Verslas

Nuo ko pradėti verslą: 16 žingsnių verslo pradžiai

Paskelbta

-

Verslo pradžia ir plėtra yra sudėtingas procesas, susijęs su daugybe iššūkių ir neapibrėžtumo. Todėl svarbu atlikti tyrimus, planuoti ir įgyvendinti parengiamąsias veiklas prieš paleidimą, kad pasiruoštumėte sėkmei. Šiame vadove mes jus lydėsime per kiekvieną žingsnį, pradedant pradiniu planavimu ir baigiant paleidimo data bei tolesne plėtra.

Reklama

Verslo planavimas

1. Atlikite rinkos tyrimus

Remiantis „CB Insights“, 35 % startuolių žlunga, nes jų produktui ar paslaugai nėra rinkos poreikio. Todėl rinkos tyrimai yra itin svarbūs – be jų galite švaistyti daug laiko ir pinigų kurdami tai, ko niekas nenori pirkti.

Rinkos tyrimai padeda suprasti tipišką vartotojų elgseną, skaudulius ir rinkos tendencijas jūsų pasirinktoje pramonėje, kad galėtumėte pamatyti, kur jūsų potencialus startuolis galėtų įsitvirtinti. Jūsų tyrimai turėtų atsakyti į šiuos klausimus:

  • Paklausa: Kokie, jei tokių yra, pageidaujami produktai ar paslaugos jūsų rinkoje?
  • Rinkos dydis: Kiek klientų ar vartotojų sudarytų jūsų tikslinę auditoriją?
  • Rinkos prisotinimas: Kiek konkurentų yra jūsų rinkoje su panašia koncepcija?
  • Kainodara: Kiek klientai paprastai pasirengę mokėti už produktus ir paslaugas jūsų rinkoje?
  • Vartotojų įsitraukimas: Kaip panašūs produkto ar paslaugos pagrįsti verslai įtraukė savo klientus? Ar galite patobulinti jų procesą?

Nors internete yra daug straipsnių ir išteklių, kuriuos galite naudoti kaip pradžią, geriausias įžvalgas gausite kalbėdami tiesiogiai su potencialiais klientais. Tai galite padaryti per apklausas, klausimynus, fokus grupes ir individualius interviu. Verslo idėjos nereikalaujančios didelių investicijų: 50 verslo idėjų

2. Užbaikite savo verslo idėją

Baigę rinkos tyrimus ir supratę savo tikslinį klientą, esate pasiruošę užbaigti savo verslo idėją. Įsitikinkite, kad galite aiškiai suformuluoti savo unikalų vertės pasiūlymą ir kuo jūsų verslas išsiskiria iš konkurentų. Pavyzdžiui, jei pradedate kelionių verslą, kuo jis išsiskiria iš jau esančių šios pramonės verslų?

Taip pat galite sukurti minimalų gyvybingą produktą (MVP), kad išbandytumėte savo pasiūlymą ir gautumėte klientų atsiliepimus. Po to galite pereiti prie verslo modelio apibrėžimo ir verslo plano sudarymo.

3. Parašykite verslo planą

Jūsų verslo planas yra tarsi jūsų startuolio kelio žemėlapis, padedantis išlikti teisingame kelyje ir vadovaujantis jūsų kelionėje. Šis dokumentas gali būti toks paprastas arba išsamus, kaip norite, tačiau dažniausiai apima šiuos elementus:

  • Santrauka: Trumpa informacija apie jūsų įmonę – kas ji yra, ką ji daro ir kodėl.
  • Misijos teiginys: Trumpas teiginys, aprašantis jūsų verslo tikslą.
  • Rinkos analizė: Išsami analizė, pagrįsta jūsų rinkos tyrimais.
  • Įmonės aprašymas: Skyrius, aprašantis, kokią problemą jūsų įmonė sprendžia ir kuo ji unikali.
  • Organizacija ir valdymas: Savininkų, vadovų ir pagrindinių darbuotojų sąrašas.
  • Rinkodara ir pardavimai: Jūsų strategijos, kaip pasiekti vartotojus, pagrįstos rinkos tyrimais, apžvalga.
  • Paslaugų ar produktų linija: Jūsų produktų ir paslaugų aprašymai bei kaip jie bus pristatyti klientams.
  • Finansavimo poreikis: Kiek finansavimo jums reikia ir kodėl, taip pat kaip planuojate grąžinti pasiskolintus pinigus.
  • Finansinė informacija: Prognozės, įskaitant pinigų srautų ataskaitas, pajamų ataskaitas, balansus, užstatus ir dabartines išlaidas.

4. Atlikite prekių ženklo ir verslo pavadinimo paiešką

Nenorite susidurti su teisinėmis problemomis tik todėl, kad neatlikote namų darbų. Apsilankę Jungtinių Valstijų patentų ir prekių ženklų biure, galite atlikti prekių ženklo paiešką, kad įsitikintumėte, jog jūsų potencialus verslo ar produkto pavadinimas nėra registruotas kaip kieno nors kito intelektinė nuosavybė. Taip pat turėtumėte patikrinti savo valstijos registruotų verslų duomenų bazę. Būtinai ieškokite panašių pavadinimų (ne tik tikslaus pavadinimo), kad išvengtumėte painiavos jūsų rinkoje.

Verslo registracija

5. Pasirinkite ir užregistruokite savo verslo pavadinimą

Pasirinkę pavadinimą, kuris atspindi jūsų verslą, galite jį apsaugoti užregistruodami. Tai galima padaryti keliais būdais:

  • Subjekto pavadinimas: Taip jūsų valstija identifikuoja jūsų verslą. Tai apsaugo jūsų verslo pavadinimą valstijos lygmeniu: užregistravus niekas kitas jūsų valstijoje negali naudoti to paties verslo pavadinimo.
  • Prekių ženklas: Prekių ženklo registravimas neleidžia kitiems panašiose pramonėse naudoti to paties pavadinimo. Tai gali apsaugoti jūsų pavadinimą ir prekes ar paslaugas federaliniu lygmeniu.
  • Veikla kaip (DBA): Jei norite vykdyti verslą kitu pavadinimu, o ne savo asmeniniu vardu ar oficialiu verslo subjekto pavadinimu, gali reikėti užregistruoti DBA jūsų valstijoje, apskrityje ar mieste, kuriame vykdote verslą. Patikrinkite vietinius įstatymus, kad suprastumėte, ko reikalauja jūsų valstija.
  • Domeno vardas: Tinkamo URL užtikrinimas jūsų verslo svetainei padės sustiprinti prekės ženklo atpažįstamumą jūsų būsimiems klientams. Taip pat galite sukurti socialinių tinklų paskyras šiuo metu – net jei jų dar aktyviai nenaudojate – kad užsitikrintumėte norimą vartotojo vardą ar pseudonimą.

6. Pasirinkite savo teisinę struktūrą

Oficialiai registruodami savo verslą, taip pat turėsite pasirinkti teisinę struktūrą. Yra įvairių tipų, kuriuos reikia apsvarstyti, o pasirinkta galimybė turės įtakos jūsų veiklai, mokesčiams ir net verslo sprendimų priėmimui.

Dažniausios struktūros:

  • Individuali įmonė: Vienas savininkas valdo verslą be griežtos struktūros. Savininkai asmeniškai atsako už verslą, o jų turtas gali būti pavojuje, jei verslas patiria skolų.
  • Partnerystė: Du ar daugiau savininkų kartu valdo verslą. Kiekvienas partneris asmeniškai atsako už verslo skolas.
  • C korporacija: C korporacija laikoma atskiru subjektu ir apmokestinama atskirai nuo akcininkų, kurie ją valdo. Ši struktūra suteikia „ribotą atsakomybę“, tai reiškia, kad jūsų asmeninis turtas yra apsaugotas nuo verslo skolų.
  • S korporacija: S korporacijos turi daug C korporacijų privalumų, tačiau verslo pajamos apmokestinamos per savininkų asmeninius mokesčius, o ne kaip atskiras subjektas.
  • Ribotos atsakomybės bendrovė (LLC): LLC taip pat apmokestinamos kaip „perleidžiamas“ subjektas. Jas valdo jų nariai, kurie kiekvienas turi tam tikrą verslo dalį.

7. Užregistruokite savo verslą atitinkamose vietos institucijose

Norėdami užregistruoti savo verslą, pirmiausia turėsite apsvarstyti savo struktūrą ir vietą. Individualūs savininkai, vykdantys verslą savo vardu, neprivalo registruotis. Be to, dauguma mažų verslų turi registruoti savo verslo pavadinimus tik su valstijos ir vietos valdžios institucijomis, tačiau būtinai ištirkite savo valstijos reikalavimus prieš pradėdami verslo veiklą.

  • Registracija federalinėje vyriausybėje: Galite užregistruoti savo verslą federalinėje vyriausybėje, kad apsaugotumėte savo prekių ženklą arba pasiektumėte mokesčių lengvatos statusą. Tačiau, jei turite S korporaciją, turite pateikti 2553 formą IRS.
  • Registracija valstijoje: Kai kurios valstijos leidžia registruoti verslą internetu, o kitos reikalauja užpildyti ir išsiųsti ar fiziškai pateikti dokumentus. Turėtumėte registruotis per valstijos sekretoriaus biurą, verslo biurą ar verslo agentūrą.

Verslo finansavimas

8. Nustatykite, kaip finansuosite savo verslą

Daugelis verslo savininkų kreipiasi dėl paskolos, kad finansuotų savo startuolį. Prieš tai darydami, norėsite nuspręsti, kuri paskola, jei tokia yra, tinka jums ir jūsų verslui. Štai keletas populiarių tipų, kuriuos galite apsvarstyti: Verslo idėjos moterims namuose

  • Kredito linijos paskolos: Trumpalaikės paskolos, suteikiamos kaip tam tikra grynųjų pinigų suma, iš kurios galima pasiskolinti pagal poreikį atsargoms, veiklos išlaidoms ir kt.
  • Terminuotos paskolos: Trumpalaikės ar ilgalaikės paskolos su mėnesinėmis grąžinimo įmokomis, paprastai su žemomis palūkanų normomis.
  • Specializuotas finansavimas: Paskolos specifiniams pirkiniams, pavyzdžiui, įrangos paskolos ar nekilnojamojo turto paskolos, grąžinamos per ilgesnį laikotarpį.
  • Sąskaitų finansavimas: Naudojant neapmokėtas sąskaitas kaip užstatą grynųjų pinigų avansui, grąžinama, kai sąskaita apmokama, plius mokestis.
  • Prekybiniai grynųjų pinigų avansai: Naudojant būsimus kredito kortelių pardavimus kaip užstatą grynųjų pinigų avansams, paprastai grąžinami kasdien.
  • Asmeninės paskolos: Jei turite gerą kredito balą, galite imti asmeninę paskolą verslo išlaidoms.

Kai kurie alternatyvūs finansavimo metodai:

  • Rizikos kapitalas: Aukštos rizikos, didelio pelno privatus kapitalas startuoliams, turintiems stiprų augimo potencialą. Rizikos kapitalistai paprastai nori matyti grąžą per tam tikrą laiką.
  • Angeliniai investuotojai: Asmenys, teikiantys kapitalą mainais už skolą ar nuosavybės dalį.
  • Sutelktinio finansavimo kampanija: Kampanija, skirta rinkti pinigus verslui iš daugelio asmenų ar rėmėjų. Platformos, tokios kaip „Kickstarter“, leidžia pasiūlyti pasirinktas „atlygio“ formas jūsų rėmėjams. Nuosavybės sutelktinio finansavimo platformos leidžia investuotojams turėti jūsų verslo nuosavybės dalį.

9. Atidarykite verslo banko sąskaitą

Norėsite turėti atskirą banko sąskaitą savo verslui, kad užtikrintumėte atitiktį ir apsaugą. Rinkdamiesi tinkamą sąskaitą savo verslui, pasirinkite tokią, kuri turi mažus mokesčius ir geras naudas. Apsvarstykite paskatas, tokias kaip įvadiniai pasiūlymai, taip pat palūkanų normas čekinėms, taupomosioms sąskaitoms ir kredito linijoms. Taip pat norėsite atkreipti dėmesį į sandorių, ankstyvo nutraukimo ir minimalaus sąskaitos balanso mokesčius.

10. Pasirinkite ir nustatykite savo apskaitos programinę įrangą

Verslo finansų ir apskaitos valdymas yra būtinas, ypač kai ateina laikas pateikti mokesčius. Tinkamos apskaitos programinės įrangos naudojimas jūsų verslui gali sutaupyti ir laiko, ir pinigų. Yra įvairių variantų, kuriuos reikia apsvarstyti prieš priimant sprendimą, ir visi jie priklauso nuo jūsų verslo poreikių. Mūsų vadovas, kaip pasirinkti apskaitos programinę įrangą, gali padėti jums nustatyti tinkamiausią.

11. Sukurkite finansinį planą

Pagal „CB Insights“ tyrimą, pagrindinė priežastis, kodėl nauji verslai žlunga, yra ta, kad jiems pritrūksta grynųjų pinigų. Gerai apgalvotas finansinis planas yra geriausias būdas išvengti įprastų pinigų srautų problemų, su kuriomis susiduria dauguma įmonių.

Finansinis planas koncentruojasi į tai, ką įmonė nori pasiekti ir kokius išteklius reikia tiems tikslams pasiekti. Pavyzdžiui, jei norite pradėti kepyklos verslą, gali reikėti įsigyti virtuvės įrangą ar samdyti darbuotojus.

Finansinis planas taip pat apima finansines prognozes geriausiam ir blogiausiam atvejams. Jis taip pat apima nenumatytų atvejų planą mėnesiams, kai pardavimai yra maži ir verslas susiduria su pinigų srautų problemomis.

12. Įsigykite mažojo verslo draudimą

Dauguma verslų gali pasinaudoti draudimo įsigijimu, tačiau reikalingas tipas priklausys nuo jūsų verslo modelio. Bendroji atsakomybės draudimo polisas yra geras pasirinkimas visiems verslo savininkams ir apsaugo jus nuo turto žalos, medicininių išlaidų ir gynybos nuo ieškinių.

Jei valdote paslaugų pagrįstą verslą, profesinės atsakomybės draudimas apsaugos jus nuo pretenzijų dėl aplaidumo ar netinkamo elgesio. Jei turite turtą ir kitus fizinius aktyvus, norėsite juos apsaugoti komercinės atsakomybės polisu. Gera idėja pasikalbėti su draudimo agentu ar brokeriu, kuris gali rekomenduoti tinkamus polisus jūsų situacijai.

Komandos formavimas

13. Pasirinkite savo patarėjus ir tiekėjus

Mažiausiai jūsų verslas turėtų turėti patikimą teisininką ir finansų specialistą, su kuriais galėtumėte konsultuotis dėl teisinių ir mokesčių klausimų. Tinkamas buhalteris gali patarti dėl mokesčių lengvatų, kurioms esate tinkamas, ir padėti valdyti jūsų įmonės mokesčius kiekvienais metais. Kokį verslą galima atidaryti vasarą? 

Taip pat galite samdyti buhalterį, kuris valdytų jūsų kasdienius finansus, stebėtų pinigų srautus ir kategorizuotų jūsų sandorius. Tai atlaisvins jūsų laiką, kad galėtumėte sutelkti dėmesį į svarbesnius verslo aspektus ir palengvins jūsų gyvenimą mokesčių sezono metu.

Taip pat galite apsvarstyti partnerystę su trečiųjų šalių tiekėjais ar tiekėjais, siūlančiais prekes ir paslaugas, reikalingas jūsų verslui vykdyti. Galiausiai, formalūs ir neformalūs mentoriai teikia emocinę paramą, patarimus ir atsakomybę.

14. Nuspręskite, ar norite samdyti darbuotojus

Jei nusprendžiate samdyti, įsitikinkite, kad suprantate savo kaip darbdavio pareigas tiek teisiniu, tiek mokesčių atžvilgiu. Nuotolinių darbuotojų samdymas gali būti puikus būdas diversifikuoti savo komandą ir gauti prieigą prie platesnio talentų baseino. Tačiau turėsite užtikrinti, kad laikotės specifinių pajamų mokesčių įstatymų tose valstijose, kur gyvena jūsų darbuotojai.

Rinkodara ir verslo paleidimas

15. Sukurkite rinkodaros strategiją

Pritraukite dėmesį savo netrukus paleidžiamam verslui reklamuodami savo prekes ir paslaugas per žodinę reklamą, oficialias rinkodaros kampanijas arba abu. Šiandienos virtualioje pirmenybės pasaulyje jūsų pagrindiniai prioritetai turėtų būti puikios verslo svetainės kūrimas su stipria paieškos sistemų optimizacija (SEO).

Po to galite koreguoti savo rinkodaros strategiją pagal savo auditoriją ir tai, kur jie leidžia savo laiką. Sukurkite socialinių tinklų profilius tose platformose, kur jūsų klientai yra aktyviausi. Taip pat galite sukurti tinklaraštį savo svetainėje, kad šviestumėte savo auditoriją ir paskatintumėte juos užsiregistruoti į jūsų el. pašto sąrašą. Kai jie yra jūsų el. pašto sąraše, galite toliau stiprinti santykius per savaitinius naujienlaiškius. Lietuvos įmonės Australijoje ieško inovacijų eksporto galimybių

Jei valdote vietinį verslą, taip pat galite dalyvauti tinklo kūrimo renginiuose ir nustatyti savo „Google My Business“ puslapį. Norėdami tobulinti savo rinkodaros strategiją neišleisdami daug pinigų, peržiūrėkite mūsų pigių rinkodaros idėjas.

16. Paleiskite ir plėtokite savo verslą

Kai turite pagrindus, esate pasiruošę paleisti savo verslą. Galite pradėti nuo mažo, atlikdami minkštąjį paleidimą su nedidele beta testuotojų grupe. Taip galėsite gauti atsiliepimų apie savo produktą ir atlikti patobulinimus prieš paleisdami jį platesnei auditorijai.

Taip pat galite pasiūlyti nuolaidas, kad paskatintumėte klientus išbandyti jūsų produktus. Kai pradėsite gauti teigiamų klientų atsiliepimų, galite pradėti kurti atsiliepimus, kad parodytumėte socialinį įrodymą savo auditorijai.

Tačiau jūsų darbas nesibaigia paleidimo dieną – turite toliau reklamuoti savo verslą, vertinti savo finansinį planą ir koreguoti savo strategiją. Išlikite susiję su verslininkų bendruomene ir mokykitės iš kitų, kad galėtumėte tobulinti savo požiūrį. Darbo idėjos: 6 būdai – darbas sau

Turinys priklauso: uschamber.com

Komentuokite

Populiariausia

Exit mobile version