Verslas

CPO LT ir UAB „NFQ Technologies“ kurs inovaciją viešuosiuose pirkimuose – pirmą tokią Europoje

Paskelbta

-

Didžiausia Lietuvoje centrinė perkančioji organizacija CPO LT ir technologijų kompanija UAB „NFQ Technologies“ pasirašė sutartį dėl projekto, kurio analogų nėra kitose Europos šalyse – dirbtiniu intelektu grįstą įrankį, skirtą centralizuotų viešųjų pirkimų kainų analizei.

Reklama

Toks įrankis padės perkančiosioms organizacijoms tiksliau planuoti viešiesiems pirkimams skirtą biudžetą, o tiekėjams – atsakingai teikti pasiūlymus. UAB „NFQ Technologies“, turinti per 20 m. technologijų verslui kūrimo patirties, laimėjo CPO LT skelbtą viešąjį pirkimą pateikusi geriausią kainos pasiūlymą. Sutarties vertė siekia 110473 Eur. Laimėtojui taip pat skirtas ir 3 tūkst. Eur vertės piniginis prizas.

Dar dviem geriausius pasiūlymus pateikusioms įmonėms skirti prizai po 2 tūkst. ir 1 tūkst. Eur, juos atitinkamai laimėjo UAB „Dizaino kryptis“ ir UAB „Lexita“. Ko reikia, kad DI sprendimai atsipirktų?

„Suprasdami, jog stovime ties dirbtiniu intelektu grįstų sprendinių diegimo viešajame sektoriuje starto linija ir kad rinka dar yra pakankamai sekli, norėjome paskatinti verslą imtis šio ambicingo iššūkio ir prisidėti ne tik prie viešųjų pirkimų, bet ir valstybės pažangos plačiąja prasme. Džiaugiamės, jog pirkimo proceso metu sulaukėme 3 išties stiprių pasiūlymų. Tai indikuoja, jog verslas mato galimybes kurti inovacijas bei pridėtinę vertę viešajame sektoriuje, o kartu – ir kiekvienam iš mūsų. Finansinių prizų steigimas yra vienas iš būdų paskatinti verslą, ypač smulkų ir vidutinį, dalyvauti pažangių sprendinių kūrimo procese bei aktyviau įsitraukti į viešųjų pirkimų ekosistemą“, – sako Neringa Andrijauskienė, CPO LT direktorė.

Šis inovatyvus pirkimas įgyvendinamas bendradarbiaujant su Inovacijų agentūra (įgyvendinant projektą „Inovacijų plėtra viešojo sektoriaus institucijose“) ir Viešųjų pirkimų tarnyba (įgyvendinant projektą „Pirkimo vykdytojų gebėjimų atlikti inovatyvius pirkimus stiprinimas“ (Nr. 02-032-P-0001).

Pasak Andrejaus Dolgovo, „NFQ Technologies“ Inovacijų skyriaus vadovo, šis projektas – puikus pavyzdys, kaip inovacijos gali kurti realų pokytį ne tik verslui, bet ir valstybei: „Dirbtinio intelekto sprendimus kuriame ir diegiame logistikos, e. komercijos, kelionių industrijose, džiaugiamės galėdami savo patirtį pritaikyti ir viešajam sektoriui. Tinkamai įdarbinti duomenys gali stipriai pagerinti sprendimų kokybę, padidinti skaidrumą ir efektyvumą, o šiuo atveju dar ir mažinti viešojo sektoriaus, t. y., valstybės išlaidas”.

Liucija Sabulytė, Inovacijų agentūros „GovTech Lab“ skyriaus vadovė skaičiuoja, kad jau dabar Lietuvoje inovatyvių technologijų, skirtų viešajam sektoriui, rinka sudaro apie 200 mln. eurų kasmet, o per ateinantį dešimtmetį ji gali padvigubėti. „Besivystančios technologijos, tokios kaip dirbtinis intelektas, blokų grandinės ar didieji duomenys, atveria naujas galimybes viešajam sektoriui teikti geresnes paslaugas. Džiugu, kad vis daugiau viešojo sektoriaus institucijų imasi inovacijų, kuria tam skirtus padalinius ir bendradarbiauja su inovatyviomis įmonėmis. Tęsdami šią kryptį, galime ne tik sukurti efektyvesnį, į žmonių poreikius orientuotą viešąjį sektorių, bet ir paskatinti ekonomikos augimą, investuodami į aukštąsias technologijas, – akcentuoja L. Sabulytė”. Naujos obligacijų platformos kūrėjai IT partneriu pasirinko „NFQ Technologies“

Planuojama, jog projektas bus įgyvendintas dar iki šių metų pabaigos ir inovatyvus sprendinys bus pritaikytas CPO LT centralizuotų viešųjų pirkimų elektroniniame kataloge naudojant šios informacinės sistemos bei išorinių duomenų analizę ir prognozuojant tam tikrų prekių kainų rėžius.

Užkandžiai iš namų ar teisinis problemos sprendimo kelias

Komentuokite

Populiariausia

Exit mobile version