Sekite naujienas

Lietuvoje

Seimo vicepirmininkas J. Sabatauskas: „Pasigendu noro ir valios tirti galimas Šimašiaus korupcijos apraiškas“

Paskelbta

-

Trečiadienį vykusiame Seimo Antikorupcijos komisijos posėdyje buvo nagrinėjamos galimos korupcijos Vilniaus savivaldybėje apraiškos. Komisijos nariai aptarė ne tik galimą Vilniaus mero, Laisvės partijos pirmininkės pavaduotojo Remigijaus Šimašiaus žmonos ir jos giminaičių projektų protekciją, bet ir galimus interesų konfliktus Vilniaus savivaldybėje, kai savivaldybė perka paslaugas iš joje dirbančių asmenų ar jų giminaičių įmonių.

„Deja, bet po šiandieninio Antikorupcijos komisijos posėdžio aiškumo nepadaugėjo – atvirkščiai, matome labai daug vadinamųjų pilkųjų zonų ir kai kurių institucijų nenoro nagrinėti susidariusią situaciją iš esmės. Matome mėginimus pasiremiant formaliomis priežastimis išsisukti nuo tyrimų.
Sunku suprasti, kai Vyriausiosios Tarnybinės etikos komisijos atstovai sako, kad negali patikrinti faktų, nes Vilniaus savivaldybės tarnautojai nenurodo savo privačių interesų. O juk būtent šios komisijos funkcija yra tikrinti, ar politikai ir valstybės tarnautojai tinkamai vykdo savo pareigą deklaruoti interesus.

Reklama:

Vasarinės padangos - Pirkitpadangas.lt

Ne mažiau stebina ir Vyriausiosios rinkimų komisijos vadovės pasisakymai, iš kurių galima spręsti, kad ji nemato problemos ar galimų susitarimų tarp R. Šimašiaus, B. Gylio ir G. T. Gylytės, nes šie tokių susitarimų nėra deklaravę.

Na, išties būtų keista, jeigu galimai korupcinius pažeidimus darantys asmenys dar tai ir deklaruotų… Deja, tačiau, panašu, kad valios ir principingumo ginti viešąjį interesą šioje situacijoje gali ir pritrūkti“, – sako socialdemokratas, Seimo vicepirmininkas Julius Sabatauskas.

Seimo Antikorupcinė komisija ėmėsi parlamentinio tyrimo po to, kai apie galimus privačių ir viešųjų interesų konfliktus parašė žiniasklaida. Po publikacijos Seimo Pirmininkės pavaduotojas J. Sabatauskas kreipėsi į VTEK, STT ir VRK. Komisija tiria paaiškėjusius atvejus, kai Vilniaus miesto savivaldybės tarnautojų ar jų giminaičių įmonės laimi savivaldybės užsakymus, o taip pat neįtikėtina sėkme Vilniaus miesto konkursuose besidžiaugiančios Vilniaus mero žmonos bei jos giminaičio sėkmės paslaptis.

J. Sabatausko manymu, itin sėkmingo verslininko piniginė auka galėjo sąlygoti tolimesnę jo ir jo pusseserės įmonių sėkmę Vilniaus savivaldybės organizuojamuose konkursuose. Atsižvelgiant į Lietuvos Respublikos įstatymus, jeigu tokie susitarimai būtų nustatyti ir įrodyti, tai būtų laikoma korupcija.

„Konstatuotina, kad esama kuriozų ir kalbant apie pačios Antikorupcijos komisijos sudėtį. Štai kolega Vytautas Mitalas, kuris, jo žodžiais, aktyviai dalyvavo Tolminkiemio gimnazijos projekte ir net fotografavosi su mero žmona prie vieno iš jos projektų Naugarduko gatvėje (rengto iš Vilniaus biudžeto), ne tik nemato reikalo nusišalinti nuo šios komisijos darbo, bet ir aktyviai gina mero ir Vilniaus savivaldybės komunikuojamą poziciją. Tai mažų mažiausiai keista. Tikiuosi, kad kolega V. Mitalas iki kito posėdžio pasidarys išvadas ir priims etišką ir brandų sprendimą dėl savo tolimesnio dalyvavimo šiame parlamentiniame tyrime“, – teigia J. Sabatauskas.

Skaitykite

Naujienos

Verslo Vikingai

Technologijos2 savaitės prieš

Kriptovaliutų mokėjimų surinkimo paslaugos verslams: teisinių iššūkių rinkoje daug, bet požiūris vis pozityvesnis

Apie kriptovaliutų mokėjimus tikrai esate girdėję, o tai šiandien ypač aktyviai naudojama ir verslo sektoriuje. Įmonės „CoinGate” bendraįkūrėjas ​​Dmitrijus Borisenka...

Verslo vikingai4 savaitės prieš

Sėkmingą šakočių ir autentiškų gardėsių verslą įkūrusi Sandra atskleidžia: „Versle galima suklysti, galima padaryti daug klaidų, bet nepavyksta tik tiems, kurie nebando.”

Visą gyvenimą meilę maistui ir įvairių skanumynų gaminimui jautusi Sandra Riepšienė, prieš 13 metų nusprendė pabandyti įgyvendinti svajonę ir kartu...

Dirbtinis intelektas2 mėnesiai prieš

Generatyvinis dirbtinis intelektas: pagalba ar grėsmė visuomenei?

Įvairūs  dirbtinio intelekto įrankiai šiandien vis aktyviau naudojami įvairių organizacijų ir specialistų, siekiant pagreitinti, efektyvinti įvairius darbo procesus. Visgi, netrūksta ...

Verslo vikingai3 mėnesiai prieš

NordLayer paslauga: kas tai ir kuo naudinga šiandien kiekvienam verslui?

Globaliame verslo pasaulyje, vienas iš svarbiausių uždavinių yra suvaldyti saugumą ir galimas kibernetinių atakų rizikas, kurios gali padaryti neišmatuojamos žalos...

Verslo vikingai3 mėnesiai prieš

„Linkedist” agentūros įkūrėja Kotryna Kurt: apie verslo pradžią, iššūkius ir tai, kodėl kiekviena įmonė privalo būti linkedin platformoje

Dar gyvendama Danijoje, jauna marketingo specialistė Kotryna Kurt atrado tuo metu sparčiai populiarėjančią Linkedin platformą. Tuo metu tai padėjo jai...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |