Sekite naujienas

Renginiai

Savaitgalį Šiauliuose praūžė Didysis drifto sezono atidarymas – organizatoriai viršijo savo lūkesčius

Paskelbta

-

Adrenalino kupini drifto sporto mėgėjai Šiauliuose visą savaitgalį galėjo stebėti įnirtingas kovas tarp pilotų. Garsas, kylantys dūmų kamuoliai, nesuvaidintos emocijos – štai kas traukė žiūrovų dėmesį.  Renginio metu paaiškėjo geriausi šios auto sporto šakos atstovai, tarp kurių savo vyresnius oponentus „nukautavęs“ ir nepilnametis Gustas Valainis.

Organizatoriai džiaugiasi, kad tris dienas trukęs renginys tiek dalyviams, tiek žiūrovams dovanojo tik pačias geriausias emocijas ir neišdildomus įspūdžius. Maži nesklandumai sekmadienį: atslinkęs lietus ir didelis vėjas nuotaikos nesugadino. Šlapia trasa pilotams slysti yra sudėtingiau, tačiau iššūkio jie nepabūgo, apsunkintos sąlygos trasoje kėlė dar didesnį azartą tarp konkurentų.

Organizatoriams teko dar labiau pasirūpinti žiūrovų saugumu, po lietaus atsiradę dideli vėjo gūsiai privertė nuimti visas apsaugas nuo tvorų, todėl už aptvertos teritorijos susirinkę žiūrovai renginį žiūrėjo nemokamai. Tie, kurie į renginį atvykti nesuspėjo, visas savaitgalio varžybas stebėti ir nepraleisti kiečiausių pasirodymų galėjo tiesioginių transliacijų metu, nuotolinių  žiūrovų susirinko ne vienas tūkstantis.

Penktadienį Didžiajame drifto sezono atidaryme sudalyvavo ir Šiaulių miesto policijos bendruomenės pareigūnai. Policininkų komanda demonstravo specialias policijos priemones, susirinkusiems kalbėjo apie svarbias temas: saugų eismą ir sukčiavimą internete, pristatė pilicininko profesiją ir savo kasdienybę. Tą pačią dieną šonaslydžio entuziastai galėjo išbandyti ir Drift Taxi paslaugą – trasa slysti su savo mėgstamu pilotu, taip organizmą papildant adrenalino pliūpsniu.

Šeštadienį vykusiame Lietuvos Drifto Čempionato Street lygos etape paaiškėjo, kad pirmą vietą ant pakylos užėmė – Nedas Bielevičius. Laimėta antra vieta džiaugėsi – Erikas Jurkus iš „SendIT“ komandos. Garbingąją trečią vietą iškovojo – Gytis Vizgirda iš „Drifto sexpertai“ komandos, o ketvirta vieta atiteko – Marijui Mikeliui iš „Motorsport Ukmergė“ komandos. Apdovanojimus pilotams įteikė Šiaulių miesto vicemeras Justinas Švėgžda. Kalbėdamas jis neslėpė susižavėjimo renginio mastu ir pabrėžė, kad ateityje tokių renginių iš organizatorių tikisi sulaukti dažniau.

Lietuvos Drifto Čempionato Semi-PRO 1 etapo nugalėtoju tituluotas Edvinas Savickas iš „BMWFAN“ komandos. Įnirtingai kovojusiam Aivarui Maciulevičiui  iš „IRT – Olybet“ komandos atiteko antroji vieta. Trečiąją vietą užėmė ir dar kartą įrodė, kad šiame sporte amžius yra nesvarbus, nepilnametis Gustas Valainis iš „Side To Side“ komandos. Ketvirtoji vieta atiteko Ignui Klimavičiui iš  „Ride It Out“ komandos. Azartiška kova nustebino šonaslydininkės Indrė Senkutė ir Deimantė Radzevičiūtė. Moteriškoje kovoje, šį kartą laimė nusišypsojo sportininkei Indrei Senkutei.

Organizatoriai pasistengė, jog šis sezonas būtų ne tik kupinas staigmenų, tačiau nugalėtojus džiugintų ir savo simboline taurių prasme. Varžybų prizininkams buvo įteiktos taurės su Lietuvos vėliavos spalvos simbolika. Šį savaitgalį Lietuvos Drifto Čempionato Semi-PRO 1 etapo taurės puošėsi žalia spalva, todėl likusioms varžyboms, pilotai turės progą surinkti geltoną ir raudoną spalvas. Sportininkas, surinkęs visas tris taures, galės puikuotis Lietuvos trispalve.

Savaitgalio programoje vyko ne tik drifto varžybos, tačiau žiūrovai galėjo stebėti RC driftą, BMX ir Pump Track varžybas. Sezono atidarymo renginyje susirinko 15 Lietuvos ir 12 Estijos RC drifto atstovų. Pagrindiniais varžybų nugalėtojais tapo: pirmoji vieta – Karolis Bašinskas, antroji vieta – Antanas Pavilionis ir kaimyninės šalies atstovas – Ronald Russakov, kuris užėmė trečiąją vietą.

BMX mažųjų dviračių kroso varžybose čempionatais tapo: 8 m. grupėje – Jokūbas Jankauskas, 12 – 13 m. grupėje Artiomas Juška, o 14 – 15 m. grupėje Augustas Visockas. Varžybose dalyviams konkurenciją skatino ir atvykę broliukai iš Latvijos. Vyko ir dar vienos Pump Track varžybos, kurių nugalėtojais tituluoti buvo: 8 m. ir jaunesni grupėje Jokūbas Jankauskas. Kategorijoje 9 – 11 m. – Hubertas Gascevičius. Dar vienoje kategorijoje 12 – 14 m. – Artiomas Juška. Vyresnėlių kategorijoje 15 m.  ir vyresni, pirmosios vietos  savininku tapo – Arnoldas Stanaitis.

Organizatoriai neslepia šypsenos, visas renginys įvyko sklandžiai ir pagal planą. Drifto dalyviams trasa paliko gerus įspūdžius. Lietuvos Drifto Čempionato Semi-PRO 1 etapo šonaslydininkams trasa pasirodė saugi ir labai greita. Kiek kitaip apie paruoštą trasą kalbėjo Lietuvos Drifto Čempionato Street lygos etapo dalyviai. Daugeliui pilotų ji pasirodė sunki, todėl 15 dalyvių trasos įveikti nepavyko. Organizatoriai tikina, kad kuo sunkesnė trasa, tuo didesniu iššūkiu ji tampa pilotams, tačiau kaip žinoma, iššūkius jie mėgsta.

Renginio metu vyko ir gražiausio automobilio konkursas. Žiūrovai turėjo galimybę apžiūrėti įspūdingus bolidus, tarp kurių puikavosi BMW modeliai, Nissan 350Z, Nissan 13 ir nuspręsti, kuris automobilis yra vertas kiečiausio vardo.

Organizatorių pažadai kaimynystėje gyvenantiems žmonėms veltui nenuėjo. Kaip ir buvo skelbta, jog organizatoriai nori visų atsprašyti dėl savaitgalį keliamo automobilių triukšmo ir visus gyventojus pakviesti pasirinktą dieną renginį stebėti nemokamai, sulaukė gausaus būrio gyventojų.


Drifto renginiai Lietuvoje sustoti nežada. Įvykęs Didysis drifto sezono atidarymas, tai tik pradžia. Visų drifto aistruolių laukia dar 5 įspūdingi ir staigmenų kupini renginiai. Antrasis įvyks jau kitą mėnesį Panevėžyje. Ten žiūrovų ir dalyvių lauks visiškai nauja lokacija, daug žalumos, todėl gera žinia mėgstantiems iškylas gamtoje, pilotus pasitiks nauja asfalto danga, todėl slysti bus dar smagiau. Apie sekantį renginį organizatoriai paskelbs jau greitai, todėl visų drifto entuziastų laukia įtemptas sezonas.

 

Naujienos

Verslo Vikingai

Technologijos3 mėnesiai prieš

Kriptovaliutų mokėjimų surinkimo paslaugos verslams: teisinių iššūkių rinkoje daug, bet požiūris vis pozityvesnis

Apie kriptovaliutų mokėjimus tikrai esate girdėję, o tai šiandien ypač aktyviai naudojama ir verslo sektoriuje. Įmonės „CoinGate” bendraįkūrėjas ​​Dmitrijus Borisenka...

Verslo vikingai3 mėnesiai prieš

Sėkmingą šakočių ir autentiškų gardėsių verslą įkūrusi Sandra atskleidžia: „Versle galima suklysti, galima padaryti daug klaidų, bet nepavyksta tik tiems, kurie nebando.”

Visą gyvenimą meilę maistui ir įvairių skanumynų gaminimui jautusi Sandra Riepšienė, prieš 13 metų nusprendė pabandyti įgyvendinti svajonę ir kartu...

Dirbtinis intelektas4 mėnesiai prieš

Generatyvinis dirbtinis intelektas: pagalba ar grėsmė visuomenei?

Įvairūs  dirbtinio intelekto įrankiai šiandien vis aktyviau naudojami įvairių organizacijų ir specialistų, siekiant pagreitinti, efektyvinti įvairius darbo procesus. Visgi, netrūksta ...

Verslo vikingai5 mėnesiai prieš

NordLayer paslauga: kas tai ir kuo naudinga šiandien kiekvienam verslui?

Globaliame verslo pasaulyje, vienas iš svarbiausių uždavinių yra suvaldyti saugumą ir galimas kibernetinių atakų rizikas, kurios gali padaryti neišmatuojamos žalos...

Verslo vikingai5 mėnesiai prieš

„Linkedist” agentūros įkūrėja Kotryna Kurt: apie verslo pradžią, iššūkius ir tai, kodėl kiekviena įmonė privalo būti linkedin platformoje

Dar gyvendama Danijoje, jauna marketingo specialistė Kotryna Kurt atrado tuo metu sparčiai populiarėjančią Linkedin platformą. Tuo metu tai padėjo jai...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |