Blynai – tai patiekalas, kuris žinomas ir mėgstamas visame pasaulyje. Nors šiandien jie atrodo įprastas kasdieninis valgis, jų istorija siekia gilią senovę. Skirtingose šalyse blynai įgavo savitą formą, skonį ir gaminimo tradicijas.
Reklama
Blynų kilmė ir populiarumas
Blynai egzistuoja jau tūkstančius metų. Manoma, kad pirmuosius blynus kepė dar priešistoriniai žmonės, maišydami grūdų miltus su vandeniu ir kepdami tešlą ant įkaitusių akmenų. Senovės Graikijoje ir Romoje blynai buvo gaminami su medumi ir vaisiais. Europoje viduramžiais jie tapo populiariu patiekalu, o atsiradus įvairiems miltų tipams, receptai dar labiau išsiplėtė.
Šiandien blynai yra neatsiejama daugelio šalių virtuvės dalis. Prancūzijoje kepami itin ploni lietiniai („crêpes“), Amerikoje – purūs blynai su klevų sirupu, Rusijoje populiarūs blyneliai su įdarais („blini“), o Japonijoje – stori „okonomiyaki“ su įvairiais priedais.
Kodėl blynai tokie mėgstami?
Blynai išsiskiria savo paprastumu ir universaliu skoniu. Juos galima valgyti tiek saldžius, tiek sūrius, pagardinti vaisiais, daržovėmis, mėsa ar net jūros gėrybėmis. Be to, jie lengvai ir greitai pagaminami, todėl puikiai tinka tiek pusryčiams, tiek vakarienei.
Tradicinių lietinių receptas
Jeigu norite iškepti plonus, gardžius lietinius, jums prireiks šių ingredientų:
2 kiaušinių
250 ml pieno
125 g miltų
Žiupsnelio druskos
1 valgomojo šaukšto cukraus
1 valgomojo šaukšto aliejaus
Gaminimo eiga:
Kiaušinius išplakite su cukrumi ir druska.
Supilkite pieną ir palaipsniui įmaišykite miltus, kad tešla būtų vientisa.
Įpilkite aliejų ir dar kartą išmaišykite.
Keptuvę įkaitinkite, šiek tiek patepkite aliejumi.
Pilkite ploną sluoksnį tešlos ir kepkite, kol blynas gražiai apskrus iš abiejų pusių.
Lietinius galima patiekti su džemu, varške, medumi ar net sūriu bei rūkyta lašiša – pasirinkimas priklauso nuo jūsų skonio.
Blynai – tai ne tik sotus ir skanus patiekalas, bet ir kulinarinė tradicija, kuri gyvuoja per amžius. Nesvarbu, ar mėgstate klasikinius lietinius, storus amerikietiškus blynus ar egzotiškus jų variantus – kiekvienas blynas gali tapti kulinariniu atradimu! Svarbiausia – gaminti su meile ir mėgautis kiekvienu kąsniu.