Verslas

„MET Group“ 72 proc. padidino atsinaujinančiosios energijos gamybą 2023 m.

Paskelbta

-

„MET Group“ 70 proc. kapitalo išlaidų paskyrė žaliosios energetikos projektams, taip 72 proc. padidindama atsinaujinančiosios energijos gamybą 2023 m. Tai viena Šveicarijoje įsikūrusios bendrovės pirmosios TCFD ataskaitos išvadų, dar kartą patvirtinanti „MET“ įsipareigojimą siekiant skatinti perėjimą prie mažai anglies dioksido į aplinką išskiriančių technologijų ekonomikos (angl. low-carbon economy).

Reklama

Ataskaitoje, suderintoje su TCFD (Su klimatu susijusios finansinės informacijos atskleidimo darbo grupės“) rekomendacijomis, išsamiai apžvelgiama, kaip „MET Group“ nustato, valdo ir mažina su klimatu susijusią riziką, kartu pasinaudodama galimybe remti Europos energetikos pertvarką. „MET Group“ 2023 metais daug investavo į žaliąją energiją. Kompanija įgyvendino 403 MW atsinaujinančios energijos projektus dar 646 MW projektai yra plėtros ir statybos etapuose.

Bendrovė neinvestuoja į daug anglies dioksido išskiriančius projektus, kaip kad anglis, teikdama pirmenybę gamtinių dujų, suskystintų gamtinių dujų (SGD) ir elektros energijos gamybai bei tiekimui klientams. „MET“ aiškiai įvardija išskiriamas emisijas, įskaitant 1, 2 ir 3 lygius, pagal ŠESD (šiltnamio efektą sukeliančių dujų) protokolą.

„MET Group“ prisideda prie Europos energetikos sektoriaus pertvarkos, teikdama paramą ES planui iki 2030 m. pereiti nuo anglies prie dujų, o iki 2050 m. – nuo dujų prie atsinaujinančiosios energijos, taip akcentuodama savo įsipareigojimą siekti nulinės emisijos ateities.

„Nulinio anglies dioksido pasaulio siekiamybė neturėtų būti pernelyg didelė našta visuomenei. Mūsų tikslas – efektyviai ir ekonomiškai valdyti perėjimą prie naujos energetikos sistemos, užtikrinant, kad Europos vartotojai ir pramonės įmonės galėtų naudotis konkurencingu energijos tiekimu, nepatirdami didėjančių išlaidų“, – teigė „MET Group“ vadovas Benjaminas Lakatosas.

„MET Group“ strategija derina tvarumą su energetiniu saugumu ir įperkamumu, atsižvelgiant į energetikos trilemą. Nuolat investuodama į atsinaujinančiąją energiją ir infrastruktūrą, bendrovė mažina Europos elektros tinklo anglies dioksido intensyvumą, tuo pat metu naudodama gamtines dujas kaip pereinamojo laikotarpio kurą ir užtikrindama patikimą energijos tiekimą.

 

Populiariausia

Exit mobile version