Verslas

Populiarios internetinės laidos iniciatyva Lietuvos įmonės atvėrė darbo užkulisius darbuotojų artimiesiems

Paskelbta

-

Pasak antrus metus iš eilės organizuojamo socialinio projekto „Kur dirba suaugę vaikai?“ iniciatorių, dažnas tėtis ar mama net neįsivaizduoja, ką iš tiesų dirba jų vaikas bei kaip atrodo jo darbo diena.

Reklama

Dirba „prie kompiuterio“, „vadybininke“, „bendrauja su klientais“ – tokius atsakymus pateikia daugelis tėvų, paklausti, kuo užsiima jų atžala.

„Mūsų projektas suteikia ne tik galimybę pažinti, kur dirba suaugę vaikai, bet ir pamatyti bei suprasti, kaip šiandien gyvena verslas, kuo užsiima jaunimas, kaip keičiasi darbo aplinka ir ko galima tikėtis ateityje“, – sako vienas iš socialinės iniciatyvos bendraautorių Erikas Viršilas.

Vyro teigimu, pirmą kartą gyvenime įmonėse apsilankę darbuotojų tėvai ir artimieji buvo giliai sujaudinti jiems parodyto dėmesio ir malonios atmosferos, kuri juos pasitiko.

„Renginiui dar nepasibaigus, jie jau klausė, kada bus kitas? Kone vienbalsiai sakė, kad norėtų dalyvauti kasmet – pamatyti, kaip įmonėms sekasi, kas pasikeitė. Tiek įmonės, tiek tėvai ir jų vaikai patvirtino šio renginio svarbą. Todėl net neabejodami nusprendėme tęsti projektą ir šiemet“, – pasakoja E. Viršilas.

Pasak jo, praėjusiais metais startavusi iniciatyva šiais metais sulaukė dar daugiau dėmesio, todėl ją panašiu metu planuojama tęsti ir kitąmet.


Du metus iš eilės prie iniciatyvos aktyviai jungėsi įvairios Lietuvos įmonės ir organizacijos. Jos paskyrė keletą valandų tam, kad parodytų ir paprastai papasakotų, kuo iš tiesų darbuotojai užsiima jų darbovietėje, kaip atrodo jų darbo diena ir aplinka.

Šiemet prie projekto prisijungusios vienos didžiausių fasadų rangovų kompanijų Šiaurės Europoje „Staticus“ vadovė Aušra Vankevičiūtė sako, kad ši iniciatyva leido įmonei skleisti žinią apie stereotipiškai nuobodžia laikomą inžinieriaus specialybę, parodant jos kūrybinę pusę.

„Labai svarbu, kad darbuotojai didžiuotųsi savo darbu, dirbdami jaustų užsidegimą. Ne mažiau svarbu, kad savo vaikais didžiuotųsi tėvai bei artimieji. Tą jie galėjo padaryti apsilankę atžalų darbovietėse ir išvydę, kokiais šauniais žmonėmis jie užaugo“, – sako A. Vankevičiūtė.

Įmonės „Staticus“ darbuotojos, vyr. inžinierės-konstruktorės Renatos Autukevičiūtės įsitikinimu, nepasakodami tėvams apie darbus, atimame iš jų galimybę didžiuotis savo vaikais.

„Realių darbų parodymas yra lengviausiai suprantamas ir paliekantis didžiausią įspūdį būdas supažindinti artimuosius su savo profesija“, – teigia moteris.

„Visada didžiuojuosi savo sūnumi. Neįmanoma nesididžiuoti savo vaikais. Tai – tėvų prigimtis“, – sako įmonėje „Staticus“ vyr. inžinieriumi-konstruktoriumi dirbančio Dainiaus Lomonosovo mama Zita.


Sakoma, kad geriau vieną kartą pamatyti, nei dešimt kartų išgirsti.

„Papasakoti tėvams, kuo tiksliai užsiima darbe – nemenkas iššūkis. Ši iniciatyva suteikė unikalią galimybę realiai parodyti savo artimiesiems, ką iš tiesų veikiame darbe“, – teigia įmonės „Staticus“ apdirbimo skyriaus vadovas Mantas Tamošiūnas.

Pasibaigus projektui pasirodė speciali laida apie tai, kaip iniciatyvą vertina jos dalyviai: įmonių vadovai, darbuotojai ir jų artimieji.

Daugiau informacijos apie projektą: www.kurdirbasuaugevaikai.lt

Populiariausia

Exit mobile version