Sekite naujienas

Verslo idėjos

Verslo idėjos ekonominės krizės metu

Paskelbta

-

Kur investuoti krizės metu?

Pagrindinis aspektas, kad sunkmečiu žmonės taupo ir todėl dalis paslaugų ar ne pirmo būtinumo prekių tampa laikinai nebeaktualios. Aišku, viskas remiasi į tai, kokioje rinkoje ruošiatės dirbti. Jeigu dirbate tik Lietuvoje, tuomet tinka vienos verslo idėjos, jeigu turite patirties tarptautiniame versle – tuomet žaidimo taisyklės kitos.

COVID 19 virusas verslą išmokė atsisakyti nebūtinų išlaidų ir parodė, kad galima dirbti nuotoliniu būdų, tad šiuo metu pats laikas pagalvoti apie išlaidų mažinimą. Jeigu nuomojate brangius ofisus, patalpas pagalvokite, ką darysite, jeigu sustos pinigų srautai ir kardinaliai sumažės pirkimas. Vertėtų pasilikti tik būtinas išlaidas verslo organizavimui. Optimizuokite verslą jau dabar ir pagalvokite apie papildomus pajamų šaltinius.

Reklama:

Vasarinės padangos - Pirkitpadangas.lt

Maistas

Krizės metu reikia vystyti verslo idėjas nukreiptas į būtiniausius žmogaus poreikius. Pagalvokite, be ko mes negalime išgyventi? Maistas. Kavinės verslas šiuo laikotarpiu tikrai nėra geras pasirinkimas. Žmonės pradės taupyti ir tik didmiesčiuose tokie verslai turės kažkiek pajamų. Kavinės yra perteklinio vartojimo paslauga. Kiekvienas žmogus valgymo poreikius gali patenkinti ir namie. Namuose pasigaminti maistą – tiesiog pigiau. Ekonominio sunkmečio metu visi stengiasi sutaupyti ir išgyventi laikotarpį.

Taigi, būtiniausių maisto produktų prekyba arba valgyklos verslas didmiestyje šalia didelių darboviečių. Galima pasiūlyti už kelis eurus dienos pietus. Uždarbis nedidelis, bet sunkmečio metu, tie, kas negali gamintis namie ieškos alternatyvų. Jeigu per dieną aptarnausite 500 klientų, tuomet turėsite kelis šimtus gryno pelno. Pigus interjeras, minimalios investicijos ir paprastas, skanus ir kaloringas maistas. Jeigu prieš du metus būtumėte tiesiog parduotuvėje nusipirkę grikių kruopų tuometinėmis kainomis, tai šiandien gautumėte minimaliai dvigubą kainą. Reikia suprasti, kad ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje, JAV didėja infliacija, todėl maisto produktų kainos dar didės.

Šiandieniame pasaulyje, maisto pramonėje naudojame daug įvairių priedų žymimų “E” raidėmis. Sunkmečio laikotarpiu gali sumažėti arba visai nutrūkti tokių maisto priedų tiekimas į Lietuvą, todėl turintys žinių šioje srityje gali galvoti apie tokių priedų gamyba vietinei rinkai ir aišku eksportui.

Žemės ūkis

Mikrožalumynų ir kitų kasdien naudojamų daržovių auginimas turi perspektyvas. Salotos, svogūnų laiškai, krapai, petražolės ir t.t. Pagalvokite apie maisto produktų auginimą – morkos, bulvės, česnakai. Ekonominės krizės metų tokių produktų paklausa didės ir perspektyvoje visame pasaulyje didės natūralių maisto produktų paklausa. Taip pat, užsiimdami tokiu verslu būsite ramūs, kad Jūs ir jūsų šeima turės maisto. Juk pinigai gali greitai nuvertėti ir tiesiog nebus kur nusipirkti produkcijos. Parduoti NT, automobilius ir kitą turtą, taip pat bus sudėtinga, nes rinkoje išaugs pasiūla. Perkamoji galia ženkliai sumažės.

Saugumas

Stebėjimo kamerų, saugesnių šarvo durų, langų apsaugų ir kitų turto apsaugos priemonių poreikis išaugs. Verta pagalvoti apie fizinės parduotuvės ar el.parduotuvės atidarymą, kuri prekiautų saugumą užtikrinančiomis priemonėmis. Tai turėtų būti ne itin brangūs, bet veiksmingi sprendimai. Fizinis turto saugumas rimtos krizės metu bus visiems aktualus.

Auto dalys ir remonto paslaugos

Jeigu turite daug žinių ir sugebėjimų auto ar žemės ūkio technikos remonto srityje, tuomet pats laikas pradėti tokį verslą. Vertėtų investuoti į labiausiai naudojamas dalis, kad savo sandėlyje visuomet jų turėtumėte. Europoje stoja gamyba, galimi didesni JAV ir Kinijos konfliktai, todėl importuojamų dalių gali trūkti arba išvis nebus tiekimo. Kainos ženkliai padidės. Jeigu esate autoserviso savininkas, rekomenduotina turėti auto dalių atsargas. Verta investuoti į auto ar žemės ūkio technikos dalių prekybos verslą. El. parduotuvės atidarymas ir investicijos į nuosavą atsargų sandėlį.

Tarpininkavimas 

Ekonominės krizės metu vakarų Europos ar JAV kompanijos optimizuodamos išlaidas ieškos pigesnių paslaugų tiekėjų, tad šioje vietoje pats laikas suteikti paslaugas. Pasiūlykite pigesnę darbo jėga ar tarpininkaukite parduodant IT paslaugas.

Remonto paslaugos

Autoservisai, buitinės technikos remontas, kompiuterinės technikos remontas, mobilių telefonų remontas ir t.t. Užsienyje gana populiari paslauga “Garažo nuoma valandai”.  Žmonėms taupant ji gali turėti perspektyvų. Plačiau apie tai: https://versloidejos.lt/verslo-idejos/verslo-ideja-garazas-valandai/ Ekonominės krizės metu padidės remonto paslaugų poreikis, autoservisai ir šiuo metu turi daug darbo ir palaipsniui didėja įkainiai, kaip alternatyva, gali būti tokia paslauga.

Lombardo paslaugos

Šis verslas yra specifinis, reikia gerai išmanyti įvairiausių daiktų kainas, kad galėtumėte sėkmingai vystyti veiklą, tačiau mažėjant darbo vietų skaičiui, didėjant infliacijai, ekonominės krizės akivaizdoje gyventojai norėdami išgyventi, laiku mokėti būsto paskolas greičiausiai atsisakys smulkesnių brangių daiktų. Lombardo paslaugos turės susidomėjimą.

Mini butų – kambarių nuoma

Jeigu turite nenaudojamas patalpas didmiestyje vertėtų pagalvoti apie mini butų arba kambarių nuoma. Sunkmečiu gyventojai stipriai taupys ir ieškos pigesnių variantų. Iš mažesnių miestų žmonės važiuos į didmiesčius ieškodami darbo, jiems reikės kur gyventi, todėl pasiūlykite optimalų variantą. Pigiai, bet tvarkingai įrengti kambariai ar butai. Investuoti vertėtų į NT objektus, kurie yra prie Vilniaus, Kauno.

Pigus poilsis

Didmiesčių gyventojai net ir sunkmečio laikotarpiu norės pailsėti. Reikėtų pasiūlyti pigų poilsį šeimai. Pigių kemperių nuoma, glamping nuoma ir t.t. Jeigu turite sodyba, kur yra vandens telkinys ar netoli upė, turite pirtį, galite drąsiai investuoti į minimaliai įrengtus namukus. Pagrindas, kad galėtumėte pasiūlyti optimalią nuomos kainą. Žmonės taupys, ieškos pigesnių variantų, kur galėtų pailsėti.

Turinio kūrimas

Dabartiniai influenceriai gyvena tikrai gerai, tačiau ekonominės krizės metu įmonių išlaidos reklamai ženkliai sumažės. Įmonės ieškos pigių, bet efektyvių reklamos būdų. Jeigu turite sugebėjimų kurti įdomų turinį su mažu biudžetu, tuomet pats metas tuo užsiimti.

Socialinių tinklų administravimas – internetinės reklamos paslaugos

Ši rinka kiekvienais metais auga ir bendrai tiek socialiniai tinklai, tiek reklama “Google” paieškoje yra veiksminga. Verta pradėti teikti tokias paslaugas, nes sunkmečiu kompanijos optimizuos reklamos biudžetus ir naudos tik tuos reklamos kanalus, kurie realiai generuoja pardavimus.

Programavimas

Įprastas programavimas savaime aišku turi paklausą, tačiau verslui ieškant efektyvių sprendimų vertėtų pagalvoti apie “botų” rašymą. Botas – autonominė programa, kuri gali internete ar kitose programose sąveikauti su sistemomis ar vartotojais . Įvairioms socialinių tinklų platformos, svetainėms reikalinga įvairi informacija. Jau dabar paklausą turi tokių programų kūrimas, kurios surenka informacija ir pateikia vienoje vietoje. Pasidomėkite plačiau šia tema, jeigu turite potraukį programavimui. Japonijoje populiarėja paslaugos, kuomet tokios programos bendrauja su senyvo amžiaus žmonėmis. Visiems reikia dėmesio, tad tokios autonominės programos gali atlikti reikiamas funkcijas. Plačiau apie tai: https://tracxn.com/explore/Chatbots-Startups-in-Japan

Bankrutavusių įmonių pirkimas ir turto perpardavimas

Artėjant ekonominei krizei bus daug kompanijų, kuriuos bankrutuos, tad vertėtų pasidomėti tokiu verslu plačiau. Užsienyje įmonės, kurios užsiima bankroto procedūromis uždirba pakankamai daug. Orientuotis reikėtų ne tik į Lietuvą, didesnis dėmesys turėtų būti skiriamas vakarų Europoje bankrutuojančioms kompanijoms.

Būrimo salonai, astrologija

Kuo ekonominė situacija blogesnė, tuo daugiau žmonių ieško “stebuklingų vaistų”. Rinkoje tokių paslaugų kainos nėra mažos, nuo kelių dešimčių eurų iki kelių tūkstančių eurų už susitikimą. Tiems, kas dirba IT srityje vertėtų pagalvoti apie rimtos svetainės kūrimą Lietuvos ar užsienio rinkai, kur būtų visi paslaugų tiekėjai, naujienos ir t.t. Tokiam projektui galime pasiūlyti laisvą domeną: astrologai.lt. Jeigu domina, susisiekite.

Apibendrinimas

Ekonominio sunkmečio metu tie verslai, kurie pasiūlys būtinas paslaugas ar prekes už gerą kainą – išgyvens.

Ačiū skaitytojui, prisidėjusiam prie šio straipsnio atsiradimo.

Naujienos

Nekilnojamas turtas15 val prieš

„Citus“ projektai: sparčiai besivystančioje sostinės vietoje – naujas, kokybiškas 78 butų projektas

Kūrybiškų NT projektų ir vietokūros kompanija „Citus“ jau pažįstamoje lokacijoje, Justiniškėse planuoja naują būsto projektą. Sidaronių gatvėje, netoli Pilaitės, Vakarinio...

Verslas24 val prieš

Išorinės reklamos gamintojai susirinks pirmoje jiems skirtoje konferencijoje Lietuvoje

Balandžio 18 d. Technopolio Nova verslo centre įvyks pirmoji tokio pobūdžio konferencija Lietuvoje, skirta išorinės reklamos gamintojams bei visiems, susijusiems...

Verslas2 d. prieš

Lietuviai su partneriais sukūrė unikalią išmaniąją bateriją, aprūpinančią verslą energija net atšiauriausiomis sąlygomis

Išmaniųjų elektros energijos baterijų rinkoje vis garsiau skamba lietuvių vardas. „Omnispower Europe” drauge su partneriais sukūrė unikalią bateriją, galinčią dirbi...

Verslas2 d. prieš

Nuo idėjos iki rinkos: pristatytos inovacijų ir technologijų plėtros finansavimo programos Baltijos šalims

Balandžio 16 d., Vilniuje vykusiame Europos inovacijų tarybos informaciniame renginyje baltijos šalims įmonių, startuolių bei mokslo ir tyrimų organizacijų atstovams...

Startuoliai3 d. prieš

Naujas pretendentas į startuolių sostinę? Iš Kauno – didelės ambicijos vystyti pažangią startuolių ekosistemą

Kaunas – startuoliams patrauklus miestas: toks siekis įvardytas praėjusią savaitę Kauno technologijos universitete (KTU) vykusiame „Išmanaus miesto“ hakatone. Jame, po...

Verslo Vikingai

Technologijos2 savaitės prieš

Kriptovaliutų mokėjimų surinkimo paslaugos verslams: teisinių iššūkių rinkoje daug, bet požiūris vis pozityvesnis

Apie kriptovaliutų mokėjimus tikrai esate girdėję, o tai šiandien ypač aktyviai naudojama ir verslo sektoriuje. Įmonės „CoinGate” bendraįkūrėjas ​​Dmitrijus Borisenka...

Verslo vikingai4 savaitės prieš

Sėkmingą šakočių ir autentiškų gardėsių verslą įkūrusi Sandra atskleidžia: „Versle galima suklysti, galima padaryti daug klaidų, bet nepavyksta tik tiems, kurie nebando.”

Visą gyvenimą meilę maistui ir įvairių skanumynų gaminimui jautusi Sandra Riepšienė, prieš 13 metų nusprendė pabandyti įgyvendinti svajonę ir kartu...

Dirbtinis intelektas2 mėnesiai prieš

Generatyvinis dirbtinis intelektas: pagalba ar grėsmė visuomenei?

Įvairūs  dirbtinio intelekto įrankiai šiandien vis aktyviau naudojami įvairių organizacijų ir specialistų, siekiant pagreitinti, efektyvinti įvairius darbo procesus. Visgi, netrūksta ...

Verslo vikingai3 mėnesiai prieš

NordLayer paslauga: kas tai ir kuo naudinga šiandien kiekvienam verslui?

Globaliame verslo pasaulyje, vienas iš svarbiausių uždavinių yra suvaldyti saugumą ir galimas kibernetinių atakų rizikas, kurios gali padaryti neišmatuojamos žalos...

Verslo vikingai3 mėnesiai prieš

„Linkedist” agentūros įkūrėja Kotryna Kurt: apie verslo pradžią, iššūkius ir tai, kodėl kiekviena įmonė privalo būti linkedin platformoje

Dar gyvendama Danijoje, jauna marketingo specialistė Kotryna Kurt atrado tuo metu sparčiai populiarėjančią Linkedin platformą. Tuo metu tai padėjo jai...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |