Lietuvoje

Vaistininkų įtampai sumažinti – trumpesnis darbo laikas ir nemokamos psichologų konsultacijos

Paskelbta

-

Koronaviruso grėsmė iš esmės pakeitė ne tik medikų, bet ir kitų sveikatos srities specialistų – vaistininkų – darbo kasdienybę. Nors šią savaitę klientų kiek mažiau nei karantino pradžioje, bet vaistininkams nuolat tenka teikti emocinę pagalbą pacientams, užtikrinti saugaus atstumo laikymąsi tarp vaistinių lankytojų ir vengti kontaktų kasdien aptarnaujant šimtus pirkėjų. Vaistinių tinklai, siekdami padėti nuolatinę įtampą darbe patiriantiems vaistininkams, ne tik investuoja į fizines saugios aplinkos užtikrinimo priemones, bet ir imasi netradicinių sprendimų.

Reklama

„Karantino laikotarpiu vaistininkai patiria tiek fizinę, tiek psichologinę įtampą. Vaistinių preparatų pardavimai auga, dėl visame pasaulyje stringančio apsaugos priemonių tiekimo ne visada pavyksta patenkinti ateinančių klientų poreikius, o kasdienė darbo aplinka yra persmelkta baime užsikrėsti koronavirusu. Todėl per pastarąsias 3 savaites ne tik investavome 150 tūkst. eurų į saugumo priemones vaistinėse, bet ir pasiūlėme nemokamas psichologų konsultacijas, o į padidintos koronaviruso grėsmės grupę patenkantiems vaistininkams sutrumpinome darbo laiką“, – sako „Gintarinės vaistinės“ generalinė direktorė Rūta Bagdonavičienė.

Vyresniems vaistininkams – 15 papildomų poilsio valandų

Vaistinių darbuotojams, vyresniems nei 65 metai, nuo balandžio 1 d. 10 procentų sumažintas darbo krūvis, tačiau išmokamas tas pats bazinis darbo užmokestis. Pasak R. Bagdonavičienės, vyresni vaistininkai ir farmakotechnikai patenka į padidintos koronaviruso rizikos grupę, todėl siekiant apsaugoti šiuos darbuotojus nuspręsta sutrumpinti jų darbo laiką. „Darbuotojai, kuriems yra 65 ir daugiau metų, bei tie, kuriems 65-eri sukaks iki šių metų birželio 1 d., dirbs 0,1 etato mažiau. Tai reiškia, kad į šią grupę patenkantis darbuotojas, dirbantis pilnu etatu, balandžio mėnesį gaus 15 papildomų poilsio valandų, kurios bus apmoktos“, – komentuoja „Gintarinės vaistinės“ direktorė.

Darbo užmokestis darbuotojams, dirbantiems sutrumpintu darbo laiku, nemažės ir išliks kaip iki šiol, nesikeis ir gaunamos socialinės garantijos.

Kad padidėjęs darbo krūvis neužgriūtų kitų vaistinių darbuotojų, sutrumpintas ir pačių vaistinių darbo laikas, dvejomis pamainomis pradėjo dirbti vaistinių tinklo sandėliai, į kuriuos priimama papildomai darbuotojų.

Vaistinių tinklo vadovės teigimu, šiuo metu skiriamas padidintas dėmesys dezinfekcijai, todėl itin kruopščiai kasdien po kelis kartus dezinfekuojamos vaistinių patalpos, sandėlių dezinfekcijai numatyta valandos trukmės pertrauka tarp pamainų.

Su stresu susidoroti padeda psichologai

Nuolatinį stresą patiriantiems vaistininkams taip pat sudaryta galimybė skambinti bendrovės lėšomis ką tik įsteigta nemokama psichologinės pagalbos telefono linija, skirta tik vaistinių darbuotojams, ir aktualiais klausimais pasikalbėti su psichologinio konsultavimo patirtį turinčiais profesionalais.

„Psichologinės pagalbos telefonu kasdien paskambina keletą darbuotojų, kuriems reikalingi profesionalo patarimai įvairiais klausimais, susijusiais su darbe ar namuose iškylančiais sunkumais, patiriamomis emocijomis, stresu. Manome, kad tai labai svarbi priemonė tokiu įtemptu laiku, o darbuotojai gali jaustis ramesni žinodami, jog prireikus juos išklausys ir jiems patars profesionalūs psichologai. Tai patvirtina ir teigiami vaistininkų atsiliepimai“, – sako R. Bagdonavičienė.

Apsaugos priemonių raginama netaupyti

Į fizines saugumo priemones „Gintarinės vaistinės“ tinkle jau investuota per 150 tūkst. eurų. Vaistinėse operatyviai įrengtos apsauginės stiklo sienelės, specialiomis juostomis užtikrintas saugesnis atstumas tarp vaistininko ir kliento, o rekomenduojamos laukimo vietos pažymėtos specialiais lipdukais.

Vaistininkai aprūpinti vienkartinėmis pirštinėmis, apsauginiais akiniais, medicininėmis kaukėmis, maisto papildais imuninei sistemai stiprinti ir dezinfekciniu skysčiu. „Šiuo sunkiu periodu kiekvieno darbuotojo saugumas ir sveikata yra svarbiausias bendrovės rūpestis. Visas apsaugos priemones vaistininkų primygtinai prašome keisti rekomenduojamu dažniu, nes tai yra svarbu ir dėl jų pačių bei pacientų saugumo“, – pažymėjo R. Bagdonavičienė.

Populiariausia

Exit mobile version