Sekite naujienas

Sveikata

Kuo skiriasi ortodontas, odontologas ir dantistas

Paskelbta

-

Kuo skiriasi dantistas, ortodontas ir odontologas?

Keičiantis gyvenimo įpročiams keičiasi ir maistas. Mityba dažnai nėra sveika, vaikai vis daugiau suvartoja cukraus. Suaugę pereina prie greito maisto įpročių ir pastoviai užkandžiauja. Visa tai priveda prie dantų problemų.

Šiuolaikinėje visuomenėje dantys genda vis greičiau ir stipriau. Norint apsilankyti pas specialistą tenka susidurti su dilema, pas ką eiti dantistą, ortodontą, odontologą ar dar kokį kitą gydytoją. Pabandykime pažiūrėti į kiekvieno iš jų reikšmę ir išsiaiškinti jų veiklos pobūdį.

Dantistas

Dantistas nuo senų laikų buvo žmogus gydantis dantis. Tačiau modernėjant medicinai ir keičiantis specialistams keitėsi ir sąvokos apibrėžimas. Dabar dantistas yra asmuo, kuris dar tik praktikuojasi gydyti dantis ir nėra baigęs aukštosios mokyklos. Todėl reikėtų vengti šio žodžio ir naudoti labiau tinkamus šiuolaikinei bendruomenei.

Odontologas

Odontologas yra kur kas labiau naudojama ir teisingesnė sąvoka apibūdinanti žmogų kuris gydo dantis ir jų ligas. Odontologija apskritai yra mokslas apie dantis ir jų ligas todėl atrodo labiau tinkama apibūdinant, bet kokį specialistą gydantį dantis. Visgi pati sąvoka neapima dantų tvarkymo, o kalba tiesiog apie dantų gydymą.

Universitetuose ruošiami specialistai, kurie ateityje tvarkys jūsų dantis taip pat įgauna odontologo specialybę.

Ortodontas

Ortodontas yra žmogus, tvarkantis dantis. Tačiau vėlgi ši sąvoka turi savo specifiką ir neapima visų dantų tvarkymų tipų. Ortodontai specializuojasi dantų ir žandikaulių anomalijose. Tai neturi nieko bendro su sugedusiais dantimis. Ortodontas Kaune ir Vilniuje mielai jus pakonsultuos dėl kreivų dantų ar sąkandžio problemų. Ortodontai dažniausiai yra tie, kurie deda breketus, plokšteles ar kapas.

Neretai odontologai įgyja ir ortodonto specialybę, kad galėtų padėti įvairiems pacientams. Tačiau, bet kokiu atveju, atvykus pas specialistą jis jus pakonsultuos ir nukreips teisinga linkme.

Skaitykite

Naujienos

Sekite naujienas

Video naujienos

Ekspertai

Verslo idėjos