Sekite naujienas

Lietuvoje

Seimo Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ pranešimas: frakcija ministrui Arūnui Dulkiui kėlė klausimus dėl pandemijos valdymo

Paskelbta

-

Šiandien sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys buvo iškviestas į susitikimą su Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ nariais aptarti opių klausimų dėl prastėjančios COVID-19 situacijos Lietuvoje ir Vyriausybės veiksmų bandant pažaboti pandemiją. Ministrui teko atsakyti į konkrečius klausimus, kokių žingsnių artimiausiu metu planuojama imtis siekiant užtikrinti kokybiškas ir nenutrūkstamas gydymo paslaugas ligoninėse augant COVID-19 pacientų skaičiui ir kokias papildomas priemones planuoja Vyriausybė skatindama didesnį gyventojų aktyvumą skiepijantis. Frakcijos nariai norėjo išgirsti ir tai, kas bus daroma dėl greitesnio testavimo ir kodėl vaikai nuo 12 metų skiepijami be tėvų priežiūros.

Susitikime su Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ nariais sveikatos apsaugos ministrui A. Dulkiui teko aiškintis ne tik dėl bauginančios komunikacijos ir neveikiančių priemonių siekiant kovoti su vėl smarkiai šoktelėjusiais COVID-19 susirgimų rodikliais, bet ir pristatyti Vyriausybės veiksmų planą, kurio planuojama imtis artimiausiu metu.

Reklama:

Vasarinės padangos - Pirkitpadangas.lt

„Susirgimų COVID-19 virusu skaičiai didėja, atitinkamai ligoninėse daugėja koronavirusu sergančių pacientų. Kyla klausimas, ar ministerija yra numačiusi ligoninių užimtumo ribą, kurią pasiekus, deja, reikėtų stabdyti gydymo paslaugas žmonėms, kurie kreipiasi kitais sveikatos klausimais ir yra pasiskiepiję, testuojasi. O tai nėra teisinga šių žmonių atžvilgiu, jie neturi nukentėti, nepavykstant suvaldyti pandemijos“, – pažymėjo frakcijos seniūnas Saulius Skvernelis.

Pasak Seimo nario Luko Savicko, visa Lietuva šiandien jau pateko į juodąją epidemiologinę zoną, tad akivaizdu, kad dabartinė Vyriausybė nesugebėjo priimti tinkamų sprendimų ir tinkamai kovoti su pandemija, todėl dabar reikia ieškoti operatyvių būdų, kurie leistų efektyviai spręsti šią problemą.

„Nors dar tik rugsėjo antra pusė, susirgimų skaičius jau pasiekė praėjusių metų lapkričio rodiklius, kai visiems žinoma, kad virusas šaltuoju metų laiku plinta kur kas sparčiau. Tai rodo, kad Vyriausybės taikomos priemonės veikia neefektyviai. Reikia ieškoti naujų būdų, kaip pasiekti visuomenę ir įtikinti vakcinacijos nauda. Vienas tokių – tiesioginiai skambučiai telefonu vis dar nepasiskiepijusiems žmonėms. Mes turime prieiti prie kiekvieno žmogaus individualiai, atsakyti į neraminančius klausimus ir pateikti objektyvią informaciją apie vakcinas ir pandemijos mastą bei to pasekmes. Valstybė tam resursų tikrai turi“, – susitikime su ministru kalbėjo L. Savickas.

Frakcijos nariai ministrui kėlė ir daugiau klausimų bei atskleidė tai, ką jiems praneša patys žmonės. Pasak jų, užsiregistruoti koronaviruso testui mokiniams tenka laukti 4 dienas, tuo metu jie negali eiti į kontaktinį ugdymą, taip pat pranešta, kad vaikai nuo 12 metų yra vakcinuojami be tėvų žinios, o patekti į konsultacijas pas gydytojus žmonės gali tik po 2–4 mėnesių.

Ministras A. Dulkys pripažino, kad darbo tempai intensyvūs, neišvengta ir klaidų. „Aš asmeniškai kiekvieną dieną pridarau klaidų, jų neslepiu. Labai daug pataiso mano pasirašytų įsakymų, kuriuose būna kas pražiūrėta. Klaidas pripažįstu“, – teigė A. Dulkys.

Anot frakcijos nario Tomo Tomilino, viena didžiausių ministerijos ir šios Vyriausybės klaidų įvyko vasarą, kai visuomenėje atsirado didelė nepasitikėjimo atmosfera. „Dėl to dabar tarp žmonių kyla įvairūs burbulai, kuriuose vyrauja skirtingos nuomonės ir pasaulėžiūros, žmonės tapo vieni kitiems priešiški“, – sakė T. Tomilinas.

Jis priminė, kad frakcija pateikė siūlymą Seime svarstyti karantino ir ekstremaliosios situacijos paskelbimą, taip pandemijos valdymo kontrolę perduodant ir šalies parlamentui.

Seimo nariai ministrui siūlė tokiais sprendimais, kaip ligos išmokos nemokėjimas tiems, kurie yra nepasiskiepiję, ir kitomis priemonėmis nebetęsti agresyvios bauginimo strategijos, o pereiti į dialogą su visuomene ir tarimosi kultūrą.

„Atsižvelkite jautriau į žmonių reakcijas, kokių sprendimų nelogiškumą jie išsako. Arba duokite jiems argumentuotą informaciją, arba, atsižvelgę į jų nuomonę ir atlikę korekcijas, viešai jiems tai praneškite“, – patarimų pagerinti ministerijos komunikaciją negailėjo Seimo narė Laima Mogenienė.

Susitikime dalyvavo ir Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkė Inga Ruginienė, kuri išsakė žmonių priekaištus dėl testavimo proceso. Jos teigimu, dešimtys žmonių kiekvieną dieną skambina ir rašo, kad negali užsiregistruoti testui dėl koronaviruso.

„Darbuotojai, kurie nori registruotis testui, skambina ir jiems pasakoma, kad galės atvykti tik po 3–4 savaičių, arba išvis nėra registruojami“, – situaciją komentavo I. Ruginienė.

Frakcijos atstovai taip pat pakvietė ministrą A. Dulkį dar kartą apsilankyti Respublikinėje Šiaulių ligoninėje. Pasak Seimo narių, šios gydymo įstaigos darbuotojai atsidūrė sunkioje situacijoje – trūksta medikų, pasigendama pagalbos iš Sveikatos apsaugos ministerijos.

Skaitykite

Naujienos

Verslo Vikingai

Technologijos2 savaitės prieš

Kriptovaliutų mokėjimų surinkimo paslaugos verslams: teisinių iššūkių rinkoje daug, bet požiūris vis pozityvesnis

Apie kriptovaliutų mokėjimus tikrai esate girdėję, o tai šiandien ypač aktyviai naudojama ir verslo sektoriuje. Įmonės „CoinGate” bendraįkūrėjas ​​Dmitrijus Borisenka...

Verslo vikingai4 savaitės prieš

Sėkmingą šakočių ir autentiškų gardėsių verslą įkūrusi Sandra atskleidžia: „Versle galima suklysti, galima padaryti daug klaidų, bet nepavyksta tik tiems, kurie nebando.”

Visą gyvenimą meilę maistui ir įvairių skanumynų gaminimui jautusi Sandra Riepšienė, prieš 13 metų nusprendė pabandyti įgyvendinti svajonę ir kartu...

Dirbtinis intelektas2 mėnesiai prieš

Generatyvinis dirbtinis intelektas: pagalba ar grėsmė visuomenei?

Įvairūs  dirbtinio intelekto įrankiai šiandien vis aktyviau naudojami įvairių organizacijų ir specialistų, siekiant pagreitinti, efektyvinti įvairius darbo procesus. Visgi, netrūksta ...

Verslo vikingai3 mėnesiai prieš

NordLayer paslauga: kas tai ir kuo naudinga šiandien kiekvienam verslui?

Globaliame verslo pasaulyje, vienas iš svarbiausių uždavinių yra suvaldyti saugumą ir galimas kibernetinių atakų rizikas, kurios gali padaryti neišmatuojamos žalos...

Verslo vikingai3 mėnesiai prieš

„Linkedist” agentūros įkūrėja Kotryna Kurt: apie verslo pradžią, iššūkius ir tai, kodėl kiekviena įmonė privalo būti linkedin platformoje

Dar gyvendama Danijoje, jauna marketingo specialistė Kotryna Kurt atrado tuo metu sparčiai populiarėjančią Linkedin platformą. Tuo metu tai padėjo jai...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |