„Gurtam“ paskelbė naujausio užimtumo tendencijų tyrimo rezultatus, kurie leidžia naujai pažvelgti į Lietuvos IT darbo rinką 2025 m. Jau antrus metus atliekamoje metinėje apklausoje buvo surinkti 685 IT specialistų, įskaitant 491 inžinierių, atsakymai, siekiant atskleisti kintančius darbo rinkos prioritetus. Rezultatai rodo aiškią tendenciją: vadinamasis hibridinis darbo pobūdis, anksčiau dažnai laikytas privalumu, dabar tapo nauja norma, o įmonės stabilumas nuolat patenka į darbo ieškančiųjų prioritetų sąrašą.
Reklama
Lietuvos technologijų rinkoje ir toliau trūksta kvalifikuotų talentų. Bendrovės „Unicorns Lietuva“ atlikto tyrimo duomenimis, 80 proc. apklaustų įmonių vadovų nurodė, kad iki 2025 m. talentų poreikis jų įmonėse augs, o nė viena iš 124 įmonių neplanuoja mažinti darbuotojų skaičiaus. Tačiau, nors įdarbinimo tikslai visose įmonėse yra aukšti, jų įgyvendinimas yra visai kas kita. Šiandienos rinkoje rasti ir pritraukti tinkamų kandidatų tikrai netapo paprasčiau.
Šiuo aspektu galima pasinaudoti naujausio „Gurtam“ tyrimo įžvalgomis. Tyrime nagrinėjama, ko IT specialistai Lietuvoje iš tikrųjų nori iš savo karjeros. Tyrimas išryškina keletą esminių pokyčių, kurie gali padėti darbdaviams geriau suderinti savo pasiūlymus su besikeičiančiais lūkesčiais:
Hibridinis darbas yra tapęs norma. 66 proc. respondentų tikisi, kad hibridinio darbo galimybės bus prieinamos pagal nutylėjimą — tai nebe papildomas privalumas, dėl kurio galima derėtis, o pagrindinis lūkestis.
Stabilumas įgauna vis didesnį svorį, o atpažįstamas įmonės pavadinimas yra svarbesnis. Specialistų, kurie įmonės stabilumą laiko pagrindiniu veiksniu sprendžiant dėl darbo, padaugėjo 8 proc. — dabar jų yra 42 proc. Palyginti su praėjusiais metais, 7 proc. daugiau specialistų teigia, kad mieliau rinktųsi darbą stambiose, žinomose įmonėse.
Tikėtina, kad svarstykles nusvers darbuotojų naudos. Kandidatams vis didesnę įtaką daro naudų paketai, įmonės kultūra, reputacija ir aiškios augimo galimybės.
Šie pokyčiai neatsiranda iš niekur. Tai lemia platesnės pasaulinės darbo jėgos tendencijos, įskaitant pastaruoju metu vykstančių etatų mažinimo ir įmonių optimizavimo pastangų poveikį. Tačiau svarbus yra ir regioninis lygmuo, kuris suteikia svarbių įžvalgų: Lietuvos specialistai vis dažniau ieško sveikesnės, labiau subalansuotos ir nuspėjamos darbo ir asmeninio gyvenimo pusiausvyros, reaguodami į sparčiai kintančią ir neapibrėžtą rinką. 22-ji inovacijų, bendradarbiavimo ir pasaulinės lyderystės metai
„Technologijų srities darbdaviams akivaizdu, kad laikas dar kartą koreguoti įdarbinimo ir darbuotojų išlaikymo strategijas, norint išlikti konkurencingu darbdaviu geriausių talentų akyse“, — sakė Nastassia Sachenka, „Gurtam“ operacijų vadovė. „Praėjusių metų ataskaitoje prioritetų sąrašo viršuje buvo mokymai ir kvalifikacijos kėlimas, tačiau šiemet pirmauja lankstumas ir saugumo užtikrinimas, o tai rodo aiškią IT specialistų mąstysenos kaitą.“ „Gurtam“ pripažinta „Metų socialiai atsakinga įmone“