„Apple” pateikė apeliacinį skundą dėl teismo sprendimo, susijusio su mokėjimų eiliškumu jos mobiliojoje programėlėje. Šis dokumentas penktadienį buvo paskelbtas Kalifornijos šiaurinės apygardos federalinio teismo duomenų bazėje.
Reklama
Rugsėjo 10 d. tas pats teismas priėmė sprendimą byloje „Apple” prieš „Epic Games”. Teismas nusprendė, kad „Apple” negali privalomai reikalauti, kad jos internetinėje parduotuvėje būtų mokama tik per jos pačios mokėjimo sistemą. Naudodamiesi šia sistema mažmenininkai turėjo mokėti „Apple” 15-30 % komisinį mokestį už kiekvieną pardavimą. „Epic Games” tvirtino, kad pardavėjai turi teisę naudotis savo mokėjimo sistemomis, kurios leistų jiems nemokėti komisinių. Jei šis sprendimas kada nors bus įgyvendintas, programėlių pardavėjai galės gauti daugiau pelno nei anksčiau. Tačiau „Apple” netektų svarbaus pajamų šaltinio ir būtų mažiau suinteresuota išlaikyti internetinę parduotuvę.
Pardavėjai galėtų reikalauti, kad šis principas būtų taikomas ir kitose platformose, kuriose parduotuvių savininkai renka komisinius, o tai lemtų reikšmingus pokyčius šioje rinkoje.
Tačiau kol kas „Apple” neketina sutikti su teismo sprendimu. Apeliacinio skundo nagrinėjimas prasidės tik lapkričio mėnesį, o pats procesas gali užsitęsti kelerius metus.
Mažų mažiausiai mobiliųjų programėlių rinkos pokyčiai bus atidėti ilgam laikui.
„Apple” byla prieš „Epic Games
2020 m. rugpjūčio 14 d. pranešta, kad „Epic Games” padavė „Apple” ir „Google” į teismą po to, kai šios pašalino žaidimą „Fortnite” iš „App Store” ir „Google Play” katalogų. „Apple” ir „Google” vaizdo žaidimą (kuris yra geriausiai žinomas „Epic Games” produktas) iš savo parduotuvių pašalino dėl to, kad 2020 m. rugpjūčio 13 d. išleista atnaujinta „Fortnite” versija pažeidė jų taisykles, nes žaidėjams leido pirkti žaidimo valiutą ir kitus pirkinius tiesiogiai žaidime, apeinant programėlių kataloguose įdiegtus mokėjimo mechanizmus. Praėjusį rudenį Oklando teismas jau svarstė, ar „Apple” turėtų atkurti prieigą prie „Fortnite”. Federalinis teisėjas Rogersas nusprendė, kad žaidimo pašalinimas buvo teisėtas.
„Fortnite” advokatai teigė, kad „Apple” monopolizavo savo įrenginiams skirtų programėlių rinką. Parduotuvės savininkas reikalauja, kad kūrėjas arba leidėjas, patalpinęs programėlę toje svetainėje, sumokėtų 30 % žaidimo pardavimo pajamų. Programėlės savininkui neleidžiama tiesiogiai parduoti šių elementų, apeinant „Apple” parduotuvės sąsają.
„Apple” gynėjai nurodė, kad bendrovė negali būti laikoma monopolininke, nes ji yra viena iš programėlių rinkos dalyvių. „Forntite” žaidimo prekes galima įsigyti kitose platformose ir taip apeiti „Apple” parduotuvę, todėl kaltinimai dėl monopolijos yra atmestini, paaiškino advokatas.
Rugsėjo 10 d. teismas nusprendė, kad „Epic Games” turi atlyginti „Apple” visus nuostolius, patirtus dėl savarankiško žaidimo prekių pardavimo. Tačiau kartu teisėjas pažymėjo, kad ateityje „Apple” neturės teisės uždrausti kūrėjams programėlėse pateikti nuorodas į alternatyvias mokėjimo sistemas.