Sveikata

Gydytoja A. Dumbliauskienė: „Mitas, kad vasarą odą reikia drėkinti, o žiemą – maitinti“

Paskelbta

-

Kai išėjus iš šiltų namų ant slenksčio pasitinka dargana ir žvarba, metas keisti odos priežiūros rutiną. Tiesa, kartais vadovaujamės pasenusiomis nuostatomis ir nepagalvojame, kad galime jos būklę ne pagerinti, bet pabloginti. Pasak gydytojos dermatovenerologės Astos Dumbliauskienės, kartais be reikalo investuojama į brangesnes priemones, kurios netinka arba odos tipui, arba laikotarpiui. Todėl pirmiausia svarbu gerai pažinti savo odą, o paskui tinkamai ja pasirūpinti. Prekybos tinklo „Rimi“ komercijos operacijų vadovė Olga Suchočeva primena, kad pritrūkus veido ar rankų kremo, verta užsukti į prekybos centrų kosmetikos skyrius, o prieš išsirenkant priemonę – atidžiai perskaityti informaciją ant pakuotės.

Reklama

Nepamirškime rūpintis plaštakų oda

Nors daugiausia pastangų skiriame norėdami kuo ilgiau išlaikyti jaunatviškai skaisčią veido odą, svarbu rūpintis ir plaštakomis – ne veltui teigiama, kad jos išduoda moters amžių. Gydytoja Asta Dumbliauskienė sako, kad nors jaunystėje žiemą nedėvime pirštinių, nelabai kreipiame dėmesį į nuožvarbas ir neturime įpročio veido kremą tepti ant kaklo, metams bėgant, situacija blogės.

„Keičiantis sezonams, turėtume keisti ir odos priežiūros priemones. Ir nors mes įpratę dailinti labiausiai matomas zonas: veidą, kaklą, dekoltė, plaštakas, svarbu rūpintis viso kūno oda. Tai turi ne tik estetinę reikšmę, bet ir gali sumažinti nužvarbimų riziką (o kartais nužvarbsta ir kelių, blauzdų oda). Ypač atidūs turėtų būti tie, kurių oda itin linkusi išsausėti, nes dažniausiai jiems prasideda odos bėdos: šerpetojimas, niežėjimas“, – sako ekspertė.

Šaltis ir žvarba veikia mūsų odą: ji sausėja, šerpetoja, dažniau pasireiškia įvairūs dermatitai. Tad šaltuoju metu gydytoja rekomenduoja dėvėti pirštines ir plaštakų odą palepinti riebesniais kremais ar aliejais, kurių galima įsigyti ir už nedidelę kainą.

Šaltuoju metu odai reikia daugiau drėgmės

Dar yra besivadovaujančių anksčiau populiariu teiginiu, kad šaltuoju metu dieną būtinai turime teptis riebesnį maitinamąjį kremą, o drėkinamąjį naudoti nebent nakčiai. A. Dumbliauskienė sako, kad tai nėra visiems galiojanti taisyklė, nes būtent tada, kai patalpose oras sausas, odai reikia daugiau drėgmės: „Odą svarbu prižiūrėti pagal jos tipą, nepriklausomai nuo sezono. Per šaltuką ir žvarbą ji dar labiau dehidratuoja, taigi, šaltuoju sezonu odą reikia drėkinti dar labiau, nei šiltuoju.”

Šiuolaikinis žmogus, bent jau darbo dienomis, lauke būna neilgai, todėl oda yra daug labiau veikiama sauso patalpų oro. „Iš ryto, jei dieną praleisime patalpose, pasitepus drėkinamuoju kremu vertėtų į lauką eiti maždaug po pusvalandžio. O visi aktyvūs serumai, lakštinės kaukės, kremai, kurių negalėjome tepti vasarą, šiuo metų laiku naudotini nakčiai”, – primena gydytoja.

Ji pastebi, kad drėkinantys kremai būna įvairūs. „Riebiaodžiams ir mišrios odos su aktyvia T zona žmonėms reikėtų naudoti lengvesnės tekstūros, gelinius drėkinamuosius kremus, kuriuos galima tepti keliais sluoksniais ir kurie neužkimš odos porų. Sauso tipo odos savininkams rekomenduotini sunkesni drėkinamieji kremai, turintys ir maitinamųjų komponentų. Verta atsiminti, kad dehidratuota oda gali varginti tiek riebią, tiek sausą ar mišrią odą turinčius žmones. Kartais riebią, bet dehidratuotą odą turintys žmonės, pastebėję, jog ji šerpetoja, tepasi riebiais kremais, manydami, kad ji sausa ir taip jos būklę pagerins, bet atsitinka atvirkščiai. Taigi, svarbiausia nepamiršti odą drėkinti”, – akcentuoja A. Dumbliauskienė.

Kaip naudoti šalčio kremus

Pasak gydytojos, žvarbiu oru pageidautina veidą dar ir savotiškai „aprengti“ makiažo pagrindu ar pudra: taip oda bus apsaugota nuo žvarbos. „Noriu pabrėžti, kad šalčio kremuose, kuriuos daug kas nusiperka žiemai, yra vaškų – jie skirti apsauginiam sluoksniui formuoti. Jei, pavyzdžiui, turite raustančią nosį ir skruostus, net nebūtina laukti nulinės temperatūros, nes žvarbu gali būti net šaltą vasaros dieną. Tokiems žmonėms visada pravartu su savimi turėti šalčio kremą ir, reikalui esant, jį plonu sluoksniu užsitepti net ant makiažo. Jei lauke būsite trumpai, užteks jo užtepti ant nosies galiuko ir skruostų, o jei išeisime pasivaikščioti valandai ar ilgiau – ant viso veido“, – sako dermatovenerologė.

Jei oda linkusi riebaluotis, o jos poros – kimštis, šalčio kremą būtina nusiplauti. Be to, šalčio kremo nereikėtų naudoti kaip kasdienio dieninio veido kremo ir teptis juo kelis mėnesius iš eilės, nes jų sudėtyje esantys vaškai ilgainiui gali užkimšti odos poras. „Šalčio kremas skirtas apsaugoti odą nuo žvarbos, o ne kasdienei veido priežiūrai“, – įspėja A. Dumbliauskienė.

Akcijos – ir kosmetikos prekėms

Pasak prekybos tinklo „Rimi“ komercijos operacijų vadovės Olgos Suchočevos, nors daugiausia akcijų pasiūlymų kosmetikos ir kūno priežiūros produktams galima sulaukti per tokias temines akcijas kaip „Grožio dienos“, nuolaidos pirkėjų pamėgtiems produktams taikomos periodiškai.

„Per šaltąjį sezoną, kuris tampa tikru išbandymu sveikatai, verta pasirūpinti ne tik ja, bet ir nepamiršti kūno, veido, plaukų palepinti kosmetikos priemonėmis – jų turime labai įvairių, pritaikytų skirtingiems pirkėjų poreikiams ir amžiaus grupėms. Pastebime, kad pirkėjai ne tik ieško sveikatai palankių maisto produktų, bet teikia prioritetą ir natūralesnei Lietuvos bei užsienio gamintojų kosmetikai, todėl mūsų asortimente galima rasti tiek pigių, bet kokybiškų, tiek prabangių linijų grožio prekių“, – pastebi O. Suchočeva.

Ji primena, jog sutaupyti renkantis grožio priemones padės tikslus pirkinių krepšelio planavimas bei „Mano Rimi“ lojalumo programa, suteikianti asmeninius pasiūlymus, papildomas nuolaidas arba kaupimą nuo išleistos sumos. „Visus sutaupyti padedančius „Rimi“ pasiūlymus galima rasti keliose vietose: prisijungus prie savo paskyros adresu www.rimi.lt, taip pat programėlėje telefone arba „Mano Rimi“ kortelių terminale parduotuvėse“, – primena komercijos operacijų vadovė.

Populiariausia

Exit mobile version