Sekite naujienas

Verslo idėjos

Kaip pradėti verslą? Turite idėją? Įvertinkite idėjos gyvybingumą

Paskelbta

-

Kai žmogus nusprendžia pradėti savo verslą, jam kyla daugybė klausimų. Ar yra kokia nors sėkmės tikimybė? Kas yra verslo planas ir kaip jį parengti? Ką turėčiau pasirinkti: individualią įmonę ar ribotos atsakomybės bendrovę? Koks yra paprasčiausias būdas sumokėti mokesčius? Papasakosime, ką turi žinoti verslininkas ir nuo ko pradėti, jei norite pradėti savo verslą.

Įvertinkite idėjos gyvybingumą

Kol kas turite tik idėją, todėl nuo jos galima pradėti. Norėdami įvertinti, ar pradėti verslą, atsakykite sau į keletą klausimų.

Ką siūlau savo klientams?

Pabandykite nešališkai įvertinti, ar jūsų produktas ar paslauga yra reikalingi klientams ir kuo jie skirsis nuo panašių produktų ir paslaugų. Būtinai pasidomėkite, ką siūlo jūsų konkurentai, ir įvertinkite, ką jie daro gerai, o ko ne – pabandykite rasti savo nišą rinkoje.

Kam siūlysiu savo gaminį?

Suraskite tikslinę auditoriją – tuos, kurie gali susidomėti jūsų produktu. Išsiaiškinkite, koks yra jų įsivaizduojamas ar užslėptas poreikis, kurį tai padės patenkinti. Turite pristatyti savo potencialų klientą: lytį, amžių, šeimyninę padėtį, socialinį statusą. Idealiu atveju taip pat turėtumėte suprasti kliento problemas ir troškimus, jo elgesį ir charakterį bei įsivaizduoti situacijas, kuriose jam gali prireikti jūsų paslaugos ar produkto. Tai padės jums visuose etapuose – nuo patalpų pasirinkimo iki reklamos ir skatinimo.

Kur parduosiu savo gaminį?

Galbūt jūsų auditorija yra įpratusi viską pirkti internetu, o galbūt jūsų gaminį reikia apčiuopti ar išbandyti – tokiu atveju jums reikės patalpų parduotuvei. Ar ji turėtų būti centre, ar gyvenamajame rajone? Pagalvokite, kad jums gali prireikti ir sandėlio ar biuro. Jei ketinate prekiauti tik internetu, pagalvokite apie pristatymą. Bižuterijos pristatymas ir baseino pristatymas yra skirtingos paslaugos.

Kiek tai kainuos?

Apskaičiuokite kainą, už kurią parduosite produktą. Apskaičiuokite apytikslę produkto kainą, išanalizuokite, už kokią kainą jūsų produktą norės pirkti. Nepamirškite, kad turite padengti visas išlaidas ir gauti pelno. Svarbu, kad jūsų produktų ar paslaugų antkainis nebūtų per didelis, kitaip nebus paklausos ir galite bankrutuoti. Vadovaukitės rinka.

Jei galiausiai nuspręsite, kad verslo idėja yra perspektyvi ir gali atnešti pelno, išbandykite ją su savo tiksline auditorija. Po pradinių bandymų jūsų idėja gali dar šiek tiek pasikeisti.

Šios pradinės analizės rezultatas turėtų būti verslo strategija, kuri padėtų idėją paversti konkrečiu veiksmų planu.

Motiejus visą vaikystę užsiiminėjo meniniu kalvyste. Dabar jis nusprendė atidaryti sidabrinių papuošalų parduotuvę. Didelę jo auditorijos dalį sudaro merginos. Savo socialiniuose tinkluose jis atliko pažįstamų merginų apklausą, kad išsiaiškintų, ar joms patinka jo dizainas, kiek jos norėtų pirkti tokių daiktų. Galiausiai tapo aišku, kad iš pradžių pakaks internetinės parduotuvės.

Parašykite verslo planą

Kai jau turite bendrą strategiją, reikia viską išsamiai apskaičiuoti. Tai padaryti padės verslo planas. Šis planas bus reikalingas jums, jūsų verslo partneriams ir potencialiems investuotojams ar skolintojams.

Verslo plane turėtų būti pateiktas išsamus produkto aprašymas su tolesnio jo pertvarkymo galimybėmis, rinkos analizė su visų konkurentų grupių aprašymu ir galimų pirkėjų charakteristikomis.

Žinoma, be skaičių verslo planas nebus įtikinamas. Turite iš anksto suprasti, koks bus verslo pelningumas. Todėl verslo planą turėtų sudaryti keli privalomi komponentai:

 • Gamybos planas ir produkto ar paslaugos sąnaudų apskaičiavimas;
 • reklamos ir kitų bendravimo su klientais formų reklamos planą ir išlaidų sąmatą;
 • organizacinis planas ir darbuotojų atlyginimų bei išorės (pvz., kurjerių) paslaugų sąmata;
 • Finansinis planas, kuriame atsižvelgiama į visus finansavimo šaltinius ir pajamas, įskaitant vienkartines išlaidas ir mokesčius.
 • Galiausiai verslo plane turėtų būti nurodyta, kiek pinigų reikės projektui pradėti, kada jis taps pelningas, per kiek laiko atsipirks investicijos ir kokio pelno galite tikėtis.
 • Palvokite apie investicijų pritraukimą

Dabar galite galvoti, kaip pritraukti pinigų į savo verslą. Yra įvairių būdų, kaip tai padaryti:

Kreipkitės dėl vyriausybės paramos

 • Jei jūsų verslas svarbus regiono ar net visos šalies gyventojams, valstybė gali jums padėti garantijomis, pigiomis paskolomis ar kreditais, lengvatine nuoma ir išperkamąja nuoma.

Pinigų pritraukimas per sutelktinį finansavimą

 • Jei esate įsitikinę, kad jūsų projektas bus įdomus ir naudingas daugeliui žmonių, galite pabandyti juos tiesiogiai pasiekti per specialias interneto platformas. Sutelktinio finansavimo formatas priklauso nuo jūsų verslo tipo.

Pritraukti investuotoją

 • Privatūs investuotojai kartais investuoja į pradedančiąsias įmones, dažniausiai technologijų srityje. Taip pat yra specialių interneto platformų, skirtų rizikos kapitalo investuotojams surasti.

Užregistruokite įmonę

 • Savo verslą galite vykdyti kaip individualus verslininkas (IĮ) arba kaip juridinis asmuo (paprastai ribotos atsakomybės bendrovė).
 • Individualioji įmonė tinka tiems, kurie turi nedidelį verslą, pavyzdžiui, nedidelę parduotuvę ar gamybos įmonę.
 • UAB yra įmonė, kurią galite įsteigti patys arba su partneriais. Jis tinka tiems, kurie planuoja didelės apyvartos verslą, ir tiems, kurie banko pavedimu perveda dideles sumas.
 • Kiekviena forma turi savų privalumų ir trūkumų. Daugiau apie tai galite sužinoti lyginamajame straipsnyje apie ribotos atsakomybės bendrovę ir individualiąją įmonę.

Pasirinkite apmokestinimo formą

 • Bendroji mokesčių sistema. Tinka tiems, kuriems reikalingas PVM (pridėtinės vertės mokestis).
 • Supaprastinta mokesčių sistema. Tinka mažoms įmonėms.
 • Patentas. Tinka tiems, kuriems lengviau mokėti fiksuotą sumą nei tvarkyti dokumentus.

Įsigilinkite į detales

Nusprendus pagrindinius klausimus, reikia pasirūpinti dar daugybe smulkmenų.

 • Atsidarykite banko sąskaitą.
 • Įsigykite kasos aparatą. Pagal įstatymą daugelis verslininkų (daugiausia užsiimančių prekyba) naudoja kasos aparatą. Mokesčių inspekcijos svetainėje galite atlikti testą “Ar man reikia kasos aparato?”. Taip sužinosite, ar galite pasinaudoti atidėjimu, ar jums reikia kasos aparato dabar.
 • Patikrinkite, ar patalpos atitinka priešgaisrinės saugos reikalavimus.
 • Jei planuojate dirbti su maisto produktais, išsiaiškinkite sanitarinius reikalavimus.
 • Patikrinkite vartotojų teises.
 • Patikrinkite, ar jūsų gaminys atitinka valstybinius standartus.
 • Sužinokite, ar jums reikia sertifikuoti, deklaruoti arba registruoti prekes, jei jas importuojate iš užsienio.

Jei pradedate verslą, nepamirškite

 • Pirmiausia turėtumėte įvertinti savo idėją ir parengti bendrą verslo strategiją.
 • Jei tai gera idėja, turėtumėte parašyti išsamų verslo planą. Tai bus jūsų pagrindinis atskaitos taškas pirmuosius šešis mėnesius ar metus. Tuomet gali tekti jį pakoreguoti.
 • Ieškokite finansavimo šaltinių.
 • Nuspręskite, kaip patogiai vykdyti verslą ir teikti ataskaitas mokesčių institucijoms.
 • Atkreipkite dėmesį į detales. Internetiniai kasos aparatai, priešgaisrinė sauga ir sertifikavimo reikalavimai – tai subtilybės, į kurias reikia atsižvelgti, kad vėliau nereikėtų mokėti baudų. Jei patys negalite išsiaiškinti niuansų, kreipkitės patarimo į labiau patyrusį verslininką, dirbantį toje pačioje srityje kaip ir jūs. Arba kreipkitės į verslo konsultantą, kuris gali padėti išspręsti sudėtingus klausimus. Jie gali iš dalies arba visiškai padėti jūsų verslui.

Kiekvienam pradedančiajam verslininkui tenka daug iššūkių. Tačiau verta turėti verslą, kuris jums duoda pinigų ir pasitenkinimą.

Naujienos

Verslo Vikingai

Technologijos4 mėnesiai prieš

Kriptovaliutų mokėjimų surinkimo paslaugos verslams: teisinių iššūkių rinkoje daug, bet požiūris vis pozityvesnis

Apie kriptovaliutų mokėjimus tikrai esate girdėję, o tai šiandien ypač aktyviai naudojama ir verslo sektoriuje. Įmonės „CoinGate” bendraįkūrėjas ​​Dmitrijus Borisenka...

Verslo vikingai4 mėnesiai prieš

Sėkmingą šakočių ir autentiškų gardėsių verslą įkūrusi Sandra atskleidžia: „Versle galima suklysti, galima padaryti daug klaidų, bet nepavyksta tik tiems, kurie nebando.”

Visą gyvenimą meilę maistui ir įvairių skanumynų gaminimui jautusi Sandra Riepšienė, prieš 13 metų nusprendė pabandyti įgyvendinti svajonę ir kartu...

Dirbtinis intelektas5 mėnesiai prieš

Generatyvinis dirbtinis intelektas: pagalba ar grėsmė visuomenei?

Įvairūs  dirbtinio intelekto įrankiai šiandien vis aktyviau naudojami įvairių organizacijų ir specialistų, siekiant pagreitinti, efektyvinti įvairius darbo procesus. Visgi, netrūksta ...

Verslo vikingai6 mėnesiai prieš

NordLayer paslauga: kas tai ir kuo naudinga šiandien kiekvienam verslui?

Globaliame verslo pasaulyje, vienas iš svarbiausių uždavinių yra suvaldyti saugumą ir galimas kibernetinių atakų rizikas, kurios gali padaryti neišmatuojamos žalos...

Verslo vikingai6 mėnesiai prieš

„Linkedist” agentūros įkūrėja Kotryna Kurt: apie verslo pradžią, iššūkius ir tai, kodėl kiekviena įmonė privalo būti linkedin platformoje

Dar gyvendama Danijoje, jauna marketingo specialistė Kotryna Kurt atrado tuo metu sparčiai populiarėjančią Linkedin platformą. Tuo metu tai padėjo jai...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |