Lietuvoje

Dingusių žmonių šeimų paramos centras turi naują direktorę

Paskelbta

-

Nuo balandžio 1 d. Dingusių žmonių šeimų paramos centro (DŽŠPC) direktorės pareigas pradeda eiti Arūnė Bernatonytė.

Reklama

Pastaruosius kelerius metus A. Bernatonytė dirbo DŽŠPC projektų vadove, teisininke ir lektore, aktyviai prisidėdama prie pagalbos dingusių asmenų artimiesiems bei kovos su prekyba žmonėmis iniciatyvų. Šiuolaikinė prekyba žmonėmis

Naujoji vadovė pakeičia ilgametę centro direktorę Natalją Kurčinskają, kuri DŽŠPC pradėjo savanoriauti dar 1997 metais, o nuo 2011-ųjų vadovavo organizacijos veiklai. Ji buvo viena iš pagrindinių kovos su dingusių asmenų problema Lietuvoje iniciatorių.

N. Kurčinskajos pastangomis centras tapo svarbia pagalbos ir prevencijos institucija, prisidedančia ne tik prie dingusių žmonių paieškos, bet ir prie visuomenės švietimo bei kovos su prekyba žmonėmis. 2001 m. jos iniciatyva Lietuvoje įkurtas pirmasis prieglobstis prekybos žmonėmis ir prostitucijos aukoms, o 2002 m. pradėjo veikti nemokama pagalbos linija, teikianti psichologinę, socialinę ir teisinę pagalbą nukentėjusiesiems. „Nepatogaus kino” filmo peržiūra kvietė atkreipti dėmesį į prekybą žmonėmis

Už ilgametį darbą ir atsidavimą 2018 m. Natalja Kurčinskaja buvo įvertinta JAV ambasados Lietuvoje apdovanojimu „Drąsi moteris“ (Woman of Courage). Mokytojai – prevencijos fronte, bet ar tikrai pasiruošę?

„Po daugelio metų darbo perduodu vadovavimą A. Bernatonytei, kuri turi išskirtinę patirtį ir puikiai išmano mūsų organizacijos misiją. Esu įsitikinusi, kad centras ir toliau sėkmingai tęs savo veiklą ir pasieks dar didesnių rezultatų, nes jo veikla – tai ne tik pagalba dingusių asmenų artimiesiems, bet ir aktyvus kovos su prekyba žmonėmis stiprinimas. Tikiu, kad organizacija yra gerose rankose“, – teigia N. Kurčinskaja.

Pasak A. Bernatonytės, DŽŠPC veikla yra itin svarbi ne tik ieškant dingusių asmenų, bet ir teikiant emocinę, teisinę bei socialinę pagalbą jų šeimoms.
„Pagrindinis mūsų tikslas – užtikrinti, kad kiekvienas dingęs žmogus būtų ieškomas maksimaliai efektyviai, o jo artimieji neliktų vieni su savo skausmu. Taip pat svarbu stiprinti prevenciją ir bendradarbiauti su institucijomis, siekiant sumažinti žmonių dingimo atvejų skaičių“, – sako A. Bernatonytė.

„Keliauk Lietuvoje“ primena: nuo sausio 1 d. apgyvendinimo paslaugų teikėjai duomenis apie svečius turės pateikti skaitmenine forma

Komentuokite

Populiariausia

Exit mobile version