Verslas

Lietuviškos įmonės Bazelyje mezgė verslo ryšius su Šveicarijos gyvybės mokslų sektoriaus lyderiais

Paskelbta

-

Lapkričio 3 d. Šveicarijos mieste Bazelyje Lietuvos gyvybės mokslų industrijos atstovai prisistatė Šveicarijos gyvybės mokslų sektoriuje lyderiaujančioms įmonėms.

Reklama

Į inovatyviausių šalių penketuką patenkanti Šveicarijos rinka masina Lietuvos aukštųjų technologijų įmones. Tuo tarpu vienas perspektyviausių Lietuvos ekonomikos sektorių – gyvybės mokslai – ne pirmus metus sulaukia pasaulinio dėmesio dėl pramonės talentų, palankios verslo aplinkos ir inovatyvių technologijų.

Įvertinusi dar neišnaudotą dvišalio bendradarbiavimo potencialą, Lietuvos Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) kartu su Lietuvos Respublikos ambasada Čekijos Respublikoje ir Šveicarijos konfederacijai, Lietuvos Užsienio reikalų ministerija bei verslumo ir eksporto plėtros skatinimo agentūra „Versli Lietuva“ surengė Lietuvos gyvybės mokslų įmonių verslo misiją Šveicarijoje.

Prisistatyti potencialiems verslo partneriams, dalintis patirtimi ir megzti verslo ryšius iš Lietuvos į Bazelį vyko 20 įmonių. Jų veikla apima raudonąsias biotechnologijas, bioinformatiką, ikiklinikinius ir klinikinius tyrimus, farmaciją, medicinos inžineriją.

Renginį atidariusi Lietuvos užsienio reikalų ministerijos atstovė Lina Kutkauskaitė-Žilaitė teigė, kad Lietuvos gyvybės mokslų sektoriui sparčiai augant, egzistuoja visos sąlygos Lietuvai tapti regiono gyvybės mokslų centru. „Nenuostabu, kad siekdami šio tikslo, mes žvelgiame į Šveicariją – šalį, jau dešimtmetį esančią inovatyviausių pasaulio valstybių sąrašo viršūnėje. Tikimės, kad renginio dalyvių užmegzti ryšiai virs abipusiai naudingomis partnerystėmis“.

„Versli Lietuva“ vadovė Daina Kleponė pabrėžė, kad galimybės Lietuvos gyvybės mokslų sektoriams atstovams susitikti su inovacijų lyderiais smarkiai prisideda prie sektoriaus eksporto augimo.

„Sektoriaus tarptautinei plėtrai užtikrinti turime viską, ko reikia: talentingus mokslininkus ir pasaulines tendencijas atitinkančius inovatyvius produktus, nuolat stiprinamą tyrimų infrastruktūrą ir sparčiai augančią sektoriaus startuolių bendruomenę. Jau esame pusiaukelėje įgyvendindami ambicingą tikslą – iki 2030 m. sektoriui pasiekti 5 proc. Lietuvos BVP, tad nuosekli partnerių paieška ir sektoriaus žinomumo auginimas užsienyje neabejotinai prisideda prie tolesnės sektoriaus sėkmės“, – sako D. Kleponė, renginio metu pakvietusi Šveicarijos lyderiaujančias įmones kitąmet spalį atvykti į Vilniuje vyksiantį Europos industrinės biotechnologijos ir bioekonomikos forumą EFIB ir 2023 m. organizuojamą tarptautinį gyvybės mokslų forumą „Life Sciences Baltics“.

MITA MTEPI programų ir tarptautinio bendradarbiavimo skyriaus atstovas Deividas Petrulevičius pristatė MITA tikslus, akcentavo projektų „Europos horizontas“ ir „Eurostars“ teikiamas galimybes Lietuvos ir Šveicarijos įmonių bendradarbiavimui. Anot jo, tai, kad šiuo metu Lietuvos ir Šveicarijos įmonės turi puikias galimybes bendradarbiauti per minėtus projektus, patvirtinto ir kolegų iš šveicarų inovacijų agentūros „Innosuisse” pranešimas, po kurio partnerysčių siekiantys Lietuvos startuoliai buvo pakviesti pasidalinti savo kontaktais.

Globalias gyvybės mokslų sektoriaus tendencijas pristatė Šveicarijos lyderiaujančių įmonių atstovai – „Roche“ verslo vystymo vadovas dr. Damien Chopy ir „Novartis“ tarptautinio verslo plėtros bendradarbiavimo vadovas dr. Knut Sturmhoefel.

Vėliau vyko dvi panelinės diskusijos. Apie Lietuvos-Šveicarijos bendradarbiavimo sėkmės istorijas diskutavo Lietuvos biotechnologų asociacijos prezidentas Tomas Andrejauskas, mokslinių tyrimų bendrovės UAB „Experimentica“ vadovas Giedrius Kalesnykas, medicinos prietaisus gaminančios kompanijos „Novostia“ bendraįkūrėjas Geoffroy Lapeyre ir programinę įrangą kompiuterinei akių ligų diagnostikai kuriančios „Aurteen“ vadovas Sr. Faraz Oloumi. Antroji diskusija buvo skirta inovatyvių ekosistemų kūrimui per partnerystes. Šia tema įžvalgomis dalijosi pasaulinių lyderių „Roche“, „Novartis“ ir „PersonalPulse“ atstovai.

Partnerysčių finansavimui skirtus ES grantus dirbtuvių metu susirinkusiems pristatė inovacijų agentūros „Innosuisse“ grantų programos vadovė Colette John, inovacijų platformos NWCH patarėja dr. Susanne Daniel, inovatyvių sveikatos sričių akceleratoriaus „DayOne“ vadovė Cecile Tardy ir Lietuvos gyvybės mokslų sektoriaus potencialą akcentavusi Šveicarijos verslo konsultavimo kompanijos „Stratergix GmbH“ vykdančioji direktorė dr. Eglė Thomas. Ji taip pat pasidalino sėkmingo Lietuvos ir Šveicarijos gyvybės mokslų industrijos įmonių bendradarbiavimo pavyzdžiais bei priminė apie abiejų šalių mokslo studijų institucijų bendradarbiavimo galimybes rengiant ES bendrųjų programų paraiškas.

Antroji renginio dalis skirta asmeniniams B2B (verslas-verslui) susitikimams. Iš viso įvyko per 30 Lietuvos-Šveicarijos verslo lyderių susitikimų.

„Renginys buvo kokybiškas dėl praktinės galimybės pabendrauti su dauguma dalyvių. Labai svarbu, kad jame dalyvavo „point of entry“ kontaktai iš „Roche“ ir „Novartis“ kompanijų, kurių centrinės būstinės įsikūrusios Bazelyje“, – vertina Lietuvos biotechnologų asociacijos prezidentas Tomas Andrejauskas. Jo nuomone, ateityje dar reikėtų ir renginių, skirtų ne tik šveicarams pristatyti Lietuvą, bet ir atvirkščiai – lietuviams parodyti Šveicariją, kuri yra viena iš farmacijos industrijos pasaulinės galios centrų, bei pamokyti, kaip per šveicarų partnerius komercinti Lietuvoje sukurtus produktus ir technologijas.

Tikimasi, kad verslo misijos metu užmegzti ryšiai padės dvišalio verslo plėtrai, suaktyvins Lietuvos įmonių dalyvavimą tokiuose tarptautiniuose projektuose kaip „Europos horizontas“ ir prisidės prie Lietuvos, kaip ryškėjančios gyvybės mokslų sektoriaus lyderės regione, misijos įgyvendinimo.

Renginys organizuotas MITA projekto „Gyvybės mokslų industrijos plėtros skatinimas“ iniciatyva. Projektas skatina gyvybės mokslų industrijos augimą Lietuvoje, jos žinomumą tarptautiniu mastu ir apima visa spektrą MITA teikiamų paslaugų nuo konsultacijų dėl inovacijų paramos priemonių iki akceleravimo programų bei pagalbos pritraukiant investicijas.

Populiariausia

Exit mobile version