Seimas po svarstymo pritarė Azartinių lošimų ir Loterijų ir lošimų mokesčio įstatymų pataisoms (projektai Nr. XIVP-643(2), Nr. XIVP-644(2), kuriomis siekiama atsisakyti reikalavimo nuotolinių lošimų organizatoriams turėti įsteigtas ir veikiančias antžeminių lošimų vietas, tačiau būtų nustatoma nauja licencijos rūšis − licencijos organizuoti nuotolinius lošimus. Tokiu būdu, pasak projekto rengėjų, būtų sudarytos didesnės konkurencijos nuotolinių lošimų srityje galimybės.
Reklama
Projektais taip pat siekiama nustatyti naują loterijų ir lošimų mokesčio rūšį – vienkartinį mokestį už licencijų organizuoti lošimus išdavimą. Už licencijos organizuoti stalo lošimus ir lošimus A kategorijos automatais ir už lošimus B kategorijos automatais išdavimą vienkartinis mokestis siektų po 300 tūkst. eurų, už bingą, totalizatorių ir lažybas – po 100 tūkst. eurų, už nuotolinius lošimus – 500 tūkst. eurų, už visų rūšių lošimų licencijas – 1 mln. eurų.
Pataisų autoriaus M. Majausko tvirtinimu, įstatymo projektas padidins valstybės biudžeto pajamas maždaug 8 mln. eurų, kurios galės būti skirtos priklausomybių prevencijai.
Svarstomais projektais būtų suteikiama daugiau teisių ir pareigų savivaldai. „Turime ne vieną atvejį, kai automatų salonai yra atidaromi pirmuosiuose daugiabučių namų aukštuose. Tai kuria neigiamą socialinę aplinką, kriminogeninę situaciją ir šiuo įstatymo projektu mes suteikiame daugiau galimybių vertinti kriminogenines situacijas ir priimti sprendimus išduoti ar neišduoti leidimo kas penkerius metus“, – kalbėjo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas M. Majauskas.
Pagal svarstomus pakeitimus, leidimai atidaryti automatų ar bingo salonus, lošimo namus (kazino), leidimai steigti lažybų ir totalizatoriaus punktus, įskaitant žirgų totalizatoriaus punktus, galiotų 5 metus nuo Priežiūros tarnybos sprendimo išduoti leidimą priėmimo dienos. Šį terminą Priežiūros tarnyba galėtų pratęsti neribotą kartų skaičių. Be to, Priežiūros tarnybos sprendimai galėtų būti priimami tik bendrovei gavus savivaldybės tarybos sutikimą.
Po svarstymo už projektus balsavo 74 Seimo nariai, prieš – 7, susilaikė 39 parlamentarai. Tam, kad jie būtų priimti, Seimas turės balsuoti dar kartą. Parlamentas taip pat nusprendė dėl šių projektų prašyti Vyriausybės išvados, o Specialiųjų tyrimų tarnybos atlikti antikorupcinį vertinimą.