Maisto švaistymas – tai viena tų problemų, prie kurios sprendimo gali prisidėti kiekvienas mūsų. Prekybos tinklas „Maxima“ kviečia visus vartotojus sumažinti išmetamų atliekų kiekį: siekiama, kad iki 2030 metų vieno vartotojų vidutinis atliekų kiekis sumažėtų pusiau. Didžiąją dalį šio prekybos tinklo prekių sudaro maisto produktai, todėl ieškoma būdų, kurie galėtų užtikrinti, kad maistas būtų vartojamas tvariai.
Reklama
Išvien su gamta
Siekiant išvengti maisto švaistymo, daugelyje „Maxima“ prekybos centrų yra taikomos nuolaidos tiems maisto produktams, kuris vis dar yra tinkamas vartoti. Maxima akcijos yra taikomos nefasuotoms bandelėms, mėsos gaminiams, paruoštoms salotoms, ir t..t. Rinkdamiesi pigiau kainuojančius produktus galėsite ne tik sutaupyti, bet taip pat ir prisidėti prie aplinkos saugojimo.
Patrauklios nuolaidos
„Maxima“ prekybos centre siūloma daugybė įvairių akcijų, kurios leidžia įsigyti aukštos kokybės produktų itin patraukliomis kainomis. Akcija nefasuotoms bandelėms yra taikoma likus 2 valandoms iki parduotuvės užsidarymo (šių gaminių galite įsigyti net 50 procentų pigiau), akcija šviežiai sveriamai mėsai ir paruoštoms salotoms taikoma nuo 20 h, nuolaidos šviežioms žuvims ir jūros gėrybėms taikomos pirmadieniais, ir t.t. Šio prekybos tinklo internetinėje svetainėje galėsite rasti visą svarbiausią informaciją, susijusią su šiuo metu aktualiomis akcijomis, todėl tai jums gali padėti sutaupyti.
Ką dar galime padaryti dėl atliekų mažinimo?
Nors gali atrodyti, kad tam tikrų įpročių keitimai yra pernelyg nereikšmingi, tačiau tai nėra tiesa. Net ir nedideli žingsneliai gali ženkliai sumažinti atliekų kiekį, todėl galite pradėti nuo visai paprastų dalykų:
Planuokite apsipirkimą. Vykdami į parduotuvę susidarykite svarbiausių pirkinių sąrašą ir laikykitės šio plano. Jei apsipirkimas yra pernelyg spontaniškas, dažnais atvejais tenka išleisti pernelyg daug pinigų, o įsigytų produktų nespėjama suvartoti iki jų galiojimo pabaigos. Jei pirksite tik tai, kas šiuo metu yra tikrai reikalinga, galėsite sumažinti išlaidas ir prisidėti prie atliekų mažinimo;
Rinkitės daugkartinio naudojimo gaminius. Pirkinių krepšeliai, indai, ir t.t. gali būti pritaikyti vienkartiniam ar daugkartiniam naudojimui. Deja, vykstant į gamtą gana dažnai nusprendžiama rinktis pirmąjį variantą, tačiau toks sprendimas tikrai nėra pats tinkamiausias. Daugkartinio naudojimo gaminiai leidžia ne tik sutaupyti, bet taip pat padeda ženkliai sumažinti atliekų kiekį;
Šventėms ruoškitės atsakingai. Turbūt pastebėjote, kad po įvairių švenčių išmetamų atliekų kiekis tampa ženkliai didesnis? Taip nenutiks, jei įvairias šventes planuosite atsakingai: pavyzdžiui, kartu su draugais ar giminaičiais pasitarkite, kas gamins vieną ar kitą patiekalą, paskaičiuokite, kiek reikės užkandžių, ir t.t. Taip pat reikėtų vengti „iš pareigos“ dovanojamų dovanų, kurios gana dažnai atsiduria šiukšlių dėžėje…
Jei apsilankymas prekybos centre bus planuojamas iš anksto, jūs galėsite sutaupyti tikrai nemažai laiko ir pinigų: taip pat galėsite prisidėti prie atliekų mažinimo klausimo sprendimo, kuris šiuo metu yra kaip niekad aktualus.