potencialą nustatyti naujus rinkos standartus dideliame ir toliau sparčiai augančiame finansinių nusikaltimų prevencijos sektoriuje“, – komentuoja Donatas Keras, „Practica Capital“ partneris ir vienas įkūrėjų.
Šiame investicijų etape dalyvavo ir Lietuvos startuolių akceleratorius „Firstpick“, kuris su AMLYZE bendradarbiauja jau nuo praėjusių metų.
„Didėjanti kovos su finansiniais nusikaltimais sprendimų, kokius ir kuria AMLYZE, paklausa tikrai nestebina, nes griežtėja reguliuotojų požiūris, kyla iššūkių ir visos FinTech industrijos augimui. Didžiuojamės, kad galime padėti AMLYZE įgyvendinti kovos su finansiniais nusikaltimais misiją“, – sako Marijus Andrijauskas, „Firstpick“ partneris.
Apie AMLYZE
AMLYZE yra programinės įrangos kaip paslaugos (angl. Software as a service, SaaS) teikėja, siūlanti kompleksinius kovos su finansiniais nusikaltimais produktus. Tarp siūlomų sprendimų – realaus laiko ir retrospektyvinė finansinių operacijų stebėsena, klientų rizikos vertinimas ir vidinių tyrimų analizė. Bendrovė teikia pažangiausius technologinius sprendimus, kurie supaprastina ir leidžia efektyviau užtikrinti pinigų plovimo ir terorizmo prevencijos procesus.
Įmonė vienija specialistus, sukaupusius didelę patirtį kovos su pinigų plovimu, finansinio sukčiavimo prevencijos ir finansų rinkos priežiūros srityse. Tarp komandos narių yra Jekaterina Govina, buvusi Lietuvos banko Finansų rinkos priežiūros tarnybos direktorė, Mindaugas Petrauskas, buvęs Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos direktoriaus pavaduotojas, ir Eglė Kontautaitė, buvusi Lietuvos banko Pinigų plovimo prevencijos skyriaus vadovė.
Už savo pasiekimus AMLYZE šiemet vykusiuose Lietuvos FinTech rinkos apdovanojimuose gavo „Metų įgalintojo“ apdovanojimą. Be to, pasaulinė mokėjimo sistemų operatorius „MasterCard“ pasirinko AMLYZE vieninteliu Lietuvos startuolių ekosistemos atstovu dalyvauti prestižinėje „LightHouse FINITIV“ programoje kartu su 15 kitų FinTech startuolių iš Norvegijos, Danijos ir Estijos.
Apie „Practica Capital“:
„Practica Capital“ yra ankstyvojo etapo rizikos kapitalo investicijų įmonė. Pastaruosius 10 metų įmonė investuoja į perspektyvius Baltijos šalių technologijų startuolius. „Practica Capital“ dalyvauja ankstyvos stadijos (angl. seed), atsirinktuose itin ankstyvos stadijos (angl. pre-seed) ir A serijos investicijų pritraukimo etapuose ir aktyviai prisideda prie verslų kūrimo.
„Practica Capital“ šiuo metu turi keturis investicijų fondus, kurių valdomas turtas viršija 80 mln. eurų. Įmonė jau yra investavusi į daugiau kaip 50 įmonių, įskaitant tokias žinomas bendroves kaip „PVcase“, „TransferGo“, „Interactio“, „Eneba“, „Ovoko“, „Trafi“, „CGtrader“ ir kitas.
Apie „Firstpick“:
„Firstpick“ yra ankstyvos stadijos rizikos kapitalo ir akceleravimo fondas, investuojantis į Baltijos šalių technologijų startuolius. Komandos nariai yra sukaupę didelę patirtį, dirbdami su 50 pradedančiųjų startuolių jų veiklos pradžioje. Suformuotas 20 mln. eurų fondas dirba su startuoliais nuo akceleravimo iki koinvestavimo su seed stadijos fondais. Vien šiemet fondas jau investavo į 15 startuolių.
„Firstpick“ padeda startuolių kūrėjams siūlo investicijas ir žinias, dalyvauja jų itin ankstyvos ir ankstyvos stadijos akceleravimo programose. Dažniausiai pirminė investicija siekia 50-200 tūkst. eurų. Fondas veiklą pradedantiems startuoliams taip pat teikia finansavimą nepretenduodamas į kapitalo dalį.
Greta Ranonytė. Rinkimai praėjo – kas toliau? Finansinių technologijų sektoriaus lūkesčiai naujajai valdžiai
„Investor Camp 2024“ į Vilnių pritraukė 250 investuotojų – nuo Amerikos iki Azijos
Nauja era didmeninėje prekyboje: žaidimo taisykles keičiantis lietuvių startuolis Eany.io pritraukė 2 mln. eurų investiciją
Tolerancija ir lygybė versle: „Fintech” sektorius braižo naujus standartus Lietuvoje
TOP 7 didžiausios Lietuvos startuolių pritrauktos investicijos šiemet
Vilniuje vyko Lietuvos-Taivano verslo forumas: daugiau galimybių Lietuvos „Fintech“ sektoriui plėstis į Azijos rinkas
Užsienio verslai planuoja gausias investicijas Lietuvoje: kokie startuoliai juos žavi?
Ekspertai apie augantį „Fintech“ sektorių Lietuvoje: „Esame konkurencingi, matomi ir vertinami tarptautiniu mastu“
Žalieji finansai, verslo transformavimas ir tvari komunikacija: kas svarbu tvariam verslui?
Turizmo sektoriuje populiari „viskas įskaičiuota“ koncepcija šiandien vis dažniau tampa gyventojų pasirinkimu ir priimant vienus reikšmingiausių gyvenimo sprendimų – įsigyjant...
KŪB „Jasinskio 14“ priklausanti įmonė „Jasinskio 14 project“ šiuo metu platina 8 mln. eurų obligacijų su 10–11 proc. metinėmis palūkanomis...
„1 Asset Management” fondas „Airport Hotels Fund“, valdantis viešbučius prie tarptautinių oro uostų, per 2024 metus investuotojams sumokėjo 4.2 mln....
Implantologijos ir estetinės odontologijos klinikų tinklas „Neodenta“ pradeda platinti viešą 3 metų trukmės nekilnojamu turtu užtikrintą obligacijų emisiją, kurios metu...
Skaičiuojama, kad Lietuvos verslo einamosiose sąskaitose yra virš 8 milijardų Eur. Nors šios lėšos yra naudojamos įmonių kasdieniniams atsiskaitymams, tačiau...
Vėstantys orai primena apie kasmetinį iššūkį statybvietėse – be šildymo neįmanoma palaikyti komfortiškų darbo sąlygų ir užtikrinti daugelio vidaus darbų...
Vairuotojai, važiuodami miškingais keliais, turėtų būti itin atsargūs. Draudikai įspėja apie rudens ir žiemos sandūroje padažnėjusius transporto priemonių susidūrimus su...
Gruodžio 3 d. jau daugiau nei tris dešimtmečius minima Tarptautinė žmonių su negalia diena. Nors tądien primenama apie būtinybę užtikrinti...
Paskutinę lapkričio savaitę, prekybininkams viliojant įspūdingomis nuolaidomis ir išskirtiniais pasiūlymais, lietuviai, latviai ir estai gausiai apsipirkinėjo internete. Paaiškėjo, kad lietuvius...
Kas antras Baltijos šalių gyventojas jaučia stipriai išaugusias mėnesio išlaidas maistui ir gali sau leisti mažiau, nei anksčiau, rodo „Citadele“...