Verslas

„Acme Solar Group” atidarė vieną didžiausių saulės parkų Lietuvoje: energija – šaliai, nauda – bendruomenei

Paskelbta

-

Lietuvos energetinio savarankiškumo link – dar vienas reikšmingas žingsnis. Ramonaičiuose (Pakruojo raj.), atsinaujinančios energetikos bendrovių grupė „Acme Solar Group“, priklausanti „Acme grupei“ oficialiai atidarė saulės parką, kuris nacionaliniu mastu išsiskiria tiek apimtimi, tiek technologiniu lygiu. Tai – pirmasis tokio dydžio projektas Lietuvoje, visiškai įgyvendintas lietuviško kapitalo įmonės.

Reklama

Šventiniame atidaryme dalyvavo pagrindiniai projekto partneriai ir vykdytojai: nuomojamų žemių savininkai, Pakruojo rajono meras Saulius Margis su komanda, „Litgrid“, „Vejusta“, „Huawei“, „Trina Solar“, „Viconus“, „Swedbank“, „UAB Apšvietimas“, „TSPI“, „Argus“, „INVEST RVG“, „Acme Solar Group”, „Acme grupės” bei „ACC Distribution“ atstovai.

Partnerystės, vedančios į priekį

Parko sėkmė nebūtų įmanoma be stiprių partnerysčių ir sklandaus bendradarbiavimo tarp verslo, savivaldybės, vietos bendruomenės bei infrastruktūros valdytojo „Litgrid“. „Šis parkas – mūsų didžiausias projektas. Dirbome su geriausiais rinkos profesionalais, todėl projektą pavyko užbaigti greičiau nei planavome ir su mažiau iššūkių, nei galėjo būti. Ačiū jums už tai“ – atidarymo metu partneriams dėkojo „Acme grupės“ vadovas Sergej Artemiuk.

Pakruojo rajono meras S. Margis pabrėžė, kad tokie projektai ne tik stiprina energetinę nepriklausomybę, bet ir kuria pridėtinę vertę vietos gyventojams: „Labai džiaugiamės šio projekto sėkme ir tuo, kad jį vykdė „Acme grupė“ – socialiai atsakinga ir orientuota į bendruomenę įmonių grupė. Projektas buvo vykdomas itin sklandžiai, o saulės parkas kasmet generuos tvarią paramą vietos gyventojams ir organizacijoms“.

Planuojama, kad vien per pirmuosius parko veikimo metus vietos bendruomenei bus paskirstyta apie 62 tūkst. eurų parama iš įmonės sumokamų atsinaujinančių išteklių elektros energijos gamybos įmokų.

Technologinis pažangumas ir dirbtinio intelekto integracijos

96,6 hektaro plote sumontuoti net 78 904 saulės moduliai, kurių bendra galia siekia 52 MW. Skaičiuojama, kad parkas per metus pagamins apie 62 mln. kilovatvalandžių elektros energijos – tai sudaro maždaug pusę procento viso Lietuvos elektros poreikio. Balandžio mėnesį prijungus parką prie elektros perdavimo tinklų, buvo peržengta simbolinė, šaliai svarbi 4 GW leistinos generuoti galios riba. Atsinaujinusi „Acme Grupės“ valdyba išsirinko naują pirmininką ir pasipildė nauja nare

Parke įdiegti moderniausi energijos generavimo sprendimai, leidžiantys maksimaliai išnaudoti saulės šviesą ir užtikrinantys aukštą sistemos efektyvumą bei patikimumą. Saulės parkui naudoti inovatyvūs „Trina Solar“ moduliai su saulės judėjimo sekimo sistema bei pažangūs „Huawei“ inverteriai, kurie leidžia efektyviai valdyti energijos srautus net ir sudėtingomis sąlygomis. Technologinę įrangą parkui tiekė „Acme grupei“ priklausanti bendrovė „ACC Distribution“.

„Pasirinkome ne tik geriausius technologinius sprendimus, bet ir partnerius, kurie pataria, padeda spręsti netikėtus iššūkius ir yra kartu, kai to labiausiai reikia tam, kad užtikrintume maksimalų parko efektyvumą ir patikimumą.“ – dalinosi Martynas Pukinskas, „ACC Distribution“ Žaliosios energetikos skyriaus vadovas. Rekordinis ketvirtis milijono – tiek paramos surinkta „Acme Grupė“ organizuojamame renginyje „Gerų darbų mugė“

Parke taip pat įdiegta moderni Nyderlanduose sukurta saugumo sistema su dirbtinio intelekto valdomais jutikliais. Sistema nuolatos 360 laipsnių kampu skenuoja teritoriją, fiksuoja temperatūros pokyčius ir, atpažinusi galimus pavojus, informuoja atsakingus asmenis. Dirbtinis intelektas analizuoja, ar teritorijoje juda žmogus, gyvūnas ar transporto priemonė, identifikuoja galimus modulių perkaitimus. Ramonaičių saulės parkas – pirmasis Lietuvoje, turintis ne tik įsibrovimo, bet ir gaisrų prevencijos apsaugos sistemą.

Šiuo metu „Acme Solar Group“,  valdomas projektų portfelis jau viršija 200 MW ir apima ne tik saulės bei vėjo elektrines, bet ir energijos kaupimo sprendimus. Ramonaičių saulės parke planuojama išvystyti papildomą baterijų infrastruktūrą, kuri padės tolygiau paskirstyti elektros srautus ir dar labiau prisidės prie šalies energetinio saugumo. Vytenis Koryzna tapo naujuoju „Detra Solar“ generaliniu direktoriumi

Nauja tvarka dalį verslų paliks be saulės elektrinių

Komentuokite

Populiariausia

Exit mobile version