Sekite naujienas

Paslaugos

Teisinė forma: kurią pasirinkti?

Paskelbta

-

Verslo steigimas atsakingas darbas, ypač tada, kai verslas kuriamas pirmą kartą. Iš pradžių gali būti nedrąsu, o tuo pačiu ir baisu, juk tai atsakomybė už save bei turtą. Tačiau turint gerą verslo idėją bei planą galima turėti kiekvienam sėkmingą verslą, tik žinoma, gerų rezultatų tik startavus nereikia tikėtis. Juk kaip sakoma sėkmė ateina vėliau, todėl nereikia nuleisti rankų, jei pirmosios investicijos neatsiperka. Tačiau pradedant verslą visuomet svarbu pirma atlikti tyrimus, gerai žinoti kokia įmonės vizija bei tikslai. Kokia tikslinė rinka, bei numatyti visas rizikas ir jų sprendimo būdus.

Dažniausiai verslo steigimas prasideda nuo paprasčiausio dalyko, tai formalumų sutvarkymų, bet pirma reikia pasirinkti, kokios teisinės formos tai bus įmonė. Pagrindinės formos yra keturios, tai individuali įmonė, uždaroji akcinė bendrovė, viešoji įstaiga bei mažoji bendrija. Šios keturios Lietuvoje yra populiariausios, tačiau šalia jų yra ir dar viena — akcinė bendrovė, kuri ne taip dažnai naudojama. Bet verslo analitikai pripažįsta, kad žmonės vis dažniau renkasi UAB teisinę formą, o ankščiau ar vėliau individualios įmonės savininkai būtent pakeičia savo įmonės juridinę formą į uždarąją akcinę bendrovę. Tačiau kokį tipą pasirinkti? Koks yra geriausias?

Reklama:

teisine-forma-1

Individualaus verslo steigimas galimas tik vienas fiziniam asmeniui, tai reiškia, kad jis vienas teisiškai gali būti savininkas bei steigėjas. Tokio verslo pliusai yra  tokie, kad galima kurti verslą vienam, nepriklausomai nuo kitų nuomonių, kadangi dažnai nutinka taip, kad įsibėgėjus verslui verslo partneriai pradeda skirtingai matyti verslo perspektyvas. Taip pat, tokios teisinės formos įmonei nereikia pradinio kapitalo. Tačiau yra vienas minusas, kad jei įmonės veikla žlugtų, tai steigėjas turėtų žalą dengti savo nuosavu turtu.

Tad paprastai dėl to, kad nebūtų žaidžiama savo asmeniniu turtu tenka nerizikuoti, o rinktis kitą, palankesnę juridinę formą, tai UAB. Steigėjas gali būti vienas žmogus, tačiau reikia įstatinio kapitalo, kas yra dabar 2900 eurų, tai reiškia, kad visas įstatinis kapitalas yra padalinamas į akcijas ir jas valdo akcininkai, o jų skaičius gali siekti net 249.

Reklama:

Galiausiai lieka dvi retai naudojamos, bet gana populiarios teisinės formos, tai VšĮ, kuri naudojama siekiant dirbti be atlygio visuomenės naudai, bei mažosios bendrijos, tokio verslo steigimas susijęs su mažomis įmonėmis, kur steigia iki 10 žmonių. Tokios bendrijos nariai moka įnašus, o pelnas skirstomas pagal įnašo dydį.

Reklama
Reklama
Reklama

Naujienos

Sekite naujienas

Video naujienos

Verslo vikingai

Verslo idėjos

Visos teisės saugomos.© 2015-2020 | Kopijuoti draudžiama |